reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

piękna i zadbana w ciąży :)

Czy macie dobre techniki golenia w ciąży?

  • Tak, mam bardzo ciekawy pomysł na to.

    Głosów: 9 50,0%
  • Nie, nie umiem sobie z tym poradzić.

    Głosów: 9 50,0%

  • Wszystkich głosujących
    18
A jakie rozmiary ubranek brać do szpitala? 56 czy mniejsze, a może już 62 ?
Jakie macie doświadczenie?
No i czy dużo kupować z rozmiarów mniejszych, takich jak 56 54 52 ... ? No i czy w ogóle kupować?
 
reklama
Kataszonku dziękuję za info!!tak, na ulotce jest napisane, ze to grupa dla ciężarnych, więc chyba ok... ale już naprawdę kończąc offtopic-ostatnie pytanie: jak ja od dłuższego czasu byłam na bakier ze sportem to mogę teraz w ciąży taką jogę zacząć??nie padnę z wycieńczenia??nie narobię sobie i małemu szkód??w ogóle to ona męcząca jest??
 
Jezeli chodzi o te podklady ceratowe do lozeczka to ja nie mialam ani jednego i WOGOLE nie byly mi potrzebne., bo corcia miala przeciez pampersy a przewijana byla na przewijaku.

Rozki 2 w zupelnosci wytarcza, polecam te usztywniane, a to bardzo wazne dla pleckow naszych malenstw. Te miekkie sa do d**y.

Pysiu a po co Ci tyle butelek? Na poczatek polecam tylko po jednej bo nie wiadomo czy je wogole wykorzystasz jesli bedziesz karmic piersia. A gdy zacznie sie wprowadzanie herbatek i innych napojow to jedna mala i jenda duza wystarczy. Jesli natomiast bedziecie karmily z sztucznie to zawsze mozna ta butelke pozniej dokupic.


Jezeli chodzi i kosmetyki to na poczatek najlepsze sa te zwykle polskie Bambino i Nivea. Mydelko Bambino na sam poczatek jest super. Odradzam kosmetyki te super czyli Johnsona bo wiele dzieciaczkow ma na poczatku an nie uczulenie, ale nie jest powiedziane ze wszystkie.

Dobry proszek do ubranek to Lovela. Jest jeszcze Jelp ale np moja corcia miala po nim wysypke.Ale to tez kwestia skory dziecka. Na poczatke nie uzywajcie lepiej zadnych plynow do plukania, sam proszek wystarczy, nawet do poscieli bo na plyn dzieciaczki moga roznie zareagowac.
 
Warto sie tez zaopatrzyc na poczatek w kosmetyki i tym poodbne dla siebie, zwlaszcza do szpitala. Polecam Tantum Rosa, robi sie roztwor z tego i lagodzi to bardzo rany krocza po porodzie. Mozna sie tym obmywac lub robic tzw nasiadówki. Jedna wrzesniowka rozrobila sobie w butelce i polewala krocze po kazdym sikaniu, ponoc bardzo pomagalo. Ja dowiedzialam sie o tym pozniej i uzywalam tego odkad wyszlam ze szpitala ale tym razem wezme juz ze soba do spzitala. No i przyda sie jakas dobra masc na piersi a dokladniej na sutki zeby tak nei bolaly zanim sie przywyczaja. O ile sie nie myle to chyba nazywa sie Bepanthen.


A do szpitala radze wziasc ciuszki w rozmiarze 56. Moja corcia miala wlasnie 56cm gdy sie urodzila a i tak te ciuchy miala o wiele za duze i dopeiro po tygodniu-dwoch do nich dorosla.


Ale Was zarzucilam tekstem :p Jesli macie jakies pytania jeszcze to pytajcie konkretnie ;)
 
Ja tez jeszcze nie czuje ruchów...a to druga ciąża.
Wczoraj byłam u położnej i sprawdzałyśmy serce to maleństwo ciągle się ruszało a ja nie czułam...:zawstydzona/y:
No ale cierpliwie czekam....:tak:
 
Ja jestem w 16 tyg i nie wiem jak reke poloze na brzuszku to co jakis czas czuje takie pukanie pojedyncze pod dlonia...Czy to jest maluszek??;-)
 
U nas pewnie bedzie( Melanie/Melany/Melanee)Melania a dla chlopca Alexander ale znajac nas to sie pewnie jeszcze zmieni...
a najlepsze ze moja mamuska naciska zeby dac na imie tak jak one ma...grrrrrrrrr:wściekła/y:
 
przed usg zjadlam pomidora z jogurtem naturalnym :| wydaje mi sie ze nie byla spokojna przez moj stres ( chociaz wczesniej bardziej sie stresowalam :crazy: )



czekaj a kiedy masz 4d?????jakos niedlugo tez....
ale z wami jest wszystko ok wiec to najwazniejsze...ja to chyba wody sie tylko napije przed moja wizyta jak tak haha:p(no zaglodze sobie dziecko haha zarcik)
 
reklama
Do góry