reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

**********pielęgnacja**********

pamiętacie kiedy nadchodzi "kryzys" na włosy kiedy się osłabiają?
age.png

[/url]
 
reklama
aOla ja nie wiem kiedy jest taki kryzys ja mam tylko nadzieje że mnie ominie bo teraz mam tak fajnie głowe myje raz góra dwa razy w tygodniu i tak gdzieś od 7 miesiąca ciąży a wcześniej musiałam myć co drugi dzien a nieraz nawet codziennie dlatego mam nadzieje że ten problem mnie ominie :) ;D
 
dziewczyny nie wiem jak wasze maleństwa ale moja mała strasznie lubi jak jej śpiewam kołysanki albo piosenke którą wymyślił jej tatuś :D :D :D ale to ja ją musze śpiewać więc nieraz mi się niechce albo chce poczytać forum albo jeszcze co innego a ona wymaga odemnie żeby jej śpiewać więc nagrałam w telefonie na dyktafonie te piosenki-kołysanki i teraz naokrągło jej włączam ;D ;D myśle że to jest dobry sposobik bo czasami od tych śpiewów to mnie szczęki bolały ;) ;) ;)
 
Dziewczynki napiszcie, jak wyglądaja pępki Waszych Maleństw ? Czy są zupełnie jasne, jak ciałko, czy są takie ciemniejsze w środku ??? Kamilek ciągle ma ten środek taki ciemny, myslę, że do tej pory powinien już być całkiem wygojony ???
 
aOla, podobno z tymi wlosami to jest tak - w czasie ciazy wypadalo nam mniej wlosow niz zazwyczaj, i teraz - po porodzie - jakby to nadrobimy. Podobno nie mozna temu zapobiec, ale nie nalezy sie tym martwic, bo w efekcie koncowym nie bedziemy mialy mniej wlosow niz przed ciaza :) Tak mi wyjasnila pani doktor, bo ja chcialam pic herbatki ze skrzypu polnego.

Ketsaa, morfologie i badanie moczu zrobilismy od razu na drugi dzien po Twoim poscie. Oczywiscie prywatnie, bo na NFZ byly jakies opory w mojej przychodni. Szlag mnie trafia... Ale niewazne pieniadze. Morfologia i mocz - prawidlowo. Pomysl z odstawieniem od piersi i podgrzewaniem pokarmu mialam, ale postanowilam po tych wszystkich wizytach nic nie robic i za tydzien zrobic kolejne badanie na poziom bilirubiny. Jutro idziemy z malym na wizyte do tej prywatnej kliniki, ale juz do lekarza, ktory zostal mi polecony przez znajomych. U niego bede chciala juz prowadzic Kubusia.

Dziewczyny, czy myjecie Waszym dzieciom dziasla po jedzeniu? Jeden pediatra zalecil mi zeby juz zaczac po kazdym karmieniu przemywac wnetrze buzi dziecka gazikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie. Na razie jednak tego nie robilam, bo to dla dziecka na pewno nie bedzie nic przyjemnego.

Moj Kotek juz sie budzi na mleczko, wiec pedze go tulic :)

Pozdrawiam,
Agnieszka

www.agnesa.bobasy.pl
 
Agnesa ja małej przemywam dziąsła po kapieli, przy całej toalecie i ona to lubi bo zawsze łyknie sobie troche wody :D teraz już tak sie przyzwyczaiła, że jak jej myję twarzyczke to otwiera juz buźkę bo wie ze zaraz dostanie gazik z wodą ;D ;D
Bartyś małej pępek sie jeszcze papra i nie wiem dlaczego :p juz miała zagojony, a tu jednego dnia trochę zaczął krawić. Teraz znów ma zaschnięty, ale skórka na pepku jest tego samego koloru co ciałko :)
Dziewczyny jak teraz często jedzą wasze dzieci?? bo moja w dzień je średnio co 2-2,5 godz. :) a w nocy co 3 godz. i nie wiem czy powinna rzadziej czy tak jest dobrze??
Jutro idziemy do lekarza na ważenie, jestem ciekawa ile przybrała :)
 
pytam o włosy bo tak za 2msc chce isc do fryzjera i nie chce zeby to był ten miesiąc gdzie włosy sa najbardziej osłabione :p u mnie na razie z włosami ok ale cały czas biore witaminy Feminatal

u Piotrusia pępek wygląda normalnie tzn jet biały
Agnes u mnie pory jedzenia są dokładnie takie same

co do przemywania dziąsel to mnie zastrzeliłyście niby siedze w tym temacie ale zupełnie nie wiem musze zadzwonic do pracy i sie spytac

a małego kąpie codziennie on to uwielbia ale temperatura wody musi byc 41-42 taki piecuch z niego. Po kapieli jest czerwony jak prosiaczek ;D
age.png

