reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

Wiecie co ogólnie nic mi nie sprawia takiego problemu jak pojęcie tego co w końcu trzeba dla tego dziecka (kosmetyki)
Aż mnie to zaczyna wkurzać.
Każda z was kupuje cos innego-każda uważa, że czegos tam nie można. OBŁĘD.
Tzn nie denerwuję się na was tylko na to, że tyle tych rzeczy jest, że człowiek głupieje.....

Trudno najwyzej uczulę Malwinę (krem dla dzieci Linomag, masć Linomag, mydło Bambino, Parafina do kąpania, oliwka Bambino, krem bambino)
 
reklama
Wiecie co ogólnie nic mi nie sprawia takiego problemu jak pojęcie tego co w końcu trzeba dla tego dziecka (kosmetyki)
Aż mnie to zaczyna wkurzać.
Każda z was kupuje cos innego-każda uważa, że czegos tam nie można. OBŁĘD.
Tzn nie denerwuję się na was tylko na to, że tyle tych rzeczy jest, że człowiek głupieje.....

Trudno najwyzej uczulę Malwinę (krem dla dzieci Linomag, masć Linomag, mydło Bambino, Parafina do kąpania, oliwka Bambino, krem bambino)
Masz naprawde dobry zestaw do pielegnacji:tak:, tylko nie stosuj wszystkiego naraz:tak:. jak dodasz parafine, to nie smaruj oliwka:tak:, a Malwince nic nie bedzie:-)
 
Olica, dlatego właśnie ja na ten wątek zaglądam z ciekawości, ale swoje już kupiłam i nie będę zmieniać. Mam wszystko z nivei (mydło w kostce, mydło w płynie, krem pielęgnacyjny, puder), chusteczki do pupy pampersa i sudocrem na odparzenia:-p.
Ile nas, tyle opinii... A ja przy zakupie kierowałam się wyglądem opakowania głównie (chociaż teraz mi się hipp bardziej podobają), bo atesty mają wszystkie, a nie chcę kupować aptecznych kosmetyków, żeby nie przyzwyczajać skóry do "wyjątkowych" preparatów...
 
:-) Dzięki Royanna
A ile tej parafiny wlewać do wody ?
Czyli już nie muszę oliwkowac dzidzi ?
Parafina dziala podobnie jak Oilatum(chyba) wiec natluszcza skorke i zostaje wartwa ochronna. Dodatkowa oliwka jest zbedna. Chyba ze chcesz masaz robic jak dzidzia ciut podrosnie.
Ile wlewac nie wiem, ja Oilatm wlewalam 1-2nakretke. Jak skorka byla suchcsz i ardziej luszczaca to wiecej, jak ladniejsza to mniej.
 
A ja kupiłam jak na razie oliwke bambino i mydełko, do tego będzie sudocrem , no i wiadomo chusteczki do pupci.I zobaczymy jak to się sprawdzi. Chyba najprostsze rozwiązanie wybrałam, bo się naczytałam o tylu kosmetykach że głowa pęka.

Czyli masz zestaw taki jak ja. Z tymze oliwke bambino zamienilam na oliwke NiveaBaby. Chusteczki tez z Nivei, ale tylko do wycierania pupci po siusiach, a jesli chodzi o kupke to miska z woda i mydlem.

To widzę że myślisz podobnie;
Do kąpieli - J&J "top to toe" - daje się kilka kropli do wanienki i to wszystko (bez mydła, ph neutralne, delikatne i nie wysusza)
Do smarowania - J&J oliwka
Do buzi - J&J kremik nawilżający (w razie czego)
Do pupy - sudocrem
No i chusteczki. Puderek mam w razie czego, ale nie mam zamiaru go stosować tak z mety. Zobaczymy jak to w praktyce bedzie wyglądało... :happy:

Bedziesz miala dziewczynke? Bo niby puderek dla dziewczynek nie bardzo i mi w szpitalu zabronili i pediatra to pozniej potwierdzila.
 
(...)Bedziesz miala dziewczynke? Bo niby puderek dla dziewczynek nie bardzo i mi w szpitalu zabronili i pediatra to pozniej potwierdzila.
Ilu ludzi tyle opini... Ja z tych co wolą mieć w razie czego niż później biegać na ostatnią chwile, a uważam ze do samej pupy i fałdek może się przydać...
 
reklama
a ja dziewczyny nie kupuje na razie żadnych kosmetyków. Mam dostać sudocrem po siostrze bo jej mała miała na niego alergie więc będzie w razie czego. Do tego kupie tylko bepanthen bo będzie na moje sutki i na pupcie dziecka. Na początku pupę i tak trzeba przemywać wodą tylko do szpitala birę chusteczki z nivea. A do kąpieli to zobaczę jak wyjdziemy ze szpitala. Pewnie kupie jakiś zwykły płyn do kąpieli. Podobno Bambi jest dobry i tani, al jak się nie sprawdzi to wtedy będę próbowała droższych.
 
Do góry