reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka

Myślę, że najlepiej gdyby w tej kwestii wypowiedział się lekarz dziecka.
Ja z doświadczenia polecam emulsję Oilatum na bazie parafiny, którą wykorzystywałam do kąpieli a także bezpośrednio na skórę w najbardziej suchych miejscach i z polecenia lekarza, krem tłusty Clobaza, do kupienia bez recepty w aptece. W naszym przypadku sie świetnie sprawdził :tak:
 
reklama
Kochane kobietki!

Moja mała Liwia była "przeterminowana" 10 dni i teraz (ma tydzień i 2 dni) strasznie schodzi jej skórka z całego dosłownie ciałka. Najgorzej jest na nadgarstkach, w jednym miejscu ma taka grubą złażącą skórę :-(

Smaruje ją Bepanthenem, bo jest tłusty i ma goić skórę niemowląt, ale zastanawiam się czy dobrze robię. Może powinnam uzywac innego środka? I ile razy dziennie powinnam ją smarować? Dodam, że kąpiemy ja raz na dwa dni, żeby nie wysuszać niepotrzebnie skóry.

Z góry dziękuję za rady!

U nas bylo to samo ale po ok miesiacu przeszlo. Z tego co wiem to tak sie dzieje jesli dziecko przbywalo za dlugo w wodach plodowych. Rowniez polecam kapiele w oilatum;-)
 
U nas bylo to samo ale po ok miesiacu przeszlo. Z tego co wiem to tak sie dzieje jesli dziecko przbywalo za dlugo w wodach plodowych. Rowniez polecam kapiele w oilatum;-)

O matko, cały miesiąc??? To strasznie długo :-( Mieszkam w Irlandii ale Oliatum jest tu chyba dostępne, z tego co wiem. Dzięki za radę mamuśki :-)
Moja Liwka urodziła się 10 dni po terminie więc na pewno przebywała za długo w wodach płodowych.
 
Ja urodziłam mała kilka dni przed terminem i też jej schodziła skórka.z plecków, brzuszka, buźki nawet, rączek a na nóżkach już nie wspomnę.ja ją tylko kąpałam w oliwce i lekko gąbeczką myłam a po kąpieli jeszcze raz smarowałam oliwką.kilka dni mi to zajęło.jeszcze w ciągu dnia jak pampersa jej zmieniałam to ją smarowałam oliwką.i teraz jest gładziutka:))
 
Ja urodziłam mała kilka dni przed terminem i też jej schodziła skórka.z plecków, brzuszka, buźki nawet, rączek a na nóżkach już nie wspomnę.ja ją tylko kąpałam w oliwce i lekko gąbeczką myłam a po kąpieli jeszcze raz smarowałam oliwką.kilka dni mi to zajęło.jeszcze w ciągu dnia jak pampersa jej zmieniałam to ją smarowałam oliwką.i teraz jest gładziutka:))

Też myślałam o oliwce, to pierwsze co przychodzi do głowy przy tak suchej skórze, prawda? Ale położna powiedziała mi, że oliwka jest dobra w przypadku, gdy skóra ma już w sobie wilgoć i służy do zatrzymania wilgoci w skórze, a w przypadku tak suchej skórki pogorszy tylko sytuację... :baffled: Ale widzę, że niekoniecznie tak jest skoro w Waszym przypadku to poskutkowało.

A calutką ją smarowałaś za każdą zmianą pieluszki?
 
Też myślałam o oliwce, to pierwsze co przychodzi do głowy przy tak suchej skórze, prawda? Ale położna powiedziała mi, że oliwka jest dobra w przypadku, gdy skóra ma już w sobie wilgoć i służy do zatrzymania wilgoci w skórze, a w przypadku tak suchej skórki pogorszy tylko sytuację... :baffled: Ale widzę, że niekoniecznie tak jest skoro w Waszym przypadku to poskutkowało.

A calutką ją smarowałaś za każdą zmianą pieluszki?

A w naszym przypadku oliwka wlasnie pogarszala wszystko wiec przestalam calkowicie jej uzywac i zaczelam kapac malego w Oilatum i wlasnie to bardzo mu pomoglo;-) i do dzisiaj uzywamy tej emulsji, bo skora po tym jest naprawde super nawilzona i gladziutka i nie trzeba juz nawet niczym jej smarowac;-)
 
Też myślałam o oliwce, to pierwsze co przychodzi do głowy przy tak suchej skórze, prawda? Ale położna powiedziała mi, że oliwka jest dobra w przypadku, gdy skóra ma już w sobie wilgoć i służy do zatrzymania wilgoci w skórze, a w przypadku tak suchej skórki pogorszy tylko sytuację... :baffled: Ale widzę, że niekoniecznie tak jest skoro w Waszym przypadku to poskutkowało.

A calutką ją smarowałaś za każdą zmianą pieluszki?

u nas było i jest okej.tak całą.nawet dupeczkę:-)niunia miała na stópkach straszne skórki i to najgorzej schodziło.ale jeszcze ta gąbeczka pomaga trochę bo ta skórka schodzi.jak małej od sudocremu w pachwinach się zaczęło coś robić to też smarowałam oliwką i teraz w pachwinki niczego innego nie daje oprócz oliwki po kąpieli.
 
KlaudusiaNK, przesyłam Ci poradę naszego eksperta: „ Potówkom można zapobiegać, przede wszystkim unikając przegrzania. Jeżeli się jednak pojawiają, to aby uniknąć zakażenia należy dziecko kąpać w jasnoróżowym roztworze nadmanganianu potasu, który ma właściwości przeciwzapalne i dezynfekujące. Pojedyncze pęcherzyki trzeba przecierać spirytusem. Nie powinno się stosować maści, kremu ani pudru. W przypadku nasilonych zmian chorobowych konieczna jest konsultacja z lekarzem pediatrą i ewentualnie zastosowanie miejscowych środków przeciwbakteryjnych.”
Ela, redaktorka Mamopedii

Dziękuje za podpowiedzi :-)
Jak na razie Wikuś jest czyściutki pomimo lekkieo upałku jaki miesliśmy przez kilka dni :tak:
Ja już nie wiem w co mam o ubierać jak jest gorąco! Lata w samych bodziakach bo przecież na golasa go nie będę wozić :baffled:
 
Dziś idę na pierwszy dłuższy spacerek do cenrtum miasta to kupię to Oliatum, ale Małej już się polepsza. Jednak ten Bepanthen działa nieźle :)
 
reklama
Dziś idę na pierwszy dłuższy spacerek do cenrtum miasta to kupię to Oliatum, ale Małej już się polepsza. Jednak ten Bepanthen działa nieźle :)

tego Olatum używa moja siostra i ponoć jest rewelacyjny.zamierzam go wypróbować jak sie pojawie w Polsce bo tutaj gdzie mieszkam tego nie ma:-(a o bedaphenie nie słyszałam. co to dokładnie jest??kremik jakiś???
 
Do góry