reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

**********pielęgnacja**********

Agnesa wszystko o tym wlasnie jest opisane w tej ksiazce "Jezyk niemowlat", jak jej nie masz to daj maila i ci wysle.

Wanda fajny kolorek, ja tez mam porownanie ;)

nasz maly dzisiejszej nocy zmienil sie w aniolka i pochrapal od 22 do 4 ;D juz go poprosilam o powtorke :laugh:

Wanda i Donia - dzwonila juz do was babka z przychodni? i czy nasze szczepionki to sa 6w1 czy 5w1. I czy ta przychodnia to ta blizej Zamojskiego ? bo tak zrozumialam - Gdanska 140 ale cos mi ten numer nie pasuje.
 
reklama
wiecie co juz nie wiem co robic,bo Hania siedzi codziennie conajmnej do dwunastej(rzadkie przypadki,ze nie)Pawel wraca o 18 ej z pracy a hania wtedydy wstaje i do 12 tyle spi co pzy cycu,lobuz jeden w takim ukladzie nie a szans na braciszka:)super antykoncepcja,bo jak sie klade to pawel juz dano spi:):)
 


ktores mamusie (nie pamietam ktore) pisaly ze podejrzewały cos w rodzaju ciemieniuchy, u nas bylo podobnie chociaz to moze nie bylo to wygladalo jak łupież na całej główce i ciezko nylo wyczesać szczoteczka wiec posmarowalismy na noc glowke olejuszką skarbu matki i przeszlo jak reka odjal wie czy to to czy nie to mozna sprobowac.

A co do krostek to Maksio tez takowe posiadal i co ciekawe wiecej na tej stronie twarzyczki na ktorej woli spac. No i po kolei probowalismy sudokremu- byly jeszcze wieksze, bepanthenu- zmniejszyly sie ale nie znikaly, wiec w drodze ostatecznosci zaczelam przemywac spirytusem i teraz ma sliczna buzke. Nie wiem dokladnie skad sie wziely ale mogly to byc potowki,chociaz bylo tez lekkie zaczerwienienie wiec nie koniecznie ale najwazniejsze ze przeszlo.

A jeszcze a propos kapieli czy wy kapiecie codziennie? My kapiemy Maksa co drugi dzień i tak jest chyba ok. Wyczytałam ze nie ma potrzeby tak czesto kapac dzieci poniewaz nie poca sie tak jak my tez za wiele okazji do ubrudzenia nie maja, trzeba tylko pamietac zeby dokladnie myc pupcie przy kazdym przewijaniu, u mnie jak na razie to sie dobrze sprawdza.
 
Agnesa to ja pisałam o tej zółtaczce, i czuje sie trochę głupio ze tak cie wystraszyłam. Wiem co to znaczy jak dzieciątko ma zółtaczkę i jak jest w NFZ bo to oni mnie tak nerwowo wykończyli. Dobrze zrobiłaś ze poszłaś do prywatnej kliniki. Napisz mi co ci lekarze powiedzieli. JA ci na pocieszenie powiem tak, duzo czytałam na temat zółtaczki w internecie i tez pytałam lekarzy jak byłyśmy w szpitalu z moją Gabrysią. Co do poziomu bilirubiny to moja gabi miała w 3, 5 tyg. życia 7mg. To sredni poziom który sie nie leczy jezeli dziecko jest zdrowe, bo moze to być z przyczyn tak jak ty mówisz mleka matki. Zebys wiedziała czy tak jest to lekarz powinien zlecić wyniki morfologie krwi i badanie moczu. Tak miała moja Gabi i morfologia wykazała małą anemie( na skutek tak długo trwającej zółtaczki) ale to nie u wszystkich dzieci tak jest tylko te słabsze tak reagują. Wyniki moczu wykazały krwinki białe i nabłonki co wskazuje na infekcje układu moczowego. Zrobiono jej tez posiew moczu i wykryto 2 bakterie Pałeczke okrężnicy i klebsiele. Dlatego że miała te bakterie i złe wyniki moczu poszła do szpitala i brała antybiotyk który po 2 dniach wybił te bakterie.Jezeli Twój dzieciaczek ma dobre wyniki moczu i krwi to nie ma obaw do niepokoju.Poprostu dziecko nie potrafi rozłożyć enzmów które masz w mleku, nie znaczy to że masz złe mleko , masz je takie same jak każda z nas tylko twój dzieciaczek nie potrafi sobie za dobrze z tymi enzymami poradzić. Wtedy zółtaczka utrzymuje sie właśnie do 12 tyg. nawet. Tak miała moja kuzynka ze swoim synkiem ( co 2 tyg. robiła wyniki i sprawdzała czy zółtaczka spadła- po 2 miesiącach zółtaczka spadła całkowicie). Lekarz w szptalu mówił mi,że można sprawdzić czy ta zółtaczka jest od mleka matki, po prostu przez 2-3 dni odstawić od cycusia , i podawać mleko modyfikowane i zrobić wyniki- bilirubina powinna spaść i potem ma systematycznie spadać.Zapytaj tego lekarza z prywatnej kliniki niech Ci to ładnie wytłumaczy. Jak chcesz pogadać na temat żółtaczki to pytaj, tylko sie za dużo nie martw bo nie warto, ja sie tak stresowałam ze straciłam pokarm.NAprawdę nie warto.
 
Gonia w przychodni mówili ze zadzwonią jak mały skończy 6 tygodni , jest to szczepionaka 6w1 a ta przychodnia to dalej niz zamojskiego tam gdzie Akpol i Plusna skrzyżowaniu gdańskiej i kamiennej :D

Ketsa to ja pisałam o ciemieniuszce dzieki za info jutro zrywam sie do apteki i kupuję to co polecasz ;D

Mój mały też nie robi kupki codziennie jak widzę ze się męczy to wciskam czopek i raczej pomaga ;D
 
Donia - dzieki za info gdzie jest ta przychodnia - chociaz nie bardzo nadal kojarze gdzie tam moze byc przychodnia... no ale jakos trafie... A nie mowili czasem ze beda dzwonic tak, zeby szczepic jak dzidzia skonczy 6 tygodni ??? Bo wtedy musieliby wczesniej zadzwonic... No nic, mam najmlodsza corcie, wiec mi powiecie w razie czego co i jak ;D
 
Ketsa My też kąpiemy co drugi dzień. Nasza Malutka za tym nie przepada,musimy jeszcze popracować nad tym, żeby to sprawiało jej przyjemność.

Wanda naprawdę ładnie Ci w tej nowej fryzurze :) Ja też chętnie bym się wybrała do fryzjera.
A czy Wam Dziewczyny włosy pociemniały po porodzie, bo ja mam okropnie ciemne odrosty, a przy wcześniejszych farbowaniach odrostów nie było aż tak widać.
 
reklama
Ja narazie kapie codziennie - mimo ze sama jestem, tzn tylko z Wiktorkiem, bo Paulinka jeszcze chyba za mala na kapiele co drugi dzien. Pamietam ze z Wikim tez przeszlismy na co drugi dzien z kapaniem, ale po jakims czasie - zdaje mi sie ze po 2 miesiacach.
Gonia - no fakt, tez masz porownanie - nawet Donia je ma, bo mnie przeciez widziala kolo przychodni 2 razy, a ja jej nie :(
Emma - mi sie wlosy zafarbowaly jedynie po porodzie :) nie, nie zauwazylam przyciemnienia... chyba mialy nadal ten sam kolor co przed... no moze na zime zawsze mi troszke ciemnieja, ale to chyba naturalna sprawa.
 
Do góry