reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

**********pielęgnacja**********

Emma - no widze ze temat cewnika juz opanowany jest, wiec nie pytam poloznej jak to sie nazywa... Daj znac tylko czy zakupilas juz :)
 
reklama
Wandziu wreszcie nie kupiłam cewnika, bo dostałam zalecenia od pediatry, całą listę i teraz się stosuję i działa, tylko że nasze Serduszko ma okropne bóle brzuszka, więc przechodzę na dietę bezmleczną :( a szkoda, bo ja uwielbiam wszystko co związane z mleczkiem. Dzisiaj się okropnie z Małą męczyliśmy i zaczęliśmy dawać jej Esputicon, zobaczymy czy podziała.
 
Emma - no to dobrze ze dziala... a jakie sa te przykazania ??? podziel sie z nami - moze inne majace problemy mamy cos z tego skorzystaja :) No moja Paulinka tez ma ostatnio problemy z brzuszkiem - tylko nie wiem po czym... nic nowego nie jadlam - chociaz moze ... wczoraj pizze na obiad zamowilismy, bo nie bylo czasu nic zrobic i byla dosyc ostra - chociaz ja tez nie ograniczam sie z przyprawami - no i i tak nie wiem co jej zaszkodzilo...
A teraz sie bidulka tak wymeczyla ze zasnela - a ja juz wode w wanience mialam nalana ;D ;D ;D i dupa :)

aaa...i Emma - musze Ci powiedziec ze masz bardzo delikatny i mily glosik - w ogole mi nie pasowal do mojego wyobrazenia o Tobie - zwlaszcza po niekotrych czatowych rozmowach hehehe :)

 
Pani Pediatra po wszystkich moich wyjaśnieniach powiedziała, żeby Emilce zrobić posiew moczu i morfologie z żelazem.
Ja mam drętwienie rąk więc też mam zrobić badanie krwi. Zdziwiła się, że nie dostałam w szpitalu witamin, bo po cesarce powinnam brać witaminy. Jutro idę do ginekologa więc zapytam o coś na to drętwienie, bo to jest bardzo męczące :(

Powiedziała, że problem nie tkwi w tym, że mam mało mleka, ale w Emilce, bo Ona ma bóle brzuszka i chce ciągle ssać, bo to jej przynosi ulgę. Prosiła, żeby narazie przejść na dietę bezmleczną, nie jeść ryb, czekolady i nie denerwować się. Kazała kupić Esputicon lub Infacol i Viburcol (czopki homeopatyczne, uspokajające, zwłaszcza przy ząbkowaniu).
Bardzo ważne jest przystawianie do piersi, tzn. sposób w jaki się przystawia, tak żeby karmienie nie kojarzyło mi się z bólem, tak jak jest teraz, bo jak Malutka ssała przez tyle godzin to mi sutki prawie odpadały :(  No i powiedziała o tym, że dziecko ściągnie dużo więcej niż laktator. No i ogólnie jestem już nastawiona bardziej pozytywnie :) A to chyba najważniejsze!!!! Jeszcze tylko troszkę sił potrzebuje, żeby walczyć z bolącym brzuszkiem mojej Kruszynki.

Wandziu a Twój głos to chyba właśnie tak sobie wyobrażałam :) No podobno mam taki delikatny glos, czasami aż mi głupio jak dzwonię po pizzę i mnie sprawdzają czy jestem pełnoletnia i czy sobie żartów nie robię a jak dzwoni mój mąż to nie ma problemów, no tragedia dosłownie :)
No i chyba mnie nie widziałyście na zdjęciach, więc muszę to nadrobić i zamieścić jakieś zdjęcie:)
 
Hello :)

Mam do was pytanko apropo smoczka- czy Wasze dzieciaczki lubią i potrafią ssać smoczek ? Kiedy Kamilek ma "marudy" to domaga się noszenia ( nie chce leżeć w łóżeczku czy na leżaczku ), a po wieczornym karmieniu te marudy trwają do północy, a więc 4 godziny średnio :( No i wtedy próbujemy dawać mu smoczek, ale on ledwo potrafi go zassać, a po krótkim czasie wypluwa. Mamy smoczek Aventu i według mnie on ma trochę dziwny kształt ( nie przypomina za bardzo mojej brodawki :) więc pomyślałam, że to może kwestia kształtu smoczka. A jakiej firmy są Wasze smoczki ???
 
Emma - a widzisz.... A ja chyba nawet Ci mowilam przez telefon ze moja Paulinka tez tak czasem ma ze jak ja boli brzuszek czy cos jest nie tak, to wtedy chce cycka ciagnac, ale nie dla jedzenia tylko wlasnie dla uspokojenia sie :) Bo takie malenstwo to sie naprawde znacznie uspokaja przy piersi... A jeszcze to w dodatku (przynajmniej u Paulinki) wyglada tak, jakby z rok nie jadla tak mocno zalapuje cycka :)
No to ja trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze z tym karmieniem :)
 
Bartyś my mamy trzy różne smoczki i tylko jeden podpasował Emilce, ale też jeszcze tak długo nie umie ssać i jak ją usypiamy to jej trzymamy, a potem jak zasypia to sama wypluwa, więc trzeba uchwycić ten moment i pozwolić jej wypluć. Poprzednio zawsze usypiała przy piersi, ale odkąd zaczęłam ją uczyć spać w łóżeczku musiałam wprowadzić "produkt zastępczy" hi hi hi czyli smoczek. No i teraz jak już się najada to z chęcią ssie smoczek dla samgo ssania. :) Spróbuj kupić inny rodzaj smoczka, np. z kuleczką na końcu.

Wandziu miałaś rację :) pediatra nie kazała tak długo karmić no ale jak tu nie karmić jak ona się domagała i nie chciała smoczka??? Mam nadzieję, że sytuacja jest już opanowana, dzisiaj noc była spokojniejsza.
 
Bartyś my mamy smoczek NUK-a, spróbuj w momencie jak kończysz karmienie włożyć małemu smoczek do buźki, to powinien chwycić ;) kumpela połozna podrzuciła mi ten patent, tylko mi się nieprzydał bo mała odrazu zaczeła go ciągnąć ;D
 
reklama
bartys my mamy smoczek z Nuka i Canpola i Adzie oba pasuja...
mam pytako odnosnie ciuszkow...jak czesto przebieracie wasze malenstwa, w przypadku siusiow, kupek i pawikow to oczywiste ale jesli taka sytuacja nie ma miejsca to po kapieli tylko ??? i jak czesto prac ??? bo ja piore nawet jak sa czyste dla odswiezenia ::) ::)
 
Do góry