reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

co do kapieli to ja na poczatku kapalam co 2 dzien a po 2 tyg codziennie i Amelka szybko nauczyla sie kiedy jest noc i sie spi:-Dmiala 4 tyg jak przesypiala 5-6h ciagiem teraz spi nawet 8h wiec jestesmy wyspani i wypoczeci:-) jak Amelka miala 3 tyg pierwszy raz wizelam ja ze soba dom kapieli i tak to polubila ze teraz ma na zmiane jeden dzien w swojej wanience a na drugi dzien ze mna:-)chyba musze sie z nia na basen zapisac bo uwielbia wode hihihi
 
reklama
Dziewczyny dowiedziałam się ostatnio od położnej że nie stosuje się już oliwki po kapieli dla dzieciątka. Najlepiej ponoć oillatum lub emolium krem :-( Kurcze, ja planowałam oliwkę...
 
Dziewczyny dowiedziałam się ostatnio od położnej że nie stosuje się już oliwki po kapieli dla dzieciątka. Najlepiej ponoć oillatum lub emolium krem :-( Kurcze, ja planowałam oliwkę...

Niby oliwka zatyka pory, dlatego najlepiej nie smarowac bezposrednio skóry dzieciątku, tylko odrobine dodac do wody do wanienki w czasie kapieli lub ewentualnie posmarowac mokra skóre po wyjeciu dziecka z wody, a nadmiar wytrzec w pieluszke lub recznik, ale wydaje mi sie ze pierwszy sposob jest lepszy, ale to moje osobiste odczucie.
 
Niby oliwka zatyka pory, dlatego najlepiej nie smarowac bezposrednio skóry dzieciątku, tylko odrobine dodac do wody do wanienki w czasie kapieli lub ewentualnie posmarowac mokra skóre po wyjeciu dziecka z wody, a nadmiar wytrzec w pieluszke lub recznik, ale wydaje mi sie ze pierwszy sposob jest lepszy, ale to moje osobiste odczucie.

monia a smarowalas sie oliwka jak mialas mokre rece np. ? :) ja czasem jak zle wytre rece i oliwke nakladam na wilgotne cialo to szlag mnie trafia ;]
a co polozna to opinia zobaczycie ile madrosci dla was da wam wasza połozna :) niby tym fioletem ne smaruje sie pepka juz a w szpitalu dla siostry kazala tylko fioletem :) bedziemy madrzejsze po pierwszym dziecku ;)
 
glupie pytanie: a jak sie kapie wspolnie z takim malym dzieckiem? tata go podaje i zamacza sie calego bobaska czy tylko trzyma na rekach i pochlapuje... glupia jestem wiem ...
 
no ja na pewno nie będę u zywać oliwki właśnie dlatego że zatyka pory a i ja i starsza córka jesteśmy jakoś bardzo na to wrażliwe
co do fioletu to chyba rzeczywiście się już tego nie używa przynajmniej mi nikt dziecka tym nie smarował ja w domu też używałam tylko spirytusu i chyba tego leco i z tego co pamiętam pępek bardzo szybko odpadł i jakoś się tym specjalnie nie przejmowałam ani nie uważałam na ten pępek
 
glupie pytanie: a jak sie kapie wspolnie z takim malym dzieckiem? tata go podaje i zamacza sie calego bobaska czy tylko trzyma na rekach i pochlapuje... glupia jestem wiem ...

mi mąż podawał małą i kładłam ją sobie tak na kolanach polecam książkę Zawitkowskiego jest do niej dołączony film i tam między innymi jest pokazane jak się kąpać z dzieckiem i wiele innych rzeczy jak nosić przebierać kąpać itd może jest ten film gdzieś w sieci ?
 
mi mąż podawał małą i kładłam ją sobie tak na kolanach polecam książkę Zawitkowskiego jest do niej dołączony film i tam między innymi jest pokazane jak się kąpać z dzieckiem i wiele innych rzeczy jak nosić przebierać kąpać itd może jest ten film gdzieś w sieci ?
jest w sieci bo ja ściągałam i polecam, trochę długi :)) ja rozłożyłam sobie to na pare dni. Oglądlaiśmy go razem z M. Chociaż powiem że niektóre rzeczy mnie zaskakiwały i stwierdziłam że musiałabym mieć dużo czasu żeby np przebierać dziecko tak jak on. To się robi bardziej instynktownie i ja nie zwracam uwagi tak dokładnie jak on tam pisuje :))
 
reklama
jest w sieci bo ja ściągałam i polecam, trochę długi :)) ja rozłożyłam sobie to na pare dni. Oglądlaiśmy go razem z M. Chociaż powiem że niektóre rzeczy mnie zaskakiwały i stwierdziłam że musiałabym mieć dużo czasu żeby np przebierać dziecko tak jak on. To się robi bardziej instynktownie i ja nie zwracam uwagi tak dokładnie jak on tam pisuje :))

pokazuje dokladnie żeby przyszłe mamuśki załapały ;-):-)
 
Do góry