reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja maluszka

co kraj to obyczaj!
jak mieszkalam w stanach to pediatra mowil ze kapanie dziecka codziennie jest niewskazane, bo skora delikatna, bo to niekonieczne, bo dzieci nie maja wyksztalconych kanalikow potowych i nie poca sie na tyle zeby mycie codziennie bylo konieczne i takie tam rozne.
zalecane bylo mycie glowki TYLKO woda, czego osobiscie zniesc nie moglam i i tak uzywalam szamponu.
ale tutaj i tak myje Dawida codzinnie, razem z mezem
dlatego ze maly wie na czym stoi i czego sie spodziewac
, naprawde lubi sie kapac, lepiej spi i ladnie pachnie :D
 
reklama
My zazwyczaj kąpiemy codziennie, ale nie zawsze. I jeszcze nie o stałych porach :zawstydzona/y:(ale pracujemy nad tym:-D). Czasami jak zaśnie o19 i się nie budzi do 24 to sobie darujemy.W sumie ogólnie to tak wychodzi, że raz w tygodniu malutka ma "dzień dziecka" bez kąpieli;-) . W szpitalu, w którym rodziłam już odeszli od tego zwyczaju, że dziecko ma być kąpane codziennie. Pierwszy raz jest obmywane po porodzie a następna kąpiel dopiero w 3 dobie i to na życzenie rodzica:sorry2:. I lekarz jak wychodziłyśmy też powiedział, żeby nie przesadzać z kąpielami najlepiej 3 razy w tyg:szok:. O ile pamiętam do 3 m-ca później można codziennie.
W mojej "ciążowej" książce też jest napisane aby niemowle nie było kąpane częściej niż 2-3 razy w tyg:baffled:. Ale każda matka pewnie wie co dziecku potrzeba;-):-).
 
a ja kapie co drugi dzien ;] a jak nie kapie to i tak rzegotowanym rumiankiem myje twarz i pupe i stopy bo on wiecznie ma pelno wszytskiego miedzy palcami :p
 
U mnie położna też zaleciła kąpiel co 5 dni!!:szok::szok:, a w pozostałe dni tylko obmywanie strategicznych miejsc. Zastosowałam się do tego tylko raz, tzn jak wcześniej wykąpałam, to następnego dnia obmywałam na przewijaku, ale stwierdziłam, że takie myzianie jest mało efektywne, Filip się wkurza i wogóle jakoś tak nieciekawie to wyglądało:no::no: A codzienne kąpiele są dla nas coraz większą frajdą i mały chyba wie, że po kąpcianku trzeba lulać, bo podje sobie z cyca i zasypia na 2-3 godzinki (a w dzień nie śpi wogóle:baffled::baffled:)
 
u nas w szpitalu kazali kąpać maleńśtwo codziennie choć słyszałam o rzadszych wskazaniach, ale my kąpiemy codziennie między 19-20 -tak żeby wyrobić jakiś rytm dnia :tak: jedynie gdy wracamy skądś później to już jej darujemy no i jak miała katarek to ograniczyliśmy kąpiele do co drugiego dnia, a jak sobie śpi to ją delikatnie budzę - na razie nie było z tym problemu, jak się zdarzy to tez jej podaruję kąpiel :tak: ale widzę że wszystkie robimy podobnie :tak::-)
 
my też kąpiemy codziennie - chyba, że gdzieś zabalujemy (jak to któraś z was ładnie ujęła:-)).. Marysia troszkę robi się marudna po 18-tej i wtedy widać, że kąpiel ją relaksuje i wycisza.. ale Bartek już nie jest tak często kąpany, tzn. przynajmniej teraz ograniczamy sie do strategicznych miejsc, bo latem to fajnie się w całości odświeżyć

ale synek mojej koleżanki z pracy dostał jakiegoś uczulenia i pierwsze zalecenie pani doktror to było - nie kąpać codziennie:baffled:
 
Pytanie w zwiazku z pogoda i mnostwem slonca: smarujecie czyms buzke maluchom czy poprostu caly czas trzymacie w cieniu?
 
reklama
Cicha ja jeszcze nie smaruję Martynce buźki i raczej nie wystawiam jej centralnie do słońca,ale na lato kupiłam już Mustellę z filtrem 50.
 
Do góry