reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych Pociech

dziś byliśmy u lekarza na wizycie kontrolnej i lekarka powiedziała mi że dzidziuś może robić kupkę po każdym karmieniu albo 1 na 10 dni, to wszystko jest w normie,
moja robi różnie , czasami po każdym karmieniu a czasami 2 na dzień
 
reklama
Mój wali kupy na potęgę:-D Nie wiem tak z 10 minimum dziennie!
Dziwne są te normy - a każde dziecko inne!
tylko zielone kupy zaniepokoiły Panią doktor dziś - chyba jaieś uczulenia ma na coś z pokarmu
 
Ostatnia edycja:
Ja jeszcze wrócę do tematu odparzeń. Poszłam w końcu do lekarza, bo nic nie pomagało. Zapisała mi do zrobienia w aptece maść pielęgnacyjną, na bazie balsamu peruwiańskiego(?) - tak zrozumiałam i cynku oczywiście. Po niecałej dobie stosowania - baaaaaaaardzo duża poprawa. Prawie nie ma śladu odparzeń.
Dowiedziałam się poza tym, że to że się ne goiło częściowo było spowodowane wysoką bilirubiną - my nadal walczymy, poziom 206 - więc jak czytam na forum, że wysokoa bilirubina to 13 :szok:, to słabnę. Różne typy badań, czy mam do czynienia z jakimś masakrycznym poziomem u malutkiej. Kazali mi ją odstawić od piersi do końca tygodnia, że może spadnie na sztucznym pokarmie (mój może wytwarzać jakieś ciała, które utrudniają rozpad bilirubiny). Jedyny plus to to, ze mogłam zjeść normalną kolację wigilijną, ale to marne pocieszenie :-(
 
Kora my trafiliśmy do szpitala z bilirubiną 325!!! Ale chyba przez to że mały miał kroplówkę z glukozą i był naświetlany na szczęście nie musiałam go odstawiać od piersi! I powiedzieli że nas wypuszczą jak spadnie poniżej 200! Potem już było dobrze bo samo spadało!
 
my wyszliśmy ze szpitala przy 200, po 2 tygodniach badanie i wyszło 206. a też niby miało spadać. Teraz lekarz kazał odstawić. Solarium tez mieliśmy - ale tylko 12 godzin. Natomiast kroplówek żadnych. No nic zobaczymy co teraz...
 
my wyszliśmy ze szpitala przy 200, po 2 tygodniach badanie i wyszło 206. a też niby miało spadać. Teraz lekarz kazał odstawić. Solarium tez mieliśmy - ale tylko 12 godzin. Natomiast kroplówek żadnych. No nic zobaczymy co teraz...

Co znaczy 200?? co to za skala??
Moze 20?? Piotrus miał prawie 20 jak wzieli nas do szpitala i to była naprawde mega dużo!!!
Też był ciagle naświetlany i bez przerwy dostawał kroplówki z glukozy.
 
Nie wiem co to za skala ale na pewno 200:-)
Jak my wychodziliśmy przy tych 200 do domu to musiałam tylko dopajać małego glukozą ale przyznam się że za dużo mi wtedy nie wypił bo się jeszcze uczył butelki:-) No i Tomek był naświetlany 4 dni po 12 h!
 
Co znaczy 200?? co to za skala??
Moze 20?? Piotrus miał prawie 20 jak wzieli nas do szpitala i to była naprawde mega dużo!!!
Też był ciagle naświetlany i bez przerwy dostawał kroplówki z glukozy.

właśnie chyba są dwie skale: mg% oraz mikrocośtam/litr. I te 200 jest właśnie w tych mikrocośtam...

Nie wiem jakie to ma przełożenie na mg% ....
 
reklama
Dziewczyny a jak często kąpiecie maluszki w wanience? My małą co drugi dzień do wanienki dajemy- bardzo jej się podoba w wodzie. Nie lubi tylko zabiegów pielęgnacyjnych po kąpieli. W pozostałe dni myjemy ją na przewijaku- tzn buźka, pępek, pupkę i na główkę oliwka+ czesanie- profilaktyka przeciw ciemieniuszce.
 
Do góry