reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PCOS - jak Wy sobie z tym radzicie/poradziłyście

reklama
Pewnie będzie trzeba metylowana formę kwasu foliowego

Biorę femibion już od jakiegoś roku.. (tam jest zmetylowana forma kwasu) dodatkowo kompleks b, d3... już się dowiadywałam trochę na ten temat..
W maju robiłam poziom homocysteiny który jest istotną sprawą- im mniej tym lepiej. Niby mieszczę się w normie, ale trzeba na bieżąco kontrolować jej poziom, tak samo poziom kwasu i witamin.
No i acard tez biorę... pewnie mnie czeka tez clexane.
 
Biorę femibion już od jakiegoś roku.. (tam jest zmetylowana forma kwasu) dodatkowo kompleks b, d3... już się dowiadywałam trochę na ten temat..
W maju robiłam poziom homocysteiny który jest istotną sprawą- im mniej tym lepiej. Niby mieszczę się w normie, ale trzeba na bieżąco kontrolować jej poziom, tak samo poziom kwasu i witamin.
No i acard tez biorę... pewnie mnie czeka tez clexane.

No przynajmniej wiesz na czym problem polega i teraz już będzie z górki.

U mnie za to ciagle pod górkę eh. 5 dni po iui okropny ból podbrzusza wręcz skurcze czuje w macicy. I dodatkowo śluz niepłodny z domieszka krwi. Nie jest to typowe plamienie tylko gęsta wydzielina. Biorę dodatkowo utrogestan.
 
Arte no właśnie czytałam na wątku iui [emoji20] kurczę ciekawe, ja takich objawów po iui nie miałam... śluzu to ja właściwie nigdy nie mam, zawsze susza [emoji12] może to jakaś nadzerka albo jakaś krwinka pękła podczas iui ? Nic się nie bój [emoji4]
 
Arte no właśnie czytałam na wątku iui [emoji20] kurczę ciekawe, ja takich objawów po iui nie miałam... śluzu to ja właściwie nigdy nie mam, zawsze susza [emoji12] może to jakaś nadzerka albo jakaś krwinka pękła podczas iui ? Nic się nie bój [emoji4]

Zobaczymy co się rozwinie do wieczora. Właśnie dotarł mąż z no-spa max wzięłam 2 i leżę
 
@SOSENKA90 najlepiej homocysteine do staran miec w granicach 5-7. A mozesz ja zbijac miedzy innymi burakami. Przy mhtfr wazne ktora mutacja a-c, czy ta duga i homo, czy hetero. I dobry lekarz, bo niektorzy nie uznaja trudnosci w mutacji.
 
@SOSENKA90 najlepiej homocysteine do staran miec w granicach 5-7. A mozesz ja zbijac miedzy innymi burakami. Przy mhtfr wazne ktora mutacja a-c, czy ta duga i homo, czy hetero. I dobry lekarz, bo niektorzy nie uznaja trudnosci w mutacji.

Destino - w maju robiłam homocysteine - była na poziomie 7,61. Muszę znów powtórzyć... teoretycznie już mam wszystko obcykane, ale nie będę nic robić na własna rękę. Moja mutacja to a c677c t. Układ heterozygotyczny
 
To ta trudniejsza mutacja, choc dobrze, ze w ukladzie hetero. Powinnas na ciaze dostac heparyne drobnoczasteczkowa. Kwas foliowy i wit z gr b najlepiej metylowane. Mozesz femibion zamienic na prenatal uno, tam sa glownie metyle. I skontroluj homocysteine. Musze ci powiedziec, ze nienajgorszy wynik. Ja mam mutacje a-c heterozygote. To lagodniejsza niz twoja mutacja, a homocysteine mialam 10.
 
To ta trudniejsza mutacja, choc dobrze, ze w ukladzie hetero. Powinnas na ciaze dostac heparyne drobnoczasteczkowa. Kwas foliowy i wit z gr b najlepiej metylowane. Mozesz femibion zamienic na prenatal uno, tam sa glownie metyle. I skontroluj homocysteine. Musze ci powiedziec, ze nienajgorszy wynik. Ja mam mutacje a-c heterozygote. To lagodniejsza niz twoja mutacja, a homocysteine mialam 10.

A czy Ty jesteś w ciąży lub byłaś ? Masz już jakieś doświadczenie ?
Tak, tak o formach zmetylowanych pamietam. Po konsultacji z lekarzem będę zamawiać na pewno wit b zmetylowana. Słyszałam właśnie ze femibion nie jest polecany, lekarz kazał mi brać ... sama nie wiem
 
reklama
@SOSENKA90 w styczniu urodzilam synka, a obecnie jestem w 16tc. Czy mam doswiadczenie? Cos tam wiem, troche musialam zastosowac po poronieniach. A z tym femibionem, to nie jest tak, ze nie jest zalecany. Dla mnie to super lek. Mnie nie bardzo lezaly metyle, ale to dlatego, ze mam guza na watrobie. Natomiast femibion bardzo
 
Do góry