reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

reklama
Nikolaa pajacyki super:-) I dokładnie o tym samym łóżeczku myślę:-)
Co do torby do szpitala to ja ani nie mam spakowanej ani też nie mam nic co mogłabym do niej włożyć. Ale muszę się za to wziąć, bo chociaż staram się myśleć pozytywnie muszę się liczyć z tym, że w każdej chwili może być mi potrzebna. Więc w ciągu tygodnia postaram się tą sprawę załatwić.
A z zakupów to kupiłam dziś w promocji w rossmanie pieluszki pampers z serii new baby 1 - new born po 20,99 zł za paczkę 43 szt. (dla porównania patrzyłam dziś w tesco i kosztowały ponad 28 zł:szok:) i następny rozmiar 2 - mini po 49,99 zł za paczkę 108 szt. ( w tesco są po 56 zł). Dokupiłam jeszcze chusteczki mokre pampers sensitive tez w promocji za 26,99 za 6 op. Teraz rozmyślam jaki termometr kupić - miałam na oku baby ono ale przeczytałam negatywne komentarze na wizażu i teraz się zastanawiam...
 
mocno nie krwawilam i lepsze byly te Always Night (granatowe) bo lepiej sie trzymaja i nie sa takie mokre na wierzchu. Takze warto sobie te Alwaysy kupic bo moga sie okazac wygodnijsze.
ja sie wlasnie allwaysami urzadzila i dostalam zakazenia:wściekła/y:mialam kleszczowy i szwy co byy tzw na wierzcho...wiadomo doopina sie poci czasem w allwaysach masz sztuczna siateczke i ....spuchlo szwy sie rozeszly szpital i antybiotyki:no: jak po naturalnym bez widocznycgh szwowo na doopinie to pewnie nic sie nie dziej niepokojacego ale jesli ktoras bedzie miec tylek wydziergany jak ja to proponuje jednak standartowo ksiazke telefonicza w zamian za skrzydelka:tak:;-)
 
nikola piękny zestaw z żyrafką uwielbiam żyrafy :-D

anć to poszalałaś wpędziłaś mnie w kompleksy :zawstydzona/y:

paula ja nawet nie zwróciłam uwagi na ten podnóżek :szok::szok::szok: muszę zczaić czy go mam :eek:
 
taaaak wiem, że wcześnie, ale nie mam gdzie trzymać tych podkładów, podpasek, bo łazienka przemała, szafka jedna, a na pralce miejsca już brak. więc upchnęłam wszystko do torby i wsadziłam do szafy. na zewnątrz nie mogłam nigdzie rzucić, bo przepięknie szeleściło i koty by były zachwycone :tak::tak::tak: a tak to nawet jestem spokojniejsza, że już z głowy.

Ja też nic nie mam spakowane, ale teraz już nie wiem do czego się spakować:no: Nie wiem myślałam żeby kupić tą torbę co wklejałam, a ptem małą walizkę, no ale mówicie że to mała walizka już nie wiem:sorry:

Co do kosmetyków to do pupci w moim szpitalu wymagają bodajże alantan na początek a kosmetyki mam w miniaturkach. Myślicie że mi starczą?
Z samych kosmetyków nie mam jeszcze nic oprócz płynu do higieny intymnej. No i bark koszuli, staników i kapci.
Hmmm nie wiem co jeszcze:eek:
 
ja dziś kupiłam w aptece podkłady, podpaski, majtki siateczkowe, wkładki laktacyjne i tak naprawdę już wszystko wszystko do pielęgnacji Małej (poza pieluchami, ale już bez przesady). torbę do szpitala już mam spakowaną, jedynie koszul brak. a no i tetry, ale dziś zamówię. ufff już nic mnie nie zaskoczy.

anć - ale zaszalałaś :szok::szok::szok:
ja tez mam już prawie wszystko, a koszule i szlafrok zaraz wyjmę z pralki, uprałam w sensitivie, coby maluszka nie podrażniać w szpitalu, no i nie mogę znieść tego zapachu środka zabezpieczającego materiały przed kurzem :-(

Na dzień dzisiejszy polecam z całego serca, mam nadzieję, że jak zaczniemy go użytkować będzie dalej godny polecenia i nie rozczaruje nas w żadnym stopniu Zobacz załącznik 482328

jestem przekonana, że się nie zawiedziesz, ja miałam z Majka stare TAKO (takie samo będę miała teraz pożyczone jako gondolę) i jeśli chodzