reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

Dziewczyny powiedzcie czy noworodka kąpie się codziennie? bo ostatnio słyszałam, że nie! że tak co 2-3 dni, a codziennie tylko się go przemywa ciepłą wodą!:szok:
z tego co ja wiem to powinno się kąpać tak średnio co 2 dni...
ale kiedyś kąpano codziennie... sama nie wiem....:sorry:
aloe ja będę co 2 dni kąpać moje maleńswo... myślę że to tak w sam raz
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie czy noworodka kąpie się codziennie? bo ostatnio słyszałam, że nie! że tak co 2-3 dni, a codziennie tylko się go przemywa ciepłą wodą!:szok:
a ja słyszałam że codziennie bo takie malutkie dziecko też się poci:)

ja chciałam taki żel z jonhsona... ale żeby miał wygląd taki bardziej oliwkowy żółty ale tu nie mogę znaleźć...
no to stwierdziłąm że bambino może ... ale tu nie ma takiej firmy i chyba też kupię nivea
nie kupuj j&j strasznie uczulają te kosmetyki-nawet dorosłych a co dopiero dzieciaczki
o kurde i zaś zaśmieciłam ale to z rozpędu:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
mysle że co do kąpieli zdania są podzielone, bo juz różnie słyszałam ale większość moich koleżanek kąpała codziennnie.... więc chyba tez będe choć do konca jeszcze nie wiem.... poczekam na opinie doświadczonych mam...
 
Jesli chodzi o kapiel to niedawno przerabialysmy to z mama. Bylo tak, ze wstepnie chciala kapac co drugi dzien (tak jak ja moja Julie). Ale maly od poczatku nie chcial sie kapac, ryczal strasznie, wiec pediatra uznala, ze nie trzeba kapac wogole do 6 tygodnia zycia. Wystarczy kapanie na sucho, czyli mokra myjka. Wiec tak mama robila, z tymze co drugi tydzien go kapala w wanience, zeby glowke umyc. A pozniej wymyslilam, zeby kapac sie razem z nim, no i od kiedy to wprowadzila Miłek az uwielbia sie kapac i teraz robia to co drugi dzien. Malutki jest czysty, nie mial wogole ciemieniuchy i ani razu odparzen, takze mysle ze to byla dobra metoda.
 
Ja synka kapalam codziennie, ale nasz specjalista od noworodkow mowil, ze wystraczy co 2 dzien. Ale moj synkek uwielbial mycie. teraz tez codzien sie moczy :) w annie lub wanience( w zaleznosci w czym sobie zazyczy;))
 
ja kąpałam codziennie, do tej pory kąpią się codziennie :-) czym skorupka za młodu.... :cool2:
ja też tak uważam :tak: ja się kompię codziennie to dziecko tym bardziej. Poza tym dla dziecka bardzo wazne są rytuały, zeby każdy dzień wyglądal tak samo i taka kapiel to znak, ze zaraz trzeba iśc spać i przespać duzo godzin bez przerw na zabawe :-) poza tym kąpiel odpręża i męczy dzieciaczki i dużo lepiej po niej spią.
 
ja też tak uważam :tak: ja się kompię codziennie to dziecko tym bardziej. Poza tym dla dziecka bardzo wazne są rytuały, zeby każdy dzień wyglądal tak samo i taka kapiel to znak, ze zaraz trzeba iśc spać i przespać duzo godzin bez przerw na zabawe :-) poza tym kąpiel odpręża i męczy dzieciaczki i dużo lepiej po niej spią.

zgadzam sie w 100%:-)
 
reklama
Do góry