reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

piękna i zadbana w ciąży :)

Czy macie dobre techniki golenia w ciąży?

  • Tak, mam bardzo ciekawy pomysł na to.

    Głosów: 9 50,0%
  • Nie, nie umiem sobie z tym poradzić.

    Głosów: 9 50,0%

  • Wszystkich głosujących
    18
Body jeszcze nie widzialam z guzikami na calej dlugosci :confused:. Tutaj sa tylko takie zapinane w kroku, no i niekture maja guziczki jeszcze kolo szyi o takie

A co do pieluch to tez bym uwazala bo moj maly od pampersow mial odparzona pupe. Pampersy sa perfumowane (maja taki zapach) wiec chyba nie kazda skora niemowleca to lubi. Za to huggies sie sprawdzily u nas.

Są body zapinane z boku od kroczku aż po szyjkę. Niestety mało takich jest w naszych sklepach. Miałam kilka z Anglii;-)
A co do pieluch - nie ma innego sposobu jak testowanie. Niestety.
Każda dzidzia jest inna.

a słuchajcie mamuśki, a co z paznokietkami? czy kupować zaokrąglone nożyczki czy takie obcinaczki dla niemowląt? a termometr? bo ja mam w domu rtęciowy, bo co kupiłam elektroniczny to do tyłka, chyba, że możecie coś polecić?? a te szczoteczki do włosów i grzebyki? trzeba to mieć w domu od początku?

Nożyczki miałam i mam z takie zaokrąglone. Na początek, jak się nie ma wprawy są super. A potem się do nich przyzwyczaiłam:tak:
Trzeba mieć na początek szczotkę z miękkim włosem, nawet jak dziecko nie ma włosów. Ponieważ trzeba co dzień po kąpieli wyczesywać ciemieniuchę. Wcześniej można natłuścić oliwką a potem wyczesywać.

PROMOCJA ! Smoczek z termometrem Canpol 9/103 A.K1 (737885958) - Aukcje internetowe Allegro

taki właśnie kiedyś ja wklejałam, ale po dłuższym zastanowieniu nie wiem czy jak dziecko będzie chore (odpukać) czy będzie takie "chętne" na smoczek...

TERMOMETR UCHO, CZOŁO NA PODCZERWIEŃ 9w1 OKAZJA! (738827450) - Aukcje internetowe Allegro


....a jednak taki szybciej działa ;-)

Moje dziecko nigdy nawet na sekundę nie chwyciło smoczka ani butelki. Kiedy próbowałam był płacz a nawet raz wymioty. Więc u nas termometr w smoczku odpada. Nasza pani doktor ma taki do ucha.Skoro lekarz używa to chyba jest dobry? Pomiar trwa kilka sekund i dziecko nawet nie zauważy o co chodzi.
A te do pupy są najgorsze według mnie, bo w każdej instrukcji jest napisane,że trzeba odjąć od 0,5 do 1,5 stopnia. I skąd ja mam wiedzieć ile?
Jak dziecko ma temperaturę 38 stopni i odejmę 1,5 stopnia to jest ok , ale jak odejmę tylko 0,5 to już jest stan podgorączkowy.
 
reklama
Body kopertowe, całe rozpinane (kolorowe) rozm.56 (733721972) - Aukcje internetowe Allegro

PINOKIO body kopertowe całe rozpinane r.56 TANIO (738559589) - Aukcje internetowe Allegro
Z tym rozpinanym body to chodzi mniej więcej o coś takiego.

Co do termometru, to takiego ze smoczkiem nie miałam i nie wiem jak działa, ale wiem że dzieciaczki często smoczka do pyszczka brać nie chcą wcale, więc może być problem. Lepiej sprawdza się taki elektroniczny. My mamy taki do ucha i jest ok, ale moja siostra kupiła jeszcze z taką nakładką żeby można było mierzyć temp na czole (coś takiego jak wkleiła Ilonaa) i jest chyba jeszcze fajniejszy.
Nożyczki takie zaokrąglone się świetnie sprawdziły (tzn mieliśmy 2 pary jedne całe metalowe i drugie z plastikowymi rączkami, te całe metalowe okazały się jakieś takie poręczniejsze i miały cieńsze ostrza, przez co łatwiej było się do tego paznokcia dostać)
Szczoteczkę taką z miękkim włosiem warto mieć, bo nawet jak nie ma włosków, to takie czesanie podobno poprawia ukrwienie główki itd.
 
i znowu spadam na szary koniec :((( nic nie wiem, w gabinecie nie było USG, mam je zrobić za 3 tygodnie i przyjść z wynikiem...

mimo to jestem zadowolona, bo tak delikatnej Pani Doktor to jeszcze nie mialam :)) i miła i naprawdę fantastyczna wizyta, jeśli można to tak nazwać... i trwała 1.2h .. bez pośpiechu, wszystkie pytania i obawy rozwiane... :)))))

trzymam za Was kciukasy, dajcie znać po wizytach :)))) będę się cieszyć razem z Wami :)))
 
Te do ucha sa chyba najlepsze bo szybkie. My taki mamy i jestem zadowolona. A co do tego w smoczku to nie bardzo u nas dzialal i wyladowal w koszu :-D

i swietnie! ja nie bede dawala smoka, nie jest to potrzebne, wiem ze niuektore mamy po rpstu tak uspakajaja maluszka, ale ja nie chce atkiego sposobu, za duzo ma minusow.
 
Co wy mowicie, jakie spartanskie warunki...Nie jest zle, przy nikim sie nie rodzi, masz sama sale, moze po porodzie lezysz z kims na sali ale to gora. ( i to dopiero po jakiejsc godzinie kiedy juz wszytko przy tobie zrobia)Tym bardziej jak jest porod rodzinny. kosztuje 330 zl u mnie w szpoitalu i jest dobrze, mam osobna lazienke z wanna, pilke, oddzielony kącik jakby ojcu zle sie zrobilo...
Nie demonizujcie, nie jestesmy juz pod rosyjskimi zaborami.
 
kochane moje, moj dzieciaczek od trzech dni skacze non stop i kopie! czasami to az mi przeszkadza, bo nie moge sie skupic na czytaniu! skika, kopie, a jak tata kladzie reke na brzuch ( tylko kladzie, nie masuje wiec jestesmy ostrozni) to uspokaja sie dopiero wtedy :):):)
 
reklama
Kataszonku dziękuję za info!!tak, na ulotce jest napisane, ze to grupa dla ciężarnych, więc chyba ok... ale już naprawdę kończąc offtopic-ostatnie pytanie: jak ja od dłuższego czasu byłam na bakier ze sportem to mogę teraz w ciąży taką jogę zacząć??nie padnę z wycieńczenia??nie narobię sobie i małemu szkód??w ogóle to ona męcząca jest??

sa rozne rodzaje jogi, niektore bardzo wycieczaja ;) ale wierz mi joga dla ciezarnych to klasyk jogi czyli hatha joga, nie zmeczysz sie napewno, a bedziesz czula ze cialo cwiczylo :) nie boj sie, nic sie malenstwu nie stanie, napewno wiedza co robia tworzac taka grupe. :)
 
Do góry