reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

Majeczka ale słodziaki:-)ja się zastanawiam czy mój Mały zdąży wszystko ponosić zanim wyrośnie z rozmiaru 56:-)
Azorek dobre pytanie bo ja np.nie miałam i zastanawiałam się czy taki pas zdaje egzamin bo np.ćwiczyć to chyba nie będę,za leniwa jestem:eek:
 
Ostatnia edycja:
reklama
charlois na pczataku i tak cwiczyc nie mozna pierwsze 6 tyg po cesarce 8tyg jesli jest ok i goi sie dobrze. a pas mialam zeby te wiotkie rozlazle miesnie sie zeszly spowortem i pilnowac sie zeby sie z wyrka za szybko nie poderwac dalej kulac sie bokiem nie napinac miesni wiec znow chce ten pas ale jakis bardziej wypasiony moj byl na rzepy i one czasem sie odpinaly a teraz jest juz wymechany po praniach itd wiec szukam nowego ale czegos co wytrzyma troche dluzej i sie nie rozleci
 
Azorek, ja na pewno w taki pas się zaopatrzę...tylko podobno takiego pasa tez nie powinno się nosić od razu po porodzie. Należy odczekać 3-4 tygodnie. Mi się wydaje, że taki pas pomaga, też będę szukać czegoś bardziej profesjonalnego, ale to dopiero po porodzie, teraz nie mam do tego głowy. Myślę, że taki pas pomaga podczas ćwiczeń a i może wchłanianie jakiś kremów jest bardziej skuteczne.
 
Azorek, ja na pewno w taki pas się zaopatrzę...tylko podobno takiego pasa tez nie powinno się nosić od razu po porodzie. Należy odczekać 3-4 tygodnie. Mi się wydaje, że taki pas pomaga, też będę szukać czegoś bardziej profesjonalnego, ale to dopiero po porodzie, teraz nie mam do tego głowy. Myślę, że taki pas pomaga podczas ćwiczeń a i może wchłanianie jakiś kremów jest bardziej skuteczne.
a widzisz a mi powiedziano w pl ze powinno sie zaraz po porodzie nosic zeby walsnie pomoc utrzymac miesnie razem. po pologu mozna juz robic cwiczenia wiec mysle zeby szybciej pas zakladac jak ostatnio:tak: mialam kolezanke ktorej sie miesnie nie zeszly spowrotem i musiala chodzic na cwiczenia specjalne i dluuugo trwalo zanim przerwa jej sie zeszla spowortem.
 
To ja już się gubię w tych zaleceniach...mojej siostrze po cc właśnie położna zakazała od razu zakładania pasa..żeby blizna oddychała, żeby macica mogła się sama skurczyć itd. Ale skoro Mina piszesz, że Tobie pomogło to noszenie majtek korygujących od razu po porodzie i nic się złego nie działo to już nie wiem co trzeba...czy od razu pracować nad tymi mięśniami i skórą rozciągniętą czy dać spokój 2-3 tyg. Ja chyba będę się bała tak od razu założyć i ściskać brzuch, poczekam, ponoszę a potem po połogu dodam ćwiczenia, musi być dobrze ;-)
 
Majeczka sliczne ciuszki i posciel tez

a ja pierwsze slysze o noszeniu majtek uciskowych po porodzie. Nie bardzo wiem w jakim celu, chyba tylko po to zeby szczuplej wygladac bo one nie maja raczej zdolnosci wyszczulpajacych. Ja kiedys do takie obcislej sukienki na wesele zakladalam takie gatki zeby brzuch splaszczyc ale po porodzie to nie slyszalam.

mikt mi nigdy tego z lekarzy czy poloznych nie mowil i tez zadnych zrostow i probelmow nie mialam
 
reklama
Majeczka, piękne te ubranka, najbardziej podoba mi się ten ciepły kombinezonik.Słodki:-)
Co do pasa, to na SR położna nie kazała od razu po porodzie, dopiero jak okres połogu się skoczy. Ale widzę że są różne zalecenia.

Mam do was pytanie odnoście PURELANU na brodawki. Spotkałam się i z maścią i kremem. Różnica zdecydowana w gramaturze i cenie - maść jest większa i wychodzi taniej. Orientujecie się może co kupić - krem czy maść?
 
Do góry