reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pięlegnacja dziecka

Dzięki dziewczyny.
Syla masz rację - masę dzieci było szczepionych mr2 i nic im nie jest - są zdrowe jak ryby. Ja to tylko jak Doxa - dowiedziałam się po szczepieniu, więc górę jednak wzieła panika. Ale trochę mojej w tym winy - wcześniej wogóle się nie interesowałam szczepionkami.
Doxa - zazdroszczę lekarza. Nasza pediatra zmarła niedawno a jakoś do nowej nie mam przekonania. Muszę się popytać znajomych z którego są zadowoleni. Bo jednak zufanie do lekarza to podstawa
 
reklama
mała, ja nawet do lekarza poszlam ;-)
syla, badana byla i bylo ok.

Toska ma zaczerwienione luki w gardle, ale osluchowo nic, zreszta raz kaszle, raz nie kaszle. dostala nurofen, cebion i tantum verde do psikania. i zyrtec, ale nie kupilam - bo to pani dr juz na zapas dala... temp 37,2 mierzona w dupce, wiec ok. podobno moze to byc odczyn poszczepienny (wszystkie inne szczepionki przechodzily bezbolesnie) - zobaczymy. przez 3dni ma sie wyklarowac...

jarrela, z tego co wiem to prevenarem szczepi tylko syla i ja... nie panikuj z mmr! dotarlam do publikacji producenta, w ktorej pisza, ze to bujda: badali ja na dzieciach z jakas tam choroba metaboliczna, ktorej czesto towarzyszy autyzm - ktos dodal jedno do drugiego i gotowe.
ja daje priorix, bo mniej boli, a przy takich wydatkach na szczepionki 50pln w te czy wewte to juz nie robi roznicy.
 
Vertigo dzięki :-).
Całe szczęście, że Ty się znasz na tych szcepionkach, następnym razem zapytam się przed szczepieniami, żeby chociaż wiedzieć z czym to się je.
 
Vertigo, 2-3 dni może być podwyższona temp. i może być zaczerwienienie. Iga też wszystkie poprzednie szczepienia przechodziła bezboleśnie i bez żadnych zaczerwienień i podwyższonych temp. Dziś w nocy też coś popłakiwała...
 
Mam takie, może nie na miejscu (chodzi mi owątek) - żeby sie Doxa nie uczepiła :-) pytanko: otóż przy każdej z Was, pod avatarkiem są takie trzy znacznie: jeden to tryb9czy sie jest aktywnym czy nie), trzeci to powiadamianie o złym wątku, a co to jest ten drugi znaczek???
Tutaj sie tyle pozmieniało od mojej ostatniej wizyty, ze na wszystko zwracam uwagę...:tak:
 
Kaszu, jedno to jest raportyyowanie złego postu a drugie ostrzeżenie, jeśli coś napiszesz (albo ktokolwiek inny, bo każdy to ma) obraxliwego albo niestosownego itd to taki rapot ktoś moze wysłać do admina i dostaniesz (lub ktoś) ostrzeżenie. No i poxniej ew. kolejne itd. Tak jak kartki w piłce nożnej ;-)
 
moje dziecko wyje przed dziennym spaniem. na etapie zakladania spiworka (a dzis to juz jak powiedzialam, ze idziemy spac) zaczyna wrzeszczec jak oblakana. potem zasypia w 3minuty i spi zwykle ok.2h (wczoraj bylo jakies ekstremum i drzemala 45min!). macie pomysl o co chodzi? i co robic? klasc czy nie?
 
Vertigo, kłaść spać bez zbędnych słow.;-)
U nas z dziennym spaniem też jakos tak.. Nadia zaśnie w dzień ale domaga si, zeby być w pokoju jak zasypia.
 
reklama
Vertigo u nas też był taki moment, szczęśliwie minął! Oli wtedy nie dawał się włożyć do łóżeczka, a jeśli już tam był to nie mogłam wyjść z sypialni dopóki dobrze nie usnął, chociaż zawsze wychodziłam. Ja go kładłam dopiero jak widziałam, że naprawdę jest już bardzo śpiący, oczywiście tak jak piszesz, zasypiał bardzo szybko, chociaż z protestami. Po pewnym czasie, niezbyt długim, wszystko wróciło do normy!
A jeśli chodzi o długość drzemki ... Oli w tym właśnie okresie potrafił spać 1x w ciągu dnia np. przez 30min! Były chyba ze 2 dni, że w ogóle nie poszedł spać. Z tego co pamiętam, zmieniał wtedy ilość drzemek, zamiast spać 2x zaczynał spać 1x ... Ale tak jak pisałam, przeszło wszystko i teraz ma jedną drzemkę, zasypia między 12 a 13 i śpi od 1,5 do 2 godzin.
Aaa i śpiworek, ja nie przykrywam niczym Olinka dopóki nie zaśnie, nie pozwala na to, więc przykrywam go kołderką dopiero jak uśnie.
 
Do góry