reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

malinova położne to kapią w większości szpitali bo nie kapią w wanienkach tylko pod kranem ale możesz przy tym uczestniczyć tak jest przynajmniej w większości (jak nie we wszystkich) szpitalach krakowskich jak jest w innych miastach to nie wiem ...... a wiesz w tych niby nowych standardach porodowych to chyba możesz zażądać dziecka przy sobie tylko kurde wiadomo jak to u nas w Polsce się tego trzymają .....
kaka dokarmiają dokarmiają w niektórych ......moją Wiki też poiły wiec o cynkowaniu jako takim w szpitalu nie było mowy a i po powrocie miałam problem ..... ale teraz tam gdzie będę rodzić to po porodzie sn to podobno dziecko cały czas z mamą tylko na badania zabierają
 
reklama
Kaka super zakupy

Mco do kapieli w szpitalu to na Solcu na kazdej sali jest kran z taka wieksza umywalka pllastikowa. Pielegniarka bierze maluszka na reke, tak za brzuszek i podklada pod kranik a mama czeka z czystymi ubrankami i recznikiem i dostaje czystego malucha do daleszej pielegnacji. Nikt dziecka nigdzie nie zabiera

co do badan to jak np Kuba mial miec pobranie krwii to pielagniarki powiedzialy zebym z nimi poszla, ja czekalam po zabiegowym, one pobraly krew i zabralam malego. Raczej nie ma takie zabierania dziecka, pewnie ewentualnie na naswietlania bo to dluzej trwa.

Azorek odnosnie wody morskiej to zalezy ktora, Disnemar wlasnie leci delikatnie, nie ma takiego odrzutu.
tu sa opimie
Sterimar/Disnemar/Marimer in.- czymś się różnią?? - Niemowlę - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

Polcia no wlasnie patrzylam na niego, mysle ze trzeba cos kupic na jesien, bo na zime to juz ten na mroz moim zdaniem trzeba miec


odnosnie kosmetykow to bylam dzis w Rosmanie.
Patrzylam na Oilatum i Balnelum i tam jest napisane przy skorze bardzo suchej, podraznionej. Nie wiem czy powinno sie ich uzywac tak profilaktycznie. Nie znam sie, moze trzeba by lekarza zapytac

co do Jonhsona to tez slyszlaam ze najczesciej uczula

a ja dzis kupilam 3 kosmetyki Nivea. Dwa wzielam sensitive wlasnie na poczatek:
http://www.nivea.pl/Produkty/Dla-dz...tive/Płyn-do-kapieli-z-oliwka-NUTRI-SENSITIVE
jest w promocji w Rosmanie po niecale 13zl

NIVEA NUTRI SENSITIVE łagodzący żel do mycia twarzy, ciała i włosów - NIVEA

i krem NIVEA BABY delikatny krem pielęgnacyjny - NIVEA

zastanawialam sie jeszcze nad takim
NIVEA BABY kojący krem przeciw odparzeniom - NIVEA
i takim
NIVEA BABY NUTRI SENSITIVE krem S.O.S. - NIVEA
ale jeszcze pomysle


a i kupilam termometr do kapieli i waciki do pepuszka takie jednorazowe
HARTMANN PŁATKI DO PĘPUSZKA SOFT - ZELLIN 3szt - Sklep internetowy ABC Malucha wszystko dla Niemowląt
kupilam narazie 14 sztuk bo nie wiem ile moze byc potrzebne. Fajne bo juz gotowe jalowe, nie trzeba dodalkowo wacikow kupowac
 
Dziewczyny, wszystkie zakupy jak zwykle ekstra, tydzień mnie na wątku nie było a tu widzę nawet kleje się pojawiły:-D:-D:-D ja postanowiłam w następnym tygodniu przywieść od rodziców wszystkie rzeczy Juniora i powoli je prac i układać (w końcu kupiliśmy bieliźniarkę wiec mogę się za to wziąć o ile mój mąż pracoholik będzie miał chwilę by ją złożyć) poza tym teraz na własnej skórze przekonałam się że z dnia na dzień może się wszystko zmienić i mogę nie daj boże znowu w szpitalu wylądować wiec lepiej jak wszystko będzie gotowe.

erde - też nam się mikado aston podoba, tylko ten czarno - turkusowy,cena jest przystępna, przejrzałam opinie w sieci i też oki, tylko obeszłam sklepy u siebie i nigdzie go nie znalazłam by na żywo podotykać i posprawdzać, także jak dokonasz "oględzin" daj proszę znać bo w sumie zdecydowani jesteśmy, choć wczoraj jak po raz setny mu się przyglądałam odniosłam wrażenie jakby szprychy w kołach typu "carrera" były plastikowe?!
 
