reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PCOS - jak Wy sobie z tym radzicie/poradziłyście

No i tego się obawiam. No ale skoro mam mieć monitoring, to lekarz będzie wiedział czy szkodzi, czy nie i w odpowiednim momencie zareaguje. Jeśli chodzi o skutki uboczne, to jakie miałaś jeśli mogę wiedzieć? Czy nabieralas na wadze? Tego się bardzo boję, bo ostatnio dużo schudłam i nie chciałabym, żeby to poszło na marne.

Zle sypialam, miałam napady gorąca i zimna, ogólne rozbicie, pogorszenie wzroku odczuwałam szczególnie po zmroku i jadąc samochodem. Jeśli chodzi o wagę to tak, ale nie wiem czy jest to spowodowane clo. Generalnie przytyłam trochę w ciągu dwóch lat... ale właśnie się okazało ze mam problemy z glukoza i zaczęłam brać metformine ... wiec może to jakoś naprostuje i wroce do normalnej wagi
 
reklama
Ja przed kuracja clo byłam szczupła i to bardzo. Po 2 latach ze stymulacja co dwa trzy miesiące prawie 10 kg więcej. W moim przypadku było to wskazane. Teraz wygladam zdrowo
 
Hej, jest tu kto? :) co tam słychać? Jakieś dobre wieści mnie ominęły? :) musiałam odciąć się na jakiś czas bo popadałam już w paranoję, a oprócz tego dopadł mnie Półpasiec ;o. Ale pojawiła się nadzieja że niebawem i Ja ogłoszę dobre wieści. Dziś już 32dc i tu echo.. stąd mam pytanko jako że nie miałam nigdy praktycznie miesiączek regularnie.. czy antybiotyki mogą mieć bardzo duży wpływ na długość cyklu? Ostatni cykl (pierwszy po laparo) był 29dniowy. W 29 i 30dc czułam że zaraz nadejdzie, non stop latałam do wc z myślą że to już, ale wszystko minęło, ból brzucha, ból piersi.. jutro zrobię test ale strasznie boję się jednej kreski, co gorsza boje się też dwóch, zarzyłam 3op antybiotyków w trakcie choroby, obawiam się czy to nie będzie miało wrazie czego katastrofalnych skutków ;c. Co myślicie?
 
Witajcie. Moja sytuacja wygląda tak. Stwierdzone pco, od 3 lat nie mogę zajść w ciążę. Dopiero teraz lekarz zrobił mi pierwszy monitoring, który pokazał w 12 dc jeden pęcherzyk ale zaledwie 7mm i endometrium tylko 5 mm. W 14 dc już tego pęcherzyka nie było, powiedział cytuję "zniknął, ja tu nic nie widzę i najwyraźniej żaden jajnik nie szykuje się do owulacji" powiedział też że bezsensu jest mnie tu co chwilę fatygowac, bo raczej owulacji nie będzie, lub znacząco się przesunie. Zapisał mi wiec Clostilbegyt. Mam go brać od 5 dc przez 5 dni (więc jeszcze sobie poczekam bo jestem dopiero w 15 dc a być może ten cykl znowu się wydłuży) i potem przyjechać na monitoring od 11 dc. Mam nadzieję, że to coś pomoże. Boję się też, czy ten lek nie pogorszy stanu moich jajników, bo ciągle pojawia mi się torbiel, ostatnio była niecały miesiąc temu, doprowadziła do zapalenia przydatków a po antybiotykoterapii i miesiączce zniknęła. Co myślicie o tym??
Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo byłam w ciut gorszej sytuacji. Żadnych pęcherzyków ani śladu przez 1.5roku, z tego rok stymulacji clo+metformax. Dopiero jak zmieniłam lekarza powiedział właśnie że przy moich jajnikach clo mogło zamiast pęcherzyķow narobić mi właśnie torbieli, obyło się na szczęście bez tego, ale lekarz zlecił elektrokauteryzację. Ze wzgledu na młody wiek (nie wiem co to ma do rzeczy ale ok) wykonali tylko po dwa nakłucia na jajnik. Pomogło- w pierwszym cyklu pęcherzyk był, miesiączka po 30 dniach (Chyba pierwsza naturalna od diagnozy). Poleciłabym ten zabieg, bo naprawde działa cuda ale nie wiem jak to będzie u Ciebie skoro te pęcherzyki jednak się pojawiają.
 
reklama
Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo byłam w ciut gorszej sytuacji. Żadnych pęcherzyków ani śladu przez 1.5roku, z tego rok stymulacji clo+metformax. Dopiero jak zmieniłam lekarza powiedział właśnie że przy moich jajnikach clo mogło zamiast pęcherzyķow narobić mi właśnie torbieli, obyło się na szczęście bez tego, ale lekarz zlecił elektrokauteryzację. Ze wzgledu na młody wiek (nie wiem co to ma do rzeczy ale ok) wykonali tylko po dwa nakłucia na jajnik. Pomogło- w pierwszym cyklu pęcherzyk był, miesiączka po 30 dniach (Chyba pierwsza naturalna od diagnozy). Poleciłabym ten zabieg, bo naprawde działa cuda ale nie wiem jak to będzie u Ciebie skoro te pęcherzyki jednak się pojawiają.
Dziękuję za Twoją odpowiedź. Myślę że to naklucie u mnie nie jest potrzebne, tym bardziej że tak naprawdę nigdy żadnej stymulacji ani monitoringu nie miałam, ta jest pierwsza, więc trzeba sprawdzić czy zadziała. Podejrzewam, że u mnie po prostu te pęcherzyki nie powstają zbyt często, a jak już powstają, to nie pękają, tylko zamieniają się w torbiel i co za tym idzie nie mam wogole owulacji. Myślę, że u mnie jeśli clo wychoduje pęcherzyki, to powinnam coś dostać na pęknięcie, ale lekarz nic o tym nie wspomniał. Może podczas monitoringu mu podpowiem, chociaż nie chce żeby poczuł, że podważam jego autorytet..
 
Do góry