reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja Naszych Kwietniowych Maluszkow .

kivi to normalne, że panikujesz...ja też dzwonie co rusz do położnej...takie uroki pierwszego dziecka...

reniuszek my też na delicolu i biogaya jesteśmy, bo Mała ma problemy z prukaniem i odbekiwaniem...

A u nas obszczypana pupa...położna kazała odłożyć chusteczki nawilżające i przemywać pupę wodą przegotowaną i wietrzyć...Małej to pasuje, bo przynajmniej może wesoło powymachiwać stópkami...:)
 
reklama
kasia u nas było to samo po chusteczkach pampers, używamy nivea i są najlepsze. i sudocrem szybciutko wygoił pupkę.

U nas narazie problmeow z brzuszkiem njie ma. Pierwsze 3 tygodnie wcale nie odbekialiśmy małego tylko kładliśmy na bok po karmieniu, bo w szpitalu mówili że po mleku mamy nie trzeba. Teraz już odbekujemy ale nie zawsze sie uda.
 
Kasia My od poczatku uzywamy cieplej wody w ktorej moczymy chusteczki(na poczatku uzywalam flanelek ale prac nie nadazalam) bo Antos nie lubi zimnych chusteczek i wyje i nie ma nawet zaczerwienionej pupy
G_agnes ja tez malego nie odbekuje po kazdym karmieniu bo tak jak mowisz niby nie trzeba jak karmisz piersia a poza tym moj maly zazwyczaj po jedzeniu spi i jak chce go odbekac to sie budzi i znow chce jesc i tak w kolko wiec wole go nie tykac i poki co nie ma problemow z brzuszkiem
 
My też używamy ciepłej wody i zamoczonego w nim papieru toaletowego, ale to raczej z oszczędności, bo te chusteczki nawilżające to schodzą strasznie szybko, a tanie nie są. Jak na razie (tfu, tfu) żadnych odparzeń.
 
lazy_butterflay tanie chusteczki są w Biedronce (Dada) jakoś niecałe 5zł, a są fajne. Super sprawdzają się jeszcze takie duże prostokątne płatki kosmetyczne do mycia przegotowaną wodą.

Czy wasze dzieci mają problemy z buzią? My od tygodnia mamy trądzik niemowlęcy i wyglada to bardzo nieciekawie...
 
W mojej Biedronce właśnie ostatnio brakuje tych chusteczek, nie wiem czemu :( Spróbuję z tymi płatkami - dzięki za radę :)
Julianna - a jesteś pewna że to ten trądzik, a nie alergia?
 
Andzik, Kasia mi polozna mowila, ze przez pierwszy miesiac to najlepiej stosowac wode + waciki. Ja czasami w nocy z lenistwa siegam po husteczki nawilzane, ale malemu to nie robi roznicy;-) Andzik z moim Szymkiem mam tak samo - jak tylko otworzy oczy to szuka cyca:szok: niewazne czy spal 3 godziny czy 20 minut. Troche go oszukuje rumiankiem i smokiem, ale nie zawsze wychodzi.

Julianna ja tez mialam problem z tradzikiem, odstwilam nabial i przeszlo. Jak maly skonczy miesiac to zaczne powoli wprowadzac i zobaczymy jak bedzie:tak:
 
Julianna ja już sama nie wiem co Tymek ma na twarzy. Pediatra powiedziała, ze każde dziecko teraz coś ma na twarzy i dała nam maść na bazie sterydów - ale po przeczytaniu ulotki nie zastosowaliśmy jej. Położna powiedziała, że jej to bardziej wygląda na skazę i kazała odstawić nabiał. Męczymy się już od dwóch tygodni. Najpierw były to pryszczyki na twarzy, póżniej przeszły też na uszy, szyję i nawet są na głowie. Teraz ma suche policzki i nie ma już łoju tylko same kropki.
 
Julianna- my mamy wysypkę /trądzik już 3 tygodnie,ale jest już dużo lepiej i mam nadzieję, że w końcu będzie spokój. Przez pierwsze dwa tygodnie z hakiem nic z tym nie robiliśmy oprócz smarowania kremem sudocrem na zmianę z przemywaniem wodą z oilatumem ,bo tak nam poradziła położna podczas wizyty ,ale skutki były średnie, a małej wręcz zaczęły się robić takie żółto- pomarańczowe strupki po tych największych pryszczykach i poszliśmy do pediatry, te największe "okazy" mamy smarować maścią z antybiotykiem- MUPIROX, a tak to przemywać buźkę 2 razy dziennie solą fizjologiczną i wtedy smarować kremem oilan do twarzy i powiem, że jest znaczna poprawa, a działamy tak dopiero od poniedziałku

My usłyszeliśmy, że nie ma to żadnego powiązania ze skazą białkową i generalnie jest to określenie bardzo nadużywane

A do pupci używamy wody i wacików (płatki kosmetyczne) tylko, że moczę je w wodzie ciepłej z kranu i nie mieliśmy jak do tej pory ani jednego odparzenia czy zaczerwienienia jakiegoś mocniejszego więc się sprawdza :-) (z Ninką cały czas też tak robiliśmy)
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas tez wystepuje tradzik niemowlecy. Na poczatku myslalam ze to potowki bo zaczelo sie w te najwieksze upaly ale pediatra powiedziala ze to tradzik. Raczej nie skaza bo pojawil sie zanim wprowadzilam nabial do pozywienia.
 
Do góry