reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka

dziewczyny, mam pytanko, moja córcia ma już ponad 6 miesięcy a ślad po szczepionce szpitalnej nadal jest brzydki - tzn nadal mamy strupek biały, trochę zielonkawy a wokół lekko zaczerwienione jest - powinnam się martwić? iść do pediatry z tym?
 
reklama
Maria, rzeczywiście mleko kobiece czasem stosuje się na rany czy infekcje bo przyspiesza gojenie. Część lekarzy zaleca też zakraplanie lub pędzlowanie zakatarzonego noska mlekiem kobiecym. Jeśli chodzi o oczko nie odważyłabym się jednak. Przy pępku nie bardzo widzę potrzebę, bo spirytus wysusza, a mleko rozmiękcza, a przecież chodzi o to by kikut wysechł i odpadł.

MamjakTy, mojej Hani szczepionka na ramieniu wygoiła się tak ładnie chyba dopiero w 8 miesiącu. Mój lekarz i pielęgniarka szczepiąca mówią, że one mogą się długo i nieciekawie goić. Póki nie ma ropy i innych wysięków w niepokojących kolorach ( zielony) nie ma raczej powodu do niepokoju.

Co do przemywania buzi...Hania dość szybko zaczęła myć buzię wodą z wanny, bo chyba koło 3 miesiąca, ale też my nie wiemy co oznacza alergia na chemikalia, kosmetyki czy sucha skóra. Toteż nie widziałam powodu bawić się z gazikami. Zresztą gdy Hania miała nieco ponad 4 miesiące zaczęłam z nią chodzić na basen, a tam już nie chciałoby mi się za nic na świecie bawić z gazikami i solą fizjologiczną;-)
 
Największy wybór kosmetyków do pielęgnacji znalazłam na stronie junior.euromall.pl, mają tez duży wybór zabawek i innych niezbędnych artykułów. Kosmetyki są bardzo dobrej jakości i uznanych firm.
 
Dziewczyny czy wy macie problemy z potówkami? Mój syn ma ich bardzo dużo na pleckach pomimo tego, że śpi na samym pampersie a jak jest gorąco to ma tylko bodziaki, napewno nie jest przegrzewany. Jak jedne zagoje (znalazłam, żeby pudrem dla dzieci sypać żeby wysuszyć i kąpiel w mące ziemiaczanej) to jak znów były upały to znów mu wylazły :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Macie jakieś dobre, wypróbowane sposoby?
 
Przy upalach ciezko walczyc z potowkami, zwlaszcza jesli twoj maluch spi np. na pleckach. Ale moge ci doradzic tylko tyle, zeby nie smarowac niczym tych miejsc gdzie ma potowki. Zadnych kremow, oliwki itp. bo wtedy nigdy nie znikna;-)
 
oliwke to używałam jak był mały do stópek bo skórka mu schodziła. Niczym o nie smaruje no oprócz kremu do opalania jak dzieś idziemy ale to tylko tam gdzie słońce świeci. Im mniej kosmetyków się używa tym lepiej. Ale te potówki to tragedia. Bo to coś innego to nie może być. Wyskakują tylko jak są upały a jak jest teraz tak chłodniej to ładnie znikają.
 
reklama
Kochane kobietki!

Moja mała Liwia była "przeterminowana" 10 dni i teraz (ma tydzień i 2 dni) strasznie schodzi jej skórka z całego dosłownie ciałka. Najgorzej jest na nadgarstkach, w jednym miejscu ma taka grubą złażącą skórę :-(

Smaruje ją Bepanthenem, bo jest tłusty i ma goić skórę niemowląt, ale zastanawiam się czy dobrze robię. Może powinnam uzywac innego środka? I ile razy dziennie powinnam ją smarować? Dodam, że kąpiemy ja raz na dwa dni, żeby nie wysuszać niepotrzebnie skóry.

Z góry dziękuję za rady!
 
Do góry