reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

**********pielęgnacja**********

Pamcia - moja mala tez zaczela mniej kupek walic, ale nadal jest ich kilka na dobe. Nie wiem w sumie czy to normalne - lepiej niech tesciowa podpyta pediatre - sama z checia sie dowiem (bo juz nie pamietam takich szczegolow)
Kati - no dokladnie tak jak mowisz z tym karmieniem... Malo tego, mi polozna powiedziala, ze babka od laktacji mowi kobietom karmiacym, ze najlepiej by bylo karmic w taki sposob: najpierw przez 5 minut dziecko ssie, potem je odciagnac od piersi i wziasc do odbicia - bo podobno przez pierwsze 5 minut ssania mleko jest najbardziej pieniace sie w brzuszku maluszka. No i po odbiciu (chyba ze go nie bedzie, to nic) przystawic dalej - ale do tej samej piersi, zeby sie najadlo - bo wczesniej niby tylko pilo. No i takie przerwy mozna zrobic w czasie karmienia kilka razy. W moim przypadku - tzn w przypadku Paulinki to sie sprawdza, bo po 5 minutach to ona zazwyczaj zasypia przy cycku, wiec jak ja wezme do odbicia, to ona sie pobudzi i potem znowu chetniej je :) Takze calkiem niezly ten sposob - i musze przyznac ze chyba skuteczny, bo dzieki temu mala dluzej ssie, wiec bardziej sie najada - z tym ze trzeba w czasie takiego karmienia dawac tylko jedna piers. No i Paulinka dzisiaj tak jadla i w sumie prawie caly czas spi :) No i ciekawostka, ze jak po tych pierwszych 5 minutach dziecku sie odbije, to wtedy po dalszym karmieniu juz nawet nie trzeba brac dziecka do odbicia, bo nie ma takiej potrzeby. No wiec mozna smialo dzidzke przeniesc do lozeczka zeby spala dalej :)
 
reklama
aOla - no wlasnie, ja baaardzo duzo pije i na ilosc pokarmu nie narzekam - chociaz cycki miekkie strasznie mam... A najbardziej pic mi sie chce wlasnie podczas karmienia. No i wtedy dzielny Wiktorek pomaga mamie i przynosi mi picku i slicznie nalewa :D
 
Pamciaw, Wanda - co do kupek, to moja mama mowi, ze niemowlaczki moga robic nawet jedna kupke na 3 dni, wiec nie macie sie o co martwic!
 
PAMCIAW, mi siorka mówiła, że przy karmieniu piersią kupy moze nie byc kilka dni i to jest normalne. Ja u Gaby też obserwuje, ze ich ilosc się zmniejszyła, za to sika na potęgę. Ciągle ma mokrego i cięzkiego pampersa. Zmartwilaś mnie troche tym refluksem, że to już u takich maluszków może wystapić. Na razie obserwuje i widze, ze po lekarstewku znacznie mniej ulewa i do tego trwarożkiem, a nie mlekiem jak wczesniej.
 
Czesc, dzieki za rade co do odbicia po 5 minutach ssania i podania tego samego cyca dalej ,moja Ola tez strasznie wierci sie przy cycu ale dlatego bo ona po drzemce chce ssac i robic kupke jednoczesnie a tak sie nie da ;D :mad: ja tez pije cherbatke na laktacje z hippa i chyba nie mam co nazekac bo Ola prawidlowo przybiera na wadze a to najwazniejsze chodz w dzien to wydaje mi sie ze malo je za to w nocy potrafi bardzo dlugo ssac chodz ja to przesypiam :-[ :p
Co do kolek pije herbatke koperkowa z hippa,plantex i podaje jej jak ma kolke i 2 godz przed sab simplex.Naprawde kolki ma teraz mniej wiecej co 2 dzien i trwaja 30 minut max :laugh: bardzo sie ciesze bo jak sobie przypomne te 3 godzinne wycie mojej Olci z bolu to ryczec mi sie chce :(
Tez zauwazylam ze Ola robi mniej kupek i dalej ma problemy z gazami tak czasami sie borajstwo meczy i nawet lezenie na brzuszku nie pomaga :(
 
pamciaw u nas z kupkami podobnie - jedna na dzien lub dwa

Wanda to co piszesz z karmieniem jedna piersia na raz i ze po 5 min. dziecko zasypia to zgadza sie z tym co wczoraj przeczytalam w "Jezyku niemowlat" - mianowicie przez pierwsze piec minut wydziela sie do mleczka duzo oksytocyny i endorfin i dlatego duzo dzieci odlatuje, Hogg pisze ze ten pierwszy pokarm to dla dziecka taka zupka, po 8 minutach zaczyna sie wydzielanie pelnowartosciowego, bogatego w bialko mleka i to jest dla dziecka obiad ;) a po 12 min. mleko jest bogate w tluszcz i stanowi deser ;) mowie wam, bardzo fajny ten rozdzial o karmieniu i jest w nim mnostwo ciekawostek o karmieniu piersia i sztucznym mlekiem Nathalie i sa porady dla ciebie w takiej tabelce co robic z zastojem pokarmu i nawalem, w ogole fajna ta ksiazka, szkoda ze wczesniej do niej nie zajrzalam np. fenomenalne rady o zasypianiu, odbijaniu itp obala wiele mitow w ktore swiecie wierzylam ;D
 
Gonia ja tą książkę przeczytałam przed porodem, bo stwierdziłam, że po nie będę miała czasu i zrobilam sobie wydruk najważniejzych rzeczy. Faktycznie wiele rad tam zawartych jest trafnych.

U nas kupki praktycznie po każdym karmieniu i dlatego pewnie biedna Malutka tak się męczy po każdym ssaniu. :(
 
dziewcczyny ale w am zazdroszcze Hania po kapieli nie spi do 1.00!!Tzn psi na rekach a jak ja poloze w lozeczku to koniec spania i tak klade ja z 5 razy zanim uzasnie.ale czasem potem budzi sie kolo 6,7mej ale to nie ma reguly,Poki co jest nieprzewidywalna:):):)zmykam.

Ja rano mam wrazenie,ze mi cycki pekna a wieczorem ze pustki!nie wiem.wlansie kupe zrobila.Akurat jak usiadla do kompa-zlosliwoec maly:):)
 
reklama
Klucha czy to lekarstwo na ulewanie można tez dawać przy karmieniu wyłącznie piersią czy trzeba butlą, bo u mnie jak tak dalej pójdzie to też trzeba będzie cos na to zaradzić
 
Do góry