reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pięlegnacja dziecka

Igo też malutki jest - waży ok 9800 i ma 76 cm...

mam bardzo duży dylemat odnoście szczepionki MMRII - dużo się naczytałam i nasłuchałam - za dużo....efekt jest taki, że chyba nie zaszczepię, intuicyjnie czuję, że tak byłoby lepiej - w przyszłym tygodniu idę na konsultację z lekarzem
 
reklama
Właśnie się okazało że do końca roku nie mają w przychodni szczepionki mmr2:wściekła/y: więc teraz zastanawiam się nad priorix-em.

Vertigo, czy to bez problemu można w aptece zakupić? Pamiętam że Wy się nią szczepiliście. Ile kosztuje?
 
syla, my dopiero bedziemy. za 5tygodni, bo za tydzien prevenar. priorix maja u mnie w przychodni, wiec nie wiem jak z dostepnoscia. kosztuje 54pln, ale czytalam na bb, ze laski w Wawie kupowaly po ok.100.
 
Co do szczepionki mmr u nas tez nie maja . Podobno kuleja dostawy w sanepidzie. I też nie zaszczepiliśmy się. W zasadzie nie uważam zeby ta szczepionka była konieczna. Ponadto znam osoby, których dzieci mimo szczepienia chorowały i przechodziły to z powikłaniami.
Co do samej szczepionki to pewne teorie na jej temat są wyssane z palce, ze niby szkodzi...
szkodzić nie szkodzi ale pożytku z niej moim zdaniem żadnego.


A moje pytanie dajecie maluchom wit D?
 
No tak sie przynajmniej mowi, ze pierwsze buty powinny byc za kostke, ze nie bedzie mial pozniej krzywych nog itp., szkoł jest wiele na ten temat. Ja uwazam, ze dziecko powinno miec przede wszystkim swobode i noga ma sie elastycznie poruszac czy to bedzie w butach za czy przed kostke. Ja jednak pierwsze buty kupilam Tusiowi za kostke, bo wlasnie mi sie wydawalo, ze dobrze sie mu w nich chodzi. Tak sie pytam, bo chcialabym mu kupic takie male pumy w przyszlosci, mam bzika na punkcie takich malych butow, a sie nasluchalam o tych za kostke:confused:
 
syla, priorix za 48pln. bedziemy nim szczepic - pani dr jednak sugeruje, na wszelki wypadek, bo teraz ostatnio znowu pojawily sie doniesienia, ze mmr moze miec cos wspolnego z autyzmem. proorix mniej boli - dla mnie to wystarczajacy argument, a ze koszt niewielki to w ogole nie bede sie zastanawiac.

jak Iga po prevenarze?
 
reklama
Vertigo, Iga miała prevenar dosłownie 20 min temu podany, tak więc na razie ok:-)
O tym mmr był ostatnio film na faktach i może dla tego teraz znowu się mówi o tym autyzmie.
Mi też ciarki przechodzą ale nie jest nic potwierdzone itp....
Autyzm podobno objawia się w drugim roku życia tak więc może to też być kojarzone ze szczepieniem, nie chcę się wypowiadać bo się na tym kompletnie nie znam.
W każdym bądź razie muszą dzieciaki być zaszczepione potrójną szczepionką więc chyba wiedzą co robią.

No ja myślę, że jeśli mniej boli ten priorix to może warto a i u nas nie ma w tej chwili mmr w przychodni więc....
 
Do góry