reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

piękna i zadbana w ciąży :)

Czy macie dobre techniki golenia w ciąży?

  • Tak, mam bardzo ciekawy pomysł na to.

    Głosów: 9 50,0%
  • Nie, nie umiem sobie z tym poradzić.

    Głosów: 9 50,0%

  • Wszystkich głosujących
    18
reklama
A jakie rozmiary ubranek brać do szpitala? 56 czy mniejsze, a może już 62 ?
Jakie macie doświadczenie?
No i czy dużo kupować z rozmiarów mniejszych, takich jak 56 54 52 ... ? No i czy w ogóle kupować?

Kochana rozmiary ciuszków "skaczą" co 6 cm - masz na 50, 56, 62,68...
Ja polecam rozmiar 0-3 miesiące :-D Wg mnie są najlepsze ;-)
No i ja na pewno nie będę miała kaftaników - dziecku bez przerwy się zawijały i w ogóle nie były fajne.
Co do kosmetyków to słyszałam teorię żeby nie kupować kosmetyków tylko jednej firmy - ma to podobno jakiś wpływ na alergię.
 
Pocieszę cię, nie tylko ty... u mnie za to wszyscy się dziwią że rozpoczął się 5 miesiąc i że nic nie widać, że szok i w ogóle, jak do cholery nie widać a jak ubiorę obcisłą to bardzo się w oczy rzuca a mnie wszyscy dobijają że taki mały...

Kochana dopiero za tydzień zaczniesz 5 miesiąc, więc nic się nie stresuj. Poczujesz na pewno :tak:

Dziewczyny siedzę, a w sumie leżę i czytam sobie gazetkę, a tu Sóweczka zaczęła mnie chyba delikatnie kopać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-) Ale cudowne i dziwne uczucie:-D Ale jestem szczęśliwa :-) Nie mam do czego porównać, ale myślę, że to są takie pierwsze nieśmiałe kopniaczki:-D A jak się w Mamusię siatkarkę wda Sóweczka to później mogę mieć nieźle przechlapane:-p

Super że poczułaś Sóweczkę :-D

Poczuć dzidzię - bezcenne :rofl2::rofl2:

Ja jestem w 16 tyg i nie wiem jak reke poloze na brzuszku to co jakis czas czuje takie pukanie pojedyncze pod dlonia...Czy to jest maluszek??;-)

Są szanse że to Maleństwo :tak:
 
Mój M sobie wymyślił że jak będzie chłopiec to dostanie imie po swoim dziadku - ojcu mojego M. - Krzysztof.
Na moje szczęście będzie (mocno w to wierzę) Milenka.
A wiecie że my przy Lolku wiedzieliśmy że jak będzie dziewczynka to będzie Milenka - nie zmienił nam się "typ" od 6 lat :-D Zresztą wszyscy nam życzyli Milenki :-p
 
Zgadzam sie z Toba Kochana...
tez tak slyszalam ze przed 20 tyg dosc czesto zdarzają sie pomylki...do tego stopnia ze 100% chlopcu nagle w 20 tyg odpada siurek a dziewczynce rosnie:)))))
Dlatego wiarygodne jest badanie po 20 tyg...choc oczywiscie bywa i tak ze w 13/14/15 tyg lekarz trafnie oceni plec...

Och... nie strasz mnie kochana... Mi niby lekarz powiedział w 17t3d że na 99% dziewczynka, ale ja jakoś nie mogę sobie teraz wyobrazić rozczarowania...
Ten sam lekarz mojej przyjaciółce też w 18 tygodniu powiedział że chłopak no i urodził się Kubuś - Gigant :-)
W poniedziałek idę na państwowe USG i mam nadzieję że ten lekarz potwierdzi płeć :-p

 
No ja teraz też się powymądrzam, a co!!
Jeżeli chodzi o rozmiar ciuszków to u nas zaczynaliśmy od 56 (mała z takim wzrostem się urodziła) i naprawdę nie ma co szaleć jeżeli chodzi o ilości bo to jest kwestia 2-3 tygodni (przynajmniej u nas była) i śpioszki zaczynają się ciągnąć a kaftaniki czy body o wiele łatwiej ubrać takiemu maluszkowi jak jest trochę za luźne. Co do body to zdecydowanie polecam takie które się całe rozpina i zakłada jak sweterek, bo ja np nie pomyślałam o tym że takiego maluszka to przez głowę ciężko ubrać, bo po pierwsze sama za bardzo jeszcze nie umiałam, a po drugie na początku to dzidziuś za bardzo z nami nie chce współpracować przy ubieraniu więc jest tym trudniej. Zanim się nauczyłam i przyzwyczaiłam to mała z tych body wyrosła i tyle z tego było. Ja przy zakupach opierałam się mniej więcej na takich listach jak ta wklejone przez dziewczyny. Z doświadczenia wiem że powiększa się ona zwykle jeszcze o rzeczy które niby już mamy, ale te które właśnie zobaczyłyśmy są tak śliczne że nie da się ich nie kupić;-)
Aaa i pewnie przyjdzie czas że będziecie szukać spirytusu 70% do przemywania pępka i w aptece Was panie poczęstują zarąbistymi gazikami nasączonymi spirytusem, które się do niczego nie nadają. Trzeba pójść do monopolowego, kupić normalny spirytus i dobrać go z przegotowaną wodą w odpowiednich proporcjach.
Ta maść do brodawek o której pisze luczynka jest naprawdę świetna i najlepiej zabrać ją ze sobą od razu do szpitala (mi się przydała pierwszego dnia po porodzie)
To tyle moich mądrości, jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.
 
gibaga mi też się nie chce...zero...nul :( D. to by mógł co 2 godziny dzień w dzień a ja i tak często z przymusu...bo zaraz będzie foch w powietrzu że my tylko śpimy itp...
 
reklama
hehe czyli nie jestem sama...mi się w ogóle nie chce nawet o tym nie myśle, mąż się żali że zrobił swoje a teraz w odstawke :-)
w sumie to nie jest śmieszne no ale nie będe sie zmuszac nie? :-D
 
Do góry