reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja maluszka

Ja dołożę trochę wiedzy teoretycznej...
delikatnie masujemy niemowlę leżące na naszym barku ruchem ku górze, po lewej stronie na wysokości brzuszka, jeśli to nie pomaga, to delikatnie poklepujemy...
jeżeli po 5 minutach masowania i poklepywania odbicie nie nastąpiło, to najprawdopodobniej nie ma pęcherzyków powietrza w brzuszku... jeżeli po położeniu dziecko zaczyna się wić, wystarczy go ponownie podnieść i przeważnie odbije mu się jak należy...

 
reklama
ja też tak robie jak beti ale na początku czasem się nie odbijało i w szptalu powiedzieli że po mleku matki nie musi nie wiem czy to prawda ale teraz w trakcie karmienia widzę jak mała ma dość i ja przekładam na bark teraz prawie zawsze odbija
 
Czy u Waszych maluszków pojawiła się krostka (znak po szczepionce p/gruźlicy)na ramieniu? U nas wygląda jak pryszczyk. Podobno się z tym nic nie robi? Nie wiem czy można ją moczyć?
 
u nas też ślad po tym szczepieniu zaczyna się powiększać ale nie wiem co robić
muszę małej zakrapiać sól fizjologiczną do noska bo coś jej tam siedzi ale katarku nie ma a na języku zrobił jej się biały nalot położna mówi że to nie pleśniawka i kazała gazikiem to ścierać
 
PM nic z tym nie masz robić to samo zniknie a mzoesz moczyć z tego co pamietam bo tak samo miała Mela
Darina moze to tylko mleczko sie ulało takie "zwazone" przetrawione i tak sie osadza
 
Ninja - na Nele leżenie na brzuszku działa kupo-pędnie :laugh2::laugh2::laugh2:
A tak a'propo na brzuszku, ona strasznie drze główcię już do góry, chyba za wcześnie na to, boje się żeby sobie coś nie zrobiła. Normalne to u tak małego brzdąca??
 
Weronikaa jeśli malutka ma siłę i ochotę to niech ćwiczy jak najczęściej - na pewno jej to nie zaszkodzi:yes::wink::yes:!
PrzyszłaMamusiu, Darinia jeśli chodzi o ślad po szczepieniu to może zrobić się krosteczka, a nawet za kilka dni może podejść ropką, ale nie należy nic z tym robić - po jakimś czasie samo się wchłonie. I można to miejsce delikatnie przemywać ;-):tak:!
 
reklama
Ninja - na Nele leżenie na brzuszku działa kupo-pędnie :laugh2::laugh2::laugh2:
A tak a'propo na brzuszku, ona strasznie drze główcię już do góry, chyba za wcześnie na to, boje się żeby sobie coś nie zrobiła. Normalne to u tak małego brzdąca??

weronikaa
- no to pięknie!:tak::tak::tak: A że kupo-pędnie ;-) to prawda - leżenie na brzuszku pomaga też na kolki bo bąki łatwiej wychodzą :laugh2:

Myślę, że maluch sam sobie krzywdy nie zrobi - Maja też główkę tak podnosiła wcześnie - trzeba tylko doglądać, by Nela za bardzo się nie zmęczyła, żeby nie uderzyła noskiem w podłoże bo awantura gwarantowana ;-)
 
Do góry