reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja Naszych Kwietniowych Maluszkow .

Dziewczyny uzywala któras teraz lub przy starszakach kropelki Delicol? Jestescie zadowolone? U nas problemy z brzuszkiem sie nasilaja, kolek nie ma typowych ale jeczy, steka i w brzuszku sie przelewa. Mam wrazenie, ze to juz nie tylko niedojrzałosc układu a podłoże alergiczne. Wstrzymuje sie jeszcze z wizyta u lekarza bo nasza pani doktor to drastyczna jesli chodzi o alergie i podejdzie ostro do tematu. Moja chrześniaczka miała identyczne objawy i wyrosła po 3 miesiacu no ale u nas starsza i maz alergicy wiec jest duze prwdopodobieństwo ,ze młody tez...
 
reklama
mama my uzywamy delicol ze wzgledu na niedojrzalosc ukladu pokarmowego (maksio wczesniak) i pomagaja nawet- mlody sie mniej prezy...do tego czesto masuje mu brzuszek przed jedzeniem dopajam woda i herbatkami bo my na mm jestesmy i bierzemy probiotyk na jelitka bio gaia i ogolnie jest dobrze- ale najbardziej z tego wszystkiego pomagaja masaze brzuszka
 
mama my używamy Delicol na zalecenie pediatry. Felek po nim mniej ulewa, nie ma nocnych ataków bólu i jest jakby spokojniejszy. Do tego dajemy Espumisan i ładnie się odgazowuje. Nadal pręży się przy kupie i gazach, ale to powinno minąć samo :)
 
Dzięki dziewczyny. Bio gaie tez podaje. Od samego urodzenia małemu przelewało sie w brzuszku i postekiwał. Ale teraz dużo gorzej sypia przez to, i steka jakby bardziej.
 
Dziewczyny, czy któraś z was miała do czynienia z Debridat-em ? Przepisał nam pediatra na kolki... ale mam wrażenie że mały źle reaguje na ten lek. Jego kupki są wodniste.. a wcześniej robił piękny twarożek.. niekiedy ulewa mu się na żółto :eek: poza tym w dzień prawie w ogóle nie śpi i jest marudny..
 
Adasza my jemy Debridad, nie mam pewności czy nam pomaga.... Poczekaj z tydzien, jak wam nie pomoże albo bedziesz miala wrazenie ze jest gorzej to odstaw...
 
Ja gdzieś czytałam że ciemiączko się zapada jak dziecko jest odwodnione, ale wtedy chyba jest to dosyć widoczne i Mała musiałaby być porządnie odwodniona. Ale skoro je tyle co zwykle i robi kupki to chyba nic się nie dzieje. Moja też ma płaskie/lekko zapadnięte (napewno nie wypukłe) a przybiera na wadze zdrowo. Więc chyba nic złego, ale oczywiście jak Cię to martwi to najlepiej zapytać lekarza/położną.
 
kivi ciemiączko z reguly bywa lekko wklęsłe. Jeżeli poza tym wszystko gra, to nie masz się czym martwić. Mocno zapadnięte ciemiączko świadczy o odwodnieniu maluszka, ale przy tym też mało sika i skóra staje się bardziej wiotka (po złapaniu jej w palcach przez jakiś czas zostaje odkształcona). Marcelka nie ma biegunki ani nie wymiotuje, prawda? To spokojna głowa :)
 
reklama
Do góry