reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja Naszych Kwietniowych Maluszkow .

Reniuszku my uzywamy tak jak Renatal smoczka Lovi, jak mała pa potrzebe ssać przed zaśnieciem, jak zaśnie to wypluwa smoka albo go wyciagamy.

Podobno weranduje sie po tygodniu a po 2 na spacery. My w 6 dobie musielismy jechac na kontrole do szpitala więc nie było wyjścia i trzeba było wyjść. Dziś mamy 7 dni i będziemy się wietrzyć. W pon wizyta u pediatry i wtedy będzie nasz pierwszy spacer.

A kapiecie maleństwa codziennie? Wiem że to fajny rytuał, ale Maja tego nie lubi, położna środowiskowa mówiła żeby kąpac co 2 dzień, tak chyba będziemy robić puki mała się nie przyzwyczai, wolałabym żeby to był dla niej relaks a nie powód do płaczu...
 
reklama
Julianna my na samym początku kąpaliśmy Antka co 2 dni.. był ryk i histeria chyba przez pierwszy miesiąc , ale znalazłam na niego sposób. Podczas kąpieli kładałam mu na brzuch mokrą , ciepłą pieluchę flanelową i była błoga cisza;-)
 
My też kąpiemy Julkę codziennie - zalecenie pediatry na przesuszoną skórę codziennie kąpiel w Oilatum. Przy pierwszych kąpielach płacz, ale teraz chyba się przyzwyczaja i zaczyna kwilić dopiero jak się ubieramy. Rośnie mi chyba mała złośnica, bo przy każdej kąpieli musi być wielki kupsztal w ręcznik i osikanie Tatusia :-)
 
my kąpiemy codziennie, płaczu dopiero wczoraj nie było przy kąpaniu, z Matim było podobnie, na początku był ryk, a potem to polubił, wiele dzieci tak ma
 
my kapiemy co dwa dni , ale musi buchac goracem z zewnatrz tak zeby temperatura otoczenia byla mniej wiecej ta sama co wody , bo inaczej Maksiu pokazuje na co go stac i wrzeszczy w nieboglosy. Z myciem pupy przy przewijaniu jest to samo .... generalnie mlody nie lubi czystosci - woli ciepelko otaczajacych go bakterii ;) no ale myjemy sie, przy elektrycznym piecyku co prawda ale czysty z tego przynajmniej wychodzi ;)
 
Ja kąpię codziennie. No chyba, że Felek ma dzień potwora (jak wczoraj na przykład) to mu odpuszczam. Pamiętam jak panicznie baliśmy się pierwszej kąpieli w domu, bo w szpitalu przychodziła położna, wsadzała młodego pod kran, trzy sekundy i koniec :shocked2: Więc pierwsze prawdziwe odmaczanie dupala mieliśmy w domu. I... taaatuś tak wykąpał dziecko, że się nawet nie zorientowało ;) Dopiero przy wycie-raniu ;) I zdaje się, że to polubił, bo nie ma wrzasków...
 
To ja się podzielę moimi doświadczeniami z kąpieli: chłopaki krzyczą w niebogłosy. całe szczęście że kąpiel jest co 2 dni bo moje bębenki by tego nie wytrzymały:-)
p.s. co do suchej skóry - to emolium już zaczęło działac- jest mega poprawa:-) dzięki za cynk robaczek:-)
a co do pępucha- to moim chłoposkom pępolki zagoiły się już w 4 dobie w szpitalu a tam stosowali na kikutki octanisept.
p.s. mam pytanko do dziewczyn, które dokarmiają /karmią swoje maluszki sztucznym mlekiem- czy podajecie dodatkowo witamine D- bo mi pediatra nie kazała jak karmię modyfikowanym, a położna na wizycie powiedziała żeby jednak dawac, sama już nie wiem i podaję - ale mam mieszane uczucie bo skoro w mleku jest ta witamina hmmmm
 
darucha - podaje :) mi pediatra tlumaczyla ze dzieciaczkowi nie zaszkodzi bo nie sa wystawiane na slonce wiec dzialanie tej wit jest obnizone :)bierzemy 800j dziennie
jakie mleko stosujecie?? a my jestesmy na samym mm....
 
reklama
darucha my jesteśmy na mm i dziś położna mówiła żeby podawać witaminę D, tak jak mówi reniuszek 800j
reniuszek dajemy gerbera i jak na razie było ok, ale dziś od 15 mamy bunt i nie chce nic jeść:/
a dopajacie czymś?
 
Do góry