Jutrzenka też się zastanawiałam nad tym żelem do kąpieli, ale jest napisane że on powyżej pierwszego miesiąca... W sumie na większości, które oglądałam jest tak napisane :confused:
 
kurde na butelce nie ma tego napisamu bo specjalnie patrzylam
na tym niebieskim byl a na tym nie a na stronie juz pisza inaczej

najwyzej pierwszy miesiac bedzie tylko ten plyn do kapieli uzywany
 
kaka, zakupy cudne :-) i rożek śliczności :-)

Co do butelek i smoczków ja się cały czas zastanawiam czy Avent, jak u synka i byłam zadowolona albo właśnie TT.

A oliwki Bambino i kremu używaliśmy i byłam bardzo zadowolona, ale krem ciężko się rozprowadza, jak ten z Nivea ale jest też teraz w nowej lekkiej konsystencji, w troszkę innym opakowaniu bo na zimę taki moja mama znalazła i kupiła Olkowi.

A co do kosmetyków to planowałam Oilatum, ale chyba tak samo kupię Nivea. Tylko zamiast oliwki tym razem poszukam jakiegoś balsamu dla takich maluszków
 
Czy któraś z Was używała może butelek firmy Tommee Tippee? Bo ja zamówiłam, dziś je otrzymałam i wydają mi się tandetne
ja uzywalam przy amelce i jestem zadowolona...nie wiem dla mnie nie sa tandetne choc smoczek 0 mogl by ciut mniejszy byc ale mlodej podpasowalo. a tak szczerze to nie ma co sie nastawiac na butle kto co poleca bo szczerze mowiac jesli amelce TT pasowaly to nie znaczy ze kolejne bobo bedzie chcialo tez TT moze bedzie trzeba nam np na avent zmienic albo jeszcze inne cudo:tak:
kaka zakupy mega slodziasze:-D

Azorek odnosnie wody morskiej to zalezy ktora, Disnemar wlasnie leci delikatnie, nie ma takiego odrzutu.
co do Jonhsona to tez slyszlaam ze najczesciej uczula
oo no widzisz ja nieswiadoma w pl aptece bralam co dali:sorry2: nastepnym razem bede pamietac i zaopatrze sie w wynalazek ktorym nie zaszkodze ani sobie a ni dziecku bo szczerza jak sama sobie psiukalam to myslalam ze mi uchem wyleci:dry: a unas johnsons uczulil....i mnie i meza i amelke wiec nie uzywalismy...tesciowka tez sie wysmarowala olivka z tej firmy i cala byla w plamkach ale nie kazdego uczulaja wiec moze jak macie dostep do jakis probek to warto przetestowac na sobie najpierw:confused:

Jutrzenka też się zastanawiałam nad tym żelem do kąpieli, ale jest napisane że on powyżej pierwszego miesiąca... W sumie na większości, które oglądałam jest tak napisane :confused:
bo u nas przynajmniej nie zalecaja nic do kapieli dodawac dla noworodka stad pewnie info ze po 1 mcu zycia:tak:pewnie jakies wytyczne europejskie normy i musza tak pisac.
na zime mialam dla mlodej kremik z nivea baby ta serie zimowa wlasnie a jesienia bambino uzywalismy plus oliatum bo u nas ciagle problemy skorne sa:zawstydzona/y:
a dla bobo ma taki kremik z avebtu uzywalam przy amelce tez i slicznie pachnie
21B0aqf-OpL._SL500_AA300_.jpg
 
ja pierdziele ale ja glupia jestem
stalam z pol godziny w Rosmanie i wybieralam te od urodzenia i co kupilam :wściekła/y:na obu tych kosmetykach do kapieli jest napisane powyzej 1 m-ca :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:.
Ale na kremie juz nie

do smarowania nie chce oliwki bo maluch taki tlusty jest potem

tak sobie mysle ze moze do kapania kupie po prostu mydelko i tyle na poczatek a po 1 m-cu bede juz uzywala tych kosmetykow
 
reklama
erde - też nam się mikado aston podoba, tylko ten czarno - turkusowy,cena jest przystępna, przejrzałam opinie w sieci i też oki, tylko obeszłam sklepy u siebie i nigdzie go nie znalazłam by na żywo podotykać i posprawdzać, także jak dokonasz "oględzin" daj proszę znać bo w sumie zdecydowani jesteśmy, choć wczoraj jak po raz setny mu się przyglądałam odniosłam wrażenie jakby szprychy w kołach typu "carrera" były plastikowe?!

Nie mam pojęcia czy plastikowe, ale polecają właśnie te, bardziej niż szprychy: "zalecane ze względu na niewielką wagę, wyjątkową łatwość do utrzymania w czystości i absolutną niewrażliwość na uszkodzenia zewnętrzne".
Oglądać będziemy mam nadzieję w przyszłym tygodniu, to dam znać:-)

Co do kosmetyków - poczekam jeszcze z decyzją, zobaczę co poradzą w szkole rodzenia. No i nie chcę za wcześnie kupować, żeby okres przydatności za szybko nie minął. Natomiast Octenisept też mi koleżanka polecała, nie tylko do pielęgnacji pępka, ale też mamy po porodzie.
 
Do góry