reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja maluszka

Dla mnie bepanthen to tez najlesza jak dotac masc i krem.

A co do mycia dziewczynek t tu w szpitalu uzywali tylko wacikow i wody i przejelam ten zwyczaj. Chusteczek nie lubie bo sa imne i mala az podskakuje jak ich kilka razy uzylam a wode sobie dostosujesz temperature i jakos tak bardziej naturalnie to wyglada.
A swoja droga to ja myje tylko tak po wierzchu a wewnatrz nie - no chyba, ze widze ze cos sie zaplatalo ale to i tak bardziej zewnatrz iz wewnatrz. Moze powinnam raz na jakis czas?
 
reklama
Niekat: polecam maść alantan + tormentiol zmieszane razem, lub nakładane naprzemiennie (zalecenia dobrego pediatry). Wg mnie to najlepsze maści...a te wszystkie białe maści są do niczego.
 
Bepanthen popieram!


a kochane macie rade na ciemieniuche ??No kurde tak malego obsypalo ze 50% glowki mu to swinstwo zajelo. Robilam dwa dni pod rzad oliwka przed kapiela ale z marnym skutkiem. Moze ta olejuszka o ktorej ktos wczesniej pisal???
 
iza, Przemkowi smarowałam główkę zwykłą oliwka tak 2 może 3 godziny przed kąpielą. Po ok godzinie od posmarowania szczotkowałam mu włosy. Czasami robiłam to nawet pół godziny albo dłużej, bo on sobie zasypiał przy tym szczotkowaniu. I potem myłam główkę w kąpieli. Ale to nie jest tak, że po kilku dniach wszystko wyczeszesz i już jest spokój. Przemek miał dobrze 2 lata skończone jak mu ciemieniucha się skończyła. U niego był to objaw alergii, więc jak będzie się szybko pojawiała, to radzę odstawić mleko i jego przetwory tak gdzieś na tydzień i zobaczyć czy będzie poprawa. I zobacz, czy za uszkami nie robi się coś podobnego do ciemieniuchy.
 
cos musi byc w tym paskudnym mleku. Maly dostal uczulenie jakis czas temu,
Odstawilam mleko na jakis czas takze na obiad jadlam na przemian rosol, kasze i ryz... wysypka minela, poworcilam do nabialu i juz widze ze krosty wracaja i na dodatek ta paskudna ciemieniucha.
Giza ja tej oliwki tyle wczoraj nawalilam, najpierw trzymalam 30 min plus czapeczka, wyczesalam-troche sie dalo, no i pozniej na kolejne 30 min poczym umylam malego...
wlosy wysuszylam znow czesalam noi dzis patrze i dupa,
te obrzydliwe cos dosc mocno trzyma sie glowki i nie chce sie odczepic. '
Boje sie ze zwykla oliwka mi nie pomoze.
Sprobuje tej Olejuszki a jak to nie pomoze to wkrotce mam wizyte u pediatry i moze cos doradzi :)
 
He, he ja tego szamponu szukam w okolicznych aptekach juz od miesiaca i nic. Jutro pojade do jednej w ktorej wiem, ze napewno maja mustele i jak go nie bedzie to zamowie bo ponoc naprawde jest bardzo dobry.
 
reklama
Do góry