reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja Naszych Kwietniowych Maluszkow .

U nas kąpiele są co 2 dni, bo jeszcze czasami nie ogarniamy dwójki dzieci... :zawstydzona/y: (tzn. młody co 2 dni, a młoda codziennie). Julka wkładamy do wanienki owiniętego w pieluszkę flanelową i ściągamy ją dopiero jak jest już zanurzony - wtedy jest spokojny. Rozpacza tylko w momencie wyjęcia z wanienki. Przy wycieraniu, balsamowaniu i ubieraniu jest spokojny :)

Moim zdaniem wit. D. należy podawać bez względu na rodzaj karmienia - mm, czy pierś. Przy mm nie trzeba podawać wit. K, bo jest ona zawarta w mieszance w wystarczającej ilości :tak: W sprawie dopajania przy mm, nie pomogę. Wiem jedynie, że przy karmieniu naturalnym nie trzeba dopajać ;)
 
reklama
pasazerka dopajamy 10-20ml wody dziennie :) jestesmy na nan pro gotowcach sloiczkowych i ono jest dosc zawiesiste no i bierzemy dodatkowo zelazo, wiec woda konieczna. moze nie odbil dobrze i dlatego bunt?? probiwalas chwile na brzuszku polozyc w pozycji pochylej u siebie na klatce piersiowej i pomasowac plecki??
a chcialam was dopytac ile posilkow i jakie porcje dziennie wasze dzieci zjadaja??
 
A powiedzcie mi proszę, jakie balsamy stosujecie do smarowania Maluchów. Bo byłam dzisiaj na wizycie u pediatry i powiedziała mi by już nie stosować oliwki - do tej pory dawałam na bardzo wysuszone partie skóry - stopki i rączki. Mówiła coś o balsamie Oilatum, ale nie do końca jestem przekonana do tej marki. Znacie coś dobrego na suchą skórkę Malucha?
 
reniuszek kurde wiesz co on z odbijaniem ma problem ogólnie ale nigdy nie było tak żeby tyle nie jadł:/ pchał łapki do buzi, płakał a jak dostał butle to upił 10ml i marudził a teraz śpi...
Na razie zjada średnio 60-70ml około 7razy(co 3-4h) dziennie ale położna mówi że ma mały brzuszek i żeby starać się częściej karmić

lazy nam też radzili Oilatum, bo mały ma strasznie suche rączki, nóżki i szyjkę. Dziś zaczęliśmy używać, na razie mamy próbki, jak zaczną pomagać kupimy normalne opakowania.
Do tej pory używaliśmy nivei ale nie pomagała na tą suchą skórkę.
 
Ostatnia edycja:
lazy podobne do oilatum...i polecam goraco stosujemy to - ballneum :) bardzo fajny balsamik. oliwek tez nie stosujemy, tylko ten balsam i linomag na zgiecia

pasazerka a kladlas go buzka na ramieniu odchylajac sie troche do tylu co by dzieciatko troche lezalo? to i tak ladnnie je:) maks przy tej wadze jadl po 50ml 8 razy na dobe, teraz to 90-120 co 2-3 godz w dzien 4-5 w nocy...
na odbijanie pomaga delikatne uciskanie pleckow po bokach
aa i sprawdz smoczki, moze maja za male dziurki albo jest cos nie tak co malego moze np meczy przy zasysaniu przez dluzszy czas .
my mielismy ten problem ... w szpitalu byly smoczki nuka nakrecane na buteleczki nana, w domu mialam butelke aventa i przelewalam mleko ale maksiu wypluwal smoczek i zjadal bardzo malo np 20 i juz nie chcial i sie denerwowal.... i kupilam kilka buteleczek nuka . przelewam ze sloiczkow, bo nie stac mnie na jednorazowe smoczki do kazdego posilku ;/
 
Ostatnia edycja:
reniuszek chyba próbowaliśmy wszystkiego:/ mieliśmy identyczną sytuację, w szpitalu były butle ze smokiem z którym nie trzeba było "pracować"- leciało samo a w domu Avent, ale szybko się przyzwyczaił i przez 3 dni nie było problemu, położna dziś była przy karmieniu i mówiła że ładnie ssie i chyba go przechwaliła:/ no nic poczekamy, może to chwilowy kryzys. Dzięki za rady;*
No to ładnie teraz Maksiu wcina;)
 
reniuszek, pasażerka- ja podaję chłopakom Bebilon- ale mamy zamiar się przerzucic na inne mleko bo bebilon puszka kosztuje 43 zl i starcza nam na 3, góra 4 dni- jednak bebiko, gerbery wychodzi taniej. moi chłopcy jedzą bardzo róznie , norma to 60ml ale zdarza się i 100 ml ja dajeim tez moje mleko wiec sobie tak mysle ze nie musze chyba dopajac, ale czort to wie. oni moj pokarm traktuja jak picie bo nawet kupki po nim nie robia, kupka tylko po modyfikowanym:-) pytałam się położnej o to dopajanie i powiedziala że mozna podawac
pzregotowana wode albo herbatke koperkowa- nie za duzo.

co do balsamu to ja mam emolium i super poprawa- chłopakom skorka zczoła i nawet z powiek schodziła a teraz mega poprawa.

uciekam bo musez ogarnac moje towarzystwo a mega ciężko mi dzis sie zabrac bo nei spałam do parwie 5 , Piotrus od 23 zrobił bunt i zasnął dopiero przed 5. masakra. miałam mega kryzys, biedny płakał i płakał a ja juz byłam tak zmezcona i bezsilna,że powiedziałam do niego żeby sie już zamknął a potem ryczałąm bo miałam wyzruty sumienia że do biedaczka mojego tak powiedziałam, do teraz serce mniie boli:zawstydzona/y:oj nie jestem z siebie dumna!!!!!!!!!!!!!
 
Dziewczyny, a w jaki sposob uzywacie tej parafiny? Henry ma strasznie sucha skore przy stopkach, raczki i brzuszek. Polozna kazala myc malego tylko w samej wodzie i oliwkowac oliwa z oliwek. Druga jeszcze polecila wazeline. Po wazelinie widze, ze skorka juz mniej sie luszczy. Mama z Polski przywiozla mi parafine ciekla, to to samo co olej parafinowy? Dzis zamierzam dodac dokapieli troche. Moze zakupie Oilatum (ale to w 63% parafina).
 
reklama
my kąpiemy się codziennie bo młody to lubi, dopiero przy ubieraniu jest ryk :cool2:
do kąpieli mam płyn z nivea a potem smarujemy się oliwką z bambino i jest ok :tak:
daruch nie przejmuj się ! każdy może mieć kiepski humor i mówić coś w gniewie a szczególnie jak się jest niewyspanym :tak:
ja karmię piersią a mimo to daję młodemu dziennie 50ml herbatki koperkowej i wtedy jest spokojniejszy :tak:
 
Do góry