reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

pampersy każda z nas wybierze sobie to co się będzie sprawdzać u niej :))
co do sterylizacji to oczywiście wyparzam butelki, smoczki, aspirator do nosa i wystarczy.
Wyprałam wszystko w proszku dla dzieci, tylko rożek nie wyprany. wyprasowałam z jednej strony bo i tak po porodzie nie miałabym pewnie czasu i ochoty na podwójne prasowanie :))
 
reklama
pampersy każda z nas wybierze sobie to co się będzie sprawdzać u niej :))
co do sterylizacji to oczywiście wyparzam butelki, smoczki, aspirator do nosa i wystarczy.
Wyprałam wszystko w proszku dla dzieci, tylko rożek nie wyprany. wyprasowałam z jednej strony bo i tak po porodzie nie miałabym pewnie czasu i ochoty na podwójne prasowanie :))

aspirator tez wyparzasz? Ja na to nawet nie wpadlam :sorry: Tylko powiedz mi jak to robisz, tylko przelewasz wrzatkiem?
 
aspirator tez wyparzasz? Ja na to nawet nie wpadlam :sorry: Tylko powiedz mi jak to robisz, tylko przelewasz wrzatkiem?
tak przelewam wrzątkiem :))
bo później przecież też po każdym użyciu się go myje pod gorącą wodą i od czasu do czasu wyparza :)) tak robili wszyscy z mojego rodzeństwa więc ja też :))
 
Pampers-y wg mnie sa jednak najlepsze robilysmy nawet kiedys na SR taki test ile mozna wlac wody wlasnie do pampers-ow i chyba huggies-ów i nie bylo porownania poza tym huggies-y troche uczulaly mi Zuzke
a ja juz zakonczylam kompletowanie wyprawki :-)maz kupil dzisiaj w aptece alantan plus masc krem na kazda pogode sudocrem patyczki do uszu gaziki do przemywania oczu waciki do buzi czyli wszystko czego mi brakowalo bo reszte zamowilam na allegro tylko ciekawe kiedy przyjdzie paczka :sorry2:na szczescie Zuzia uzywa tych samych kosmetykow do mycia wiec w razie poslizgu jeszcze mam troche mleczka i zelu do mycia :-)
 
Dziewczyny znalazlam taki artykul i tu Wam to napisze, mysle ze to wazne, choc mnie pewnie nie bedzie dotyczyc (moja mala ma miec ok 3500).
Wiec normalna waga donoszonego dziecka jest pomiedzy 2,5 kg a 4,5 kg. Jesli wazy ponizej 2,5kg, to powodem moga byc czynniki genetyczne lub nadcisnienie i niektore zakazenia bakteryjne albo wirusowe. Dziecko musi miec wtedy po urodzeniu wykonane badania typu morfologia, usg, a nawet czasem powinno przebywac w inkubatorze przez jakis czas.
A jesli bedzie miec wiecej niz 4,5kg, to powodem moga byc znowu czynniki genetyczne lub np cukrzyca, przyjmowanie lekow podtrzymujacych ciaze. Malenstwo musi miec przeprowadzone badania krwi, poziomu glukozy, wapnia, magnezu oraz echo serca.
Mysle ze warto o tym pamietac, bo lekarzy mamy jakich mamy, a takich rzeczy trzeba dopilnowac. No i w wiekszosci wychodza dobre wyniki i maluszki sa zdrowe.
 
aaa i muszę się pocwalić co wkońcu kupiłam do pielęgnacji Vicky:tak:
będziemy używać płynu do ciała i włosków (2w1) "bobini" mamy też oliwkę bambino i krem bambino...
nc więcej nie zamierzam używać... no i sudocrem w razie odparzeń:tak:
nie chcę ani j&j ani nivea.... ,
mam nadzieję że bobinbi się sprawdzi:tak:
 
reklama
jej taki ciekawy temat a ja go nie widzialam :sorry2: no i oczywiscie nie jestem w stanie sie przekopac przez tyle stron.
ja wiekszosc rzeczy mam z polski bo wiem ze tutaj nie znajde a nasze najlepsze jak np spirytus czy Kali, talk do pupci czy gaziki. a tutaj do pielegnacji pepuszka kupuja jakis ochydny plyn co barwi na brazowo i na dodatek trzeba go zmyc po 5 min :sorry2: takie cos mi sie nie podoba wole nasze polskie sposoby.

a mam pytanie odnosinie ukladania dzidzi do snu. czy to prawda zeby do kazdego snu dzidziusiowi zakladac cieniutka czapeczke i zeby nie ukladac na podusi? w sumie w pierwszych dniach zycia to tak ale potem od kiedy mozna spokojnie ulozyc dzidzie na podusi.
 
Do góry