reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

piękna i zadbana w ciąży :)

Czy macie dobre techniki golenia w ciąży?

  • Tak, mam bardzo ciekawy pomysł na to.

    Głosów: 9 50,0%
  • Nie, nie umiem sobie z tym poradzić.

    Głosów: 9 50,0%

  • Wszystkich głosujących
    18
reklama
Tak to chodzi o ten konflikt serologiczny. Właśnie ja też słyszałam tylko o immuglobinie podawanej po porodzie i powiem szczerze że nie wiem co mam o tym zastrzyku myśleć - pytam znajomych też nikt nic nie wie, mam 3 tygodnie na zastanowienie się nad tym więc dziewczyny jakbyście tylko cokolwiek o tym wiedziały to byłabym wdzięczna jakbyście napisały. Ponoć ten zastrzyk w Niemczech to normalka i tam mają refundowany - u nas to może jakaś nowość? nie wiem
 
tez mam wtedy USG :-):-):-) a widziałaś że jest to piątek 13???:szok:

No właśnie widziałam heheh zdziwko mnie hapło :p , ale to na pewno dobry omen :)


aha teraz mam po 28 tygodniu zrobić glukozę 75 (doradził by w kubeczku wziąć świeżo wyciśnięty sok z 3 cytryn), no i jutro dzwonię na usg 3d się zarejestrować bo ginek powiedział że to już najlepszy czas:tak:

A gdzie robisz i za ile? W którym będziesz tygodniu jak będziesz miała to USG bo ja w 26. Czy to dobry czas??? bo się nie znam... Bo ja Roosevelta w LUXMEDZIE u dr. Urbaniaka podobno jest najlepszy (tak czytałam na innym forum)


Ja też już jestem po wizycie i wszystko jest ok :-) glukoza dobra, morfologia dobra, wszystko w porządku. Tylko dał mi 1 sprawę do przemyślenia. Otóż ja mam krew RH - a mąż RH + i lekarz polecił mi wzięcie teraz zastrzyku między 28 a 32 tyg ciąży. Zastrzyk ten nie jest refundowany przez NFZ kosztuje ok 400 zł.

Nie znam się, choć słyszałam, że wystarczy zastrzyk po porodzie... Ale nie wiem niestety nic więcej... Może warto podejść do innego lekarza i podpytać może coś doradzi... Cieszę się bardzo, że reszta wyników jest super :)
 
A gdzie robisz i za ile? W którym będziesz tygodniu jak będziesz miała to USG bo ja w 26. Czy to dobry czas??? bo się nie znam... Bo ja Roosevelta w LUXMEDZIE u dr. Urbaniaka podobno jest najlepszy (tak czytałam na innym forum)

a to nie słyszałam o tym lekarzu... ja chcę zrobić tam gdzie Majsi, na Cienistej chyba(250 zł, pół godzinki, parę zdjęć, 16min filmiku o ile dobrze pamiętam, u mojego lekarza jest do 300zł i 15 min więc chyba wolę tam), mój lekarz mówił, że to najlepszy czas teraz zrobić (czyli właśnie 25/26 tydzień), więc będę się umawiać... a Ty się już umówiłaś??
 
a to nie słyszałam o tym lekarzu... ja chcę zrobić tam gdzie Majsi, na Cienistej chyba(250 zł, pół godzinki, parę zdjęć, 16min filmiku o ile dobrze pamiętam, u mojego lekarza jest do 300zł i 15 min więc chyba wolę tam), mój lekarz mówił, że to najlepszy czas teraz zrobić (czyli właśnie 25/26 tydzień), więc będę się umawiać... a Ty się już umówiłaś??


Tak, na 13 na 9 rano listopada to będzie 26 tydzień :) Ja płacę 240zł. Ale nie znam szczegółów ile zdjęć itp. Wiem tylko z opinii dziewczyn, które były u niego na tym badaniu, że podobno jest super kompetentny i solidny :)
 
reklama
Tak to chodzi o ten konflikt serologiczny. Właśnie ja też słyszałam tylko o immuglobinie podawanej po porodzie i powiem szczerze że nie wiem co mam o tym zastrzyku myśleć - pytam znajomych też nikt nic nie wie, mam 3 tygodnie na zastanowienie się nad tym więc dziewczyny jakbyście tylko cokolwiek o tym wiedziały to byłabym wdzięczna jakbyście napisały. Ponoć ten zastrzyk w Niemczech to normalka i tam mają refundowany - u nas to może jakaś nowość? nie wiem[/QUOTE


z ksiazki w oczekiwaniu na dziecko

jesli jest to twoja 1 ciaza zagrozenie dla dla dziecka jest male.Klopoty zaczynaja sie dopiero gdy czynnik rh dostanie sie do krwioobiegu matki z grupa rh podczas narodzin,aborcji oraz poronienia dziecka ktore odziedziczylo grupe krwi po ojcu.Organizm matki w naturalnym obronnym odruchu immunologicznym skierowanym wobec obcej substancjii wytworzy w stosunku do niej przeciwciala.Same przeciwciala sa nieszkodliwe do czasu,gdy kobieta poinownie zajdzie w ciaze z nastepnym dzieckiem o grupie rh+.Wowczas te antyciala przenikaja przez lozysko i atakuja czerwone krwinki plodu,powodujac anemie plodu.Bardzo rzadko owe przeciwciala formuja sie podczas trwania 1 ciazy w reakcji na cofajaca sie poprzez lozysko krew plodu do ukladu krwionosnego matki.Wiekszosc lekarzy stosuje podwojna terapie.w 28 tyg ciazy ciezarnej z grupa rh- i bez sladow wystepowania w jej krwi przeciwcial podaje sie pewna dawke immunoglobuliny rh.Powtorna dawka podawana jest w przypadku gdy u noworodka wystepuje rh
+ w 72 godz po porodzie.Zgodnie z wymogami podanie immunoglobuliny teraz moze wyeliminowac powazne problemy w przyszlych ciazach.


To znalazlam w ksiazce ktora mam w domu ,wiec moim zdaniem powinnas przyjac ten zastrzyk,ale decyzja nalezy do ciebie.
 
Do góry