reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja Naszych Kwietniowych Maluszkow .

U takich małych dzieciaczków to ta skóra się często łuszczy. Ja miałam na początku smarować oliwką, potem balsamem, ale tak naprawdę to i tak ta skóra była sucha, aż po prawie 3 tygodniach jak się wszystko złuszczyło to skórka jest jak nowa (bo w sumie to jest nowa :) Więc chyba trzeba zalecić trochę cierpliwości :)
 
reklama
g_agnes ja kąpię młodego codziennie choć nie zawsze mu się to podoba, ale po kąpieli wydaje mi się, że jest bardziej zrelaksowany i szybciej nam zasypia wieczorem:)
 
Byłam z Wandzią na wizycie patronażowej u pediatry i tez skarzyłam się na suchą skórę która się nieladnie łuszczy. Szczególnie na rączkach i stopach. Kazała mi poczekać kilka dni i kąpać codziennie używając emolium bądź balsamu z oliwką. Jeżeli suchość nie ustapi to dostałam receptę na maść natłuszczającą i nią smarować córeczkę. Czekam do poniedziałku i wykupię receptę.
Noworodki złuszczają naskórek i jeżeli nie trwa to za długo to jest normalne. Do miesiąca powinno wszystko ustąpić.
agnes myśmy kapali co drugi dzień do ukończenia 2 tygodnia życia a teraz już codziennie od wtorku.
 
A sprobujcie smarowac dzieciaczki oliwa z oliwek :-) Tylko nie extra vergine(czy jak to sie pisze), bo podobno sie klei :tak:

U nas poprawa :-) 2 razy wysmarowalam mlodego wazelina w tych najsuchszych miejscach i skorka luszczy sie tylko na buzce. Do kapieli dodaje tylko kilka kropel parafiny. U nas kazali kapac tylko w wodzie przez 6 tygodni, pozniej stosowac jakies kosmetyki.

Dziewczyny, a kladziecie maluchy na brzuszku?
 
aga_cina ja kładę Tymka na brzuchu od pierwszych dni w domu. Najpierw na kilka minut kładłam a teraz to nawet ok. pół godziny tak sobie leży i bardzo to lubi.
 
agacina ja klade na brzuszku jak mala ma kolki jesli nie jest az tak zle to ladnie zasypia na brzuszku i spi tak pare godzin do nastepnego karmienia:)))) z tym ze tak klade tylko w lozeczku i zaraz wlaczam monitor oddechu, bo ponoc na brzuszku czeciej ie zdarza smierc lozeczkowa nic w innych pozycjach

Od poczatku kapiel w emolientach, potem smarowanie oliwka i juz teraz skorka jest bardzo ladna, nawet raczki i nozki juz prawie doszly do iebie:)
 
Dziewczyny-ta sucha skora to norma i przejdzie po jakims czasie. Ja smaruje oliwka J&J i jest poprawa choc wciaz nie jest idealnie.
Agacina-ja czasami klade Antosia na brzuszku ale na krotko, generalnie spi na pecach, czasami lubi polezec na brzuszku i zaczyna cwiczyc podnoszenie glowki, latwiej mu sie tez beka w takiej pozycji :-D
 
reklama
ja smaruje małego oliwką z bambino i skóra jest już coraz lepsza a po porodzie odchodziła mu płatami...
na brzuszku się kładziemy ale nie na długo bo jak się mały zmęczy podnoszeniem głowy to podnosi głośny alarm :-D ale nie pozwoliłabym mu spać na brzuchu!!!
 
Do góry