reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

Ja kupiłam dziś Ocetnisept, szare mydło w kostce bo mam takie małe w płynie i Apap. Brak mi tylko czegoś na brodawki i wodę małą dokupić.

Przypomniałam sobie żeby wziąść jakiś paracetamol do szpitala w razie czego na ból brzucha po porodzie bo u nas chyba pyralgine dają.

I chyba kupię ze 2 paczki podpasek żeby w domu były po porodzie, bo potem K będzie miał problem jakie kupić. Chciałam sprawdzić w sklepie medycznym czy maja te podkłady absorgyn ale od 9 mieli otwarte i spasowałam.

Pasja- ja jedną mam podobną tylko sie zastanawiam czy wygodnie się będzie karmić, bo moja taka akurat w biuście jest, a materiał mało rozciągliwy.

KOJEC ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE KinderKraft Jolly FULL (2590063455) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
a takie łóżeczko wybrałam. Kolor brązowy. Ma już materac i 4 boki z siatki co będzie lepsze potem jako kojec. Tylko czekam aż szanowny ZUS zrobi przelew.

moja też jest taka akurat w biuście, ale specjalnie nie kupowałam większej, już sie przekonałam ze koszule sie rozciągają i potem takie worki sie robią, myśle ze te też się rozciągną, a poza tym, ja myśle troche schudnąć bo ciąży heheh
i mam nadzieje ze piersi jakoś bardzo już nie urosną :p
 
reklama
ja kupilam dzis jeszcze pare drobiazgow, szkoda tylko ze tyle to wszystko kosztuje :eek:

kupilam
- Sudocream ale maly mimo ze bardziej sie duzy oplaca ale kiedy ja go zuzyje. Stwierdzilam ze ma dobre opinie, mialam go przy kubie i jest wygodny, dla mnie praktyczniejszy niz te wiciskane kremy
- gaziki jalowe do przemywania oczek
- sol fizjologiczna
- jednorazowe nakladki na toalete bo nie bede w szpitalu wisiec nad muszla ;-), zwlaszcza ze to zaden wydatek (5szt za 1,40). Przy siusiu to mozna ale przy wiekszej sprawie i przy zapraciach to na wiszaca ciezko a ja nie siade
- disnemar (wg mnie najdelikatniej leci)
- krople Delicol na kolke. Babka w aptece powiedziala ze chyba dobre bo najlepiej sie sprzedaje

pytalam o przeciwgoraczkowe leki to syropy sa od 3m-ca a czopki od 1-go. Takze nic nie bralam

i mam juz wszystkie kosmetyki turystyczne i nowa szczoteczka bo i tak planowalam wymiane wiec stara spakuje do szpitala i ja tam wyrzuce a nowa do domu. Nie bede musiala w dniu wyjazdu jeszcze o szczoteczce pamietac
 
Któraś kiedys wklejała sposób dopasowania osłonek na brodawki-> tzn w zalezności od jakiego obwodu jaki rozmiar. Nigdzie nie mogę tego znaleźć, pomożecie?
 
co do osłonek na brodawki, mnie uratowały życie, bo byłam tak pogryziona że aż krew leciała i płakałam przy karmieniu

ja miałam z aventu i teraz tez takie kupuje, polecam kupić z tej samej firmy co macie ewentualne smoczki/ butelki
zeby dziecko sie do tego samego kształtu przyzwyczaiło

małe są na naprawdę malutkie brodwaki, najlepiej kupić te standard, no chyba ze ktoś ma bardzo duże piersi to wtedy te duże
 
Ja miałam takie z awentu i one dla mnie właśnie wielkie były.. Aż małemu w gardło wchodziły i miał odruch wymiotny. Ale ona mają chyba przeźroczyste opakowanie i można zobaczyć jak wyglądają.
 
reklama
ale jak dziecko ssie pierś to też nie ma samego sutka w buzi tylko powinno mieć całą brodawkę wraz z otoczką, czym więcej chwyci ty karmienie mniej bolesne a ssanie bardziej efektywne,
jak dziecko ssie sam sutek to sie można niezłych zastojów nabawić
 
Do góry