reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych Pociech

No to pytanko na tym wątku-co myślicie o chusteczkach Dada? Pieluszki już były omawiane a chusteczki chyba nie
A ja ostatnio przypadkiem trafiłąm na chusteczki babydream- te niebieskie i są super;-) I wreszcie jakieś które mają nie za mocny zapach- dość duże, odpowiednio nasączone i powalająca cena- my kupiliśmy sześciopak w kartonie i wyszło po 3 gr za chusteczkę a inne kosztują po ponad 10 gr
 
reklama
Co na codzien na pupke stosujecie ?
Ja po 1,5 miesiąca walki z odparzeniami, stosowaniem wszystkich możliwych kremów odkrylam ze dla Lolka najlepsza jest albo Oliwka w żelu albo Oliwa z oliwek ;))) I już żadnego odparzenia nie ma od tego czasu (a byly juz nadżerki nawet)! :)

I mam pytanko, Lolek w wanience masakrycznie chce sie obracać na brzuch. Ledwo go utrzymujemy tak sie rzuca ostatnio jak już sobie troche popływa na pleckach. Pytalam sie ortopedy i w zasadzie nic nam nie doradziła. Czy któraś ma tak ze swoim bobasem ? I może macie jakiś filmik jak trzymać bobasa za brzuch w kąpieli ? Bo może wystaczyłoby go tak pokąpać troche skoro tak chce sie obrócić. (Szkoda, że taki chętny do obracania nie jest na macie....)
 
Ostatnia edycja:
Ja po 1,5 miesiąca walki z odparzeniami, stosowaniem wszystkich możliwych kremów odkrylam ze dla Lolka najlepsza jest albo Oliwka w żelu albo Oliwa z oliwek ;))) I już żadnego odparzenia nie ma od tego czasu (a byly juz nadżerki nawet)! :)

I mam pytanko, Lolek w wanience masakrycznie chce sie obracać na brzuch. Ledwo go utrzymujemy tak sie rzuca ostatnio jak już sobie troche popływa na pleckach. Pytalam sie ortopedy i w zasadzie nic nam nie doradziła. Czy któraś ma tak ze swoim bobasem ? I może macie jakiś filmik jak trzymać bobasa za brzuch w kąpieli ? Bo może wystaczyłoby go tak pokąpać troche skoro tak chce sie obrócić. (Szkoda, że taki chętny do obracania nie jest na macie....)
JA próbowałam kąpać mała brzuszkiem do wody- troch ę mniej wtedy płacze;-) jakby Ci to wytłumaczyć... Dłoń miałam w okolicach jej miednicy tak żeby podtrzymywać ppupkę a mała leżała na przedramieniu- głowa koło mojego łokcia. Taka pozycja na leniwca- ja ją też czasami tak noszę jak ją brzuszek boli. No i potem całe przedramię z dzieckiem do wanienki. Mi było bardzo wygodnie tak ja byc- dużo pewniej się dziecko trzyma
 
ja też uwielbiałam go kąpać w Oilatum ale teraz już nie wiem w czym go myć. chyba będę smarować na przewijaku Cetaphilem i płukać w wanience.
ewentualnie spróbuję jeszcze bezzapachowe Oilatum Soft.

Tz ja też tylko uzywam Oilatum Soft;-) Zwykłego Oilatum nie mam

A co do 'płaczliwych' kapieli. Mój też na początku wył w niebogłosy i nie wiedzieliśmy o co kaman:eek: Ale stwierdziłam, że nie wszystkie dzieciaki lubią wodę. JAK SIĘ MYLIŁAM! Pewnego dnia przyszła babcia i zastała nas przy kąpieli - jeden wielki wrzask Alusia. Popatrzyła jak to robimy i stwierdziła, żeby dolać wody do wanienki. T wlał pół wanienki wody i mały wniebowzięty:-D:-D:-D:-D Po prostu tak kocha wodę, że było mu za mało:-D:-D

CZasami różnicę robi temp wody - czytałam, że jakieś dziecko kochało bardzo ciepłą wodę, bo 37 st była z a zimna hehe
 
Tz ja też tylko uzywam Oilatum Soft;-) Zwykłego Oilatum nie mam

A co do 'płaczliwych' kapieli. Mój też na początku wył w niebogłosy i nie wiedzieliśmy o co kaman:eek: Ale stwierdziłam, że nie wszystkie dzieciaki lubią wodę. JAK SIĘ MYLIŁAM! Pewnego dnia przyszła babcia i zastała nas przy kąpieli - jeden wielki wrzask Alusia. Popatrzyła jak to robimy i stwierdziła, żeby dolać wody do wanienki. T wlał pół wanienki wody i mały wniebowzięty:-D:-D:-D:-D Po prostu tak kocha wodę, że było mu za mało:-D:-D

CZasami różnicę robi temp wody - czytałam, że jakieś dziecko kochało bardzo ciepłą wodę, bo 37 st była z a zimna hehe

My od początku kąpialismy w polowie wanienki wody, a teraz kąpiemy w prawie pełnej i kupilismy taką 100cm :-) Tak bardzo lubi pływać ;D
 
I mam pytanko, Lolek w wanience masakrycznie chce sie obracać na brzuch. Ledwo go utrzymujemy tak sie rzuca ostatnio jak już sobie troche popływa na pleckach. Pytalam sie ortopedy i w zasadzie nic nam nie doradziła. Czy któraś ma tak ze swoim bobasem ? I może macie jakiś filmik jak trzymać bobasa za brzuch w kąpieli ? Bo może wystaczyłoby go tak pokąpać troche skoro tak chce sie obrócić. (Szkoda, że taki chętny do obracania nie jest na macie....)

To go obracaj, mój uwielbia kąpać sie na brzuszku, zawsze leję tyle wody do wanienki, ze spokojnie trzyma głowę w gorze i leży na brzuszku, podtrzymuję go przy klatce piersiowej a drugą ręką polewam plecki.
 
To go obracaj, mój uwielbia kąpać sie na brzuszku, zawsze leję tyle wody do wanienki, ze spokojnie trzyma głowę w gorze i leży na brzuszku, podtrzymuję go przy klatce piersiowej a drugą ręką polewam plecki.

a moj jakis silnie przestraszony :baffled: w wanience w tej pozycji nie placze ale jakis wystraszony jest :-D:-D
 
reklama
Zosia uwielbia pływać na brzuszku :) Obracamy ją odkąd zagoił się pępek + 10 dni (tak pediatra powiedziała). Maszeruje cała długość wanienki albo pływa pieskiem :) Jak tylko włożymy do wody , to już chce się obracać na brzuch. Lubi też leżeć na wznak a tatuś ją wozi od jego końca wanienki do drugiego a włoski się "topielicują" :) wogóle strasznie dużo gimnastyki ta nasza Zosia uprawia w kąpieli :)

A z innej bajki - jest już gdzieś na naszym forum temat ząbkowania? Mam wrażenie, ze zaczyna to być naszym udziałem...
 
Do góry