reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja Naszych Kwietniowych Maluszkow .

My też zakładamy czapeczkę na dwór, ale taką cieniutką- uszka maluszków są baaardzo wrażliwe:tak:
 
reklama
ja też zakładam małemu czapke na dwór w obawie o uszka. i po kąpieli na jkiś czas.
w te upały mały leży tylko w bodach z krótkim rękawkiem. I staram się zdejmowac mu pieluszkę zeby skóra trohce pooddychała w ciągu dnia.
Ostatnio mieliśmy właśnie gorszy dzień i to chyba z przegrzania.
Co pomaga dziecku w czasie upałów
bardzo mądre rady
 
A poradźcie proszę jak skutecznie aplikować Aphtin na cały język? Mi położna poradziła owinąć palec gazikiem, na to Aphtin i pocierać język, ale Małej to wybitnie nie odpowiada - pręży się i wypycha mój palec. Nie chcę tego robić na siłę, żeby nie sprowokować wymiotów. Próbowałam też dawać na smoczek, ale nie wiem czy to dobry pomysł, a na razie biały nalot nie znika. A co ciekawsze to ani położna ani lekarka nie są pewne czy to pleśniawki, bo to nie jest taki serowaty osad :szok:
 
Lazy
no własnie ja też nie wiem jak to zrobić, mój ma pleśniawki ale nie da rady mu włożyć palca tak zeby posmarować tył języka, jak wkładam mu palec to on cofie język a pleśniawki ma własnie z tyłu gdzie nie sięgam:-(
 
lazy butterfly mi siostra (mama 4 chłopców ;) poradziła zeby przemywac jezyczek gazikiem namoczonym w przygotowanej wodzie, ponieważ na jezyku małego moze zrobic sie taka "poduszeczka" z brudkow - np jesli używasz jednorazowych nakladek na sutki to one pozostawiają na brodawki takie małe włoski które potem "przyklejaja" sie do jezyczka małego :)
potem mleczko i gotowe :p

więc moze u Ciebie to nie plesniawki, jesli lekarz nie jest pewna..?

ale nie mam pojęcia jak przemyc cały jezyczek bez awantury - bo jak piszecie moj bruno także rozpacza za swoimi brudkami i pieluszkami ;););)
 
Sonisia
dzięki za radę, bo u nas właśnie to nie chce znikac więc moze to nie pleśniawki a te włoski jak mówisz
 
Laski,
Jakie macie sposoby na odetkanie noska? Filipowi się czasami ulewa przez nos i potem ciężko mu się oddycha:( Frida i sól fizjologiczna średnio pomagają...Help!
 
Pauletta pod nogami lozeczka podlozone ksiazki, zeby glowa byla wyzej, wydzielina troche splywa. A tak poza tym, to nic innego chyba nie mozna zrobic :( tylko kilkakrotnie razy dziennie czyscic i trzymac jak najwiecej dziecko w pionie .
 
reklama
Pauletta dobrze Cię rozumiem bo Tymkowi to się tak bardzo często ulewa. Ja mu robię codziennie wieczorem inhalację z soli fizjologicznej. Jest duża poprawa a mały bardzo lubi inhalację i szum inhalatora (jak marudzi to się ładnie uspokaja).
 
Do góry