reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych Pociech

Mnie też nie kręci zostawianie pępków itp. rzeczy :baffled:. My jeszcze kikutek mamy ale lekarz dziś stwierdził, że lada dzień odpadnie, bo już się na włosku trzyma. ;-)

Dziewczyny a od kiedy wasze maluszki zaczęły mieć te kolki? Bo mnie troszkę lekarz dziś postraszył, że jak mała będzie tyle jeść, to może mieć te kolki :baffled:. A przytyła już 600 gram za 1 tydzień :szok:. Lekarz mówi, że więcej niż książkowo i zdziwił się, że mała tylko na piersi :szok:. Pytałam ewentualnie co na kolki- powiedział, że jak najczęściej układać ją na brzuszku- wtedy dziecko usiłuje pełzać i gazy się wydalają lepiej. Poza tym można Espumisan.


Moj od 10 dnia zycia juz 7 dni go mecza te kolki bo zaparcia to raczej nie sa bo ponoc przy zaparciach stolec jest twardy i zadki a u nas jest stolec tylko malutko ale czesto .... tez mam w domu espumisan.... dzis zmienilismy mieszanke z nan AR na bebilon z tendencja do kolek i zaparc zobaczymy ... co to bedzie...
 
reklama
Moj od 10 dnia zycia juz 7 dni go mecza te kolki bo zaparcia to raczej nie sa bo ponoc przy zaparciach stolec jest twardy i zadki a u nas jest stolec tylko malutko ale czesto .... tez mam w domu espumisan.... dzis zmienilismy mieszanke z nan AR na bebilon z tendencja do kolek i zaparc zobaczymy ... co to bedzie...

1. a espumisan nie jest powyżej 1 miesiąca?
2. Nie znalazłam bebilonu początkowego z tendencją do kolek, dopiero 2 :baffled:
 
Moj od 10 dnia zycia juz 7 dni go mecza te kolki bo zaparcia to raczej nie sa bo ponoc przy zaparciach stolec jest twardy i zadki a u nas jest stolec tylko malutko ale czesto .... tez mam w domu espumisan.... dzis zmienilismy mieszanke z nan AR na bebilon z tendencja do kolek i zaparc zobaczymy ... co to bedzie...

a moze syropek laktuloza wiem ze niektore mamy to podaja dziecia na zaparcia tylko nie wiem od jakiego wieku mozna podawac popytaj pediatry
i jeszcze na brzuszkowe sprawy debretin tylko to jest na recepte
u nas zaczeły sie kolki od dwoch dni okolo godziny 17 mała zaczyna sie prezyc i poplakiwac daje jej espumisan ale to za wiele nie pomaga tylko lepiej po tym pryka
juro bede miec sab simplex przywieziony z czech
zobaczymy czy to cos pomoze:sorry2:
bidulka dzis ja zaatakowałam suszarka i powiem wam pomaga ale na chwile
 
Ostatnia edycja:
1. a espumisan nie jest powyżej 1 miesiąca?
2. Nie znalazłam bebilonu początkowego z tendencją do kolek, dopiero 2 :baffled:

jest ale lekarka powiedziala ze nie zaszkodzi dac dalam ale nie wiele razy ze 4 bo czekam az skonczy wlasnie ten miesiac.... a do do bebilonu to ja mam 1 i wiecie co jest o wiele wieksza poprawa!!!! poki co zobaczymy co dalej ...

a moze syropek laktuloza wiem ze niektore mamy to podaja dziecia na zaparcia tylko nie wiem od jakiego wieku mozna podawac popytaj pediatry
i jeszcze na brzuszkowe sprawy debretin tylko to jest na recepte
u nas zaczeły sie kolki od dwoch dni okolo godziny 17 mała zaczyna sie prezyc i poplakiwac daje jej espumisan ale to za wiele nie pomaga tylko lepiej po tym pryka
juro bede miec sab simplex przywieziony z czech
zobaczymy czy to cos pomoze:sorry2:
bidulka dzis ja zaatakowałam suszarka i powiem wam pomaga ale na chwile

Bede probowac wszystkiego .... po kolei moze w koncu cos pomoze.... jak pomoze sab simplex daj znac!!!
 
Dziewczyny czy któraś już próbowała pieluchy Dada z Biedronki? Ja dzisiaj zakupiłam i będziemy testować, czy małej nie uczulają ani nie odparzają. Cena jest zachęcająca- coś 28 zł za paczkę mega- 74 szt. Wprawdzie najmniejszy rozmiar to 3-6 kg, ale mała waży już 3400 g więc chyba można je zacząć używać :confused:. Fakt że są trochę większe od najmniejszych Pampersów 2-5 kg, ale nie dużo większe. Chciałam też spróbować z Lidla ale najmniejszy rozmiar u mnie był od 4 kg. Czy u was są te pieluchy w mniejszym rozmiarze :confused::confused::confused:
 
reklama
Ja dawalam espumisan od 2 tyg. Po kropelce dziennie i już;-)
Oczywiście z zalecenia pediatry dawałam!
 
Do góry