reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Drodzy. Dzisiaj (13.10) około godziny 18:30 przez 30 min. nie będzie dostępu do forum. Związane jest to z pracami technicznymi.

reklama

pielęgnacja maluszka

Zuzi też po porodzie rzadko się obijało teraz już częściej ale czasem jej sie uleje taki serek

nie wiecie jak się robie miesięcznym dzieciom badanie moczu?
 
reklama
mrowa - dzięki właśnie oglądam na necie te woreczki chyba nie będzie aż tak ciężko pobrać
 
KASIA : a ja używam wypróbowaniej i poleconej przez pediatrę mieszanki z masci Alantan + tormentiol. Jest bardzo dobra. Można też stosować te maści oddzielnie. Uważam, że wszystkie białe masci p-odpazeniowe są beznadziejne.

Dariana : słyszałam,że woreczki są ok do pobierania moczu ale tylko na badanie ogólne. Jeśli chodzi o posiew to się nie sprawdzaja, ponieważ leżac w nich dziecko oddaje cały mocz, a na posiew trzeba złapać srodkowy strumien. Jedyne wyjscie to rozebrać maleństwo i czekać i próbować. Grunt to cierpliwość.
 
mrowa - dzięki właśnie oglądam na necie te woreczki chyba nie będzie aż tak ciężko pobrać
Darinia jeśli to są te woreczki, o których myślę, to powinnaś je dostać w każdej aptece - kosztują około 1 zł za sztukę.
Niestety z tym naklejaniem to nie jest taka łatwa sprawa...:no::no::no: Najpierw umyj małej pupcię dokładnie pod bieżącą wodą i dobrze wypłucz. Możesz jeszcze przetrzeć rivanolem jeśli masz - działa bakteriobójczo. Woreczek musisz bardzo dokładnie przykleić od dołu, żeby siuśki nie wyleciały, a potem naklejasz resztę. Nam czasami udawało się coś złapać dopiero za 4-tym, 5-tym razem.... Koszmar, bo psioszkę miała wtedy już całą czerwoną od tego odklejania, buu:-(
Powodzenia! :wink:
 
a dlaczego kremiku na odparzenia używać jak najrzadziej?? ja Julci smarowałam tyłeczek po każdej zmioanie pieluszki, czyżby za częśto??
mam jeszcze pytanko bo mojej córci pomiędzy fałdkami na szyjce skórka wręcz się ściera - położna radziła posmarować kremem na odparzenia ale to nie pomogło, próbowałam akrtoflanką ale też się nie sprawdziła i już nie mam pomysłów czy wy tez macie taki problem i co poradzicie??

Kasiu_s jeśli chodzi o krem, to chodzi po prostu o to żeby skóra jak najczęściej oddychała i nie przyzwyczajała się niepotrzebnie do kremów.:tak:

A jeśli chodzi o ścierającą się skórę, to moja Zuzia miała ten sam problem, tyle, że ona łuszczyła się cała - podobno przenoszone dzieciaczki często tak mają. Położna poleciła nam zwykłą oliwę z oliwy (taką, którą stosuje się do gotowania) i po każdej kąpieli nacieraliśmy małej całe ciałko. Pomogło i śmialiśmy się, że po kilku dniach mała "zrzuciła" pierwszą skórkę i potem było już oki. Spróbuj, a nuż pomoże:wink::yes: !!
 
Ile cennych rad tu mozna zasiegnac .Jak dobrze ze Was mam :-D:-):-):-D:-):-D:-):-D Ja tez bym nie wiedziala to smarowalabym pupe po kazdym siusiui myla chusteczkami,a teraz juz wiem ze jednak nie.....
 
reklama
Łukasz mówił ze mały mu sie przekrecił:szok:ale wydaje mi sie ze to tylko przpadek;-) i jak leży na brzuchu to super podnosi tyłek i przebiera nózkami jakby był w wojsku na poligonie:-D
 
Do góry