[/url]
 
hej hej poznym wieczorkiem :)

ksiazeczki powysylalam, milego czytania zycze - jeszcze raz powtorze - szkoda, ze za te lekture troche wczesniej sie nie zabralam.

Donia dzieki za info o przychodni, to prawie kolo mnie ;)

Pamciaw przekonalas mnie superlatywami o poduszcze-klinie, ogladalam sobie w necie i zamowie, bo juz denerwuje mnie patent z ksiazkami pod materacykiem i zsuwajacym sie dzieckiem.

 
Agnesa ja jeszcze nie zabrałam się za dziąsła Kamilka, ale czytałam gdzieś, że dobrze jest zacząć już nie tyle myć, co masować dziąsła jakimś zmoczonym materiałem ( może gazikiem ??? ) w celu późniejszego łatwiejszego ząbkowania.

Apropo pępka to bylismy już dziś u pediatry i pani doktor stwierdziła, że Kamilek ma po prostu bardzo płytki ten pępek i że każdy pepek jest "na końcu" ciemniejszy, tylko jeśli jest głębszy i bardziej "pozwijany" to tego ciemniejszego nie widać. Zapomniałam tylko spytać, czy dalej trzeba przemywac ten pępek spirytusem ??? A Wy jeszcze przemywacie ?

Jesli chodzi o krosteczki na buzi to podobno jest to taka wysypka kontaktowa ( od dotykania, całowania,czy ubrań ) i że w zasadzie nie ma się czym przejmować, tylko przemywać dokładnie buźkę wieczorem ( nam poleciła wodę z Oilatum ). Także to nie żadna skaza białkowa na szczęście :)

Agnes.kol ja karmię Kamilka średnio co 3 godzinki, czasem rzadziej, ale zdarza się czasami że i częściej, a w nocy bywa, że mija aż 5 godzin od poprzedniego karmienia, juz tak bardzo się nie przejmuję, żeby i w nocy karmić co 3 godziny, tym bardziej, że dzis ważylismy naszego Szkraba i waży już 5300, więc w ciągu niecałych dwóch tygodni przybrał ponad 400 gram :)

Aha, apropo oliwkowania główki to pani doktor powiedziała, żeby nie oliwkować, bo to jest pierwszy krok do ciemieniuchy. Dziwne, bo myślałam, że ciemieniuchę można wyleczyć właśnie okładami z oliwki ??? Na szczęście Kamilek nie miał narazie ciemieniuchy, ale przeważnie główkę oliwkowałam...

A jeszcze jedna sprawa- czy Wasze dzieciaczki noszą w domciu na czapeczkę ? Pani doktor zaleciła noszenie czapeczki, a zmniejszenie temperaturki w mieszkaniu z naszych 22 do 20 stopni, żeby nie było aż tak suchego powietrza...
 
reklama
Bartys, czapeczke nakladam tylko po kapanku. Temperaturka w domku wskazana od 19 do 21 stopni max.
Ja nigdy nie oliwkowalam Oliwci glowki i odpukac nic nie ma, ale dokladnie czesze glowe po kapanku i dokladnie myje jej zawsze glowke...
Moze to i racja ze te krostki to kontaktowe, bo po nocce Oliwcia ma gladka buzie.... ::)
I w kwestii pepka poruszylam temat na grudniu ale jakos przeszlo bez echa :p Moja Oliwcia tez ma najwidoczniej plytki bo na srodku wlasnie taki ciemny byl, ale nic z tego nie lecialo, a pare dni temu jej wyskoczyl i mamy okraglutki guziczek, czyli dokladnie taki sam jak ja mam :( wolalabym zeby miala ladny schowany pepek ale tego juz nie zmienimy... :-[
 
Do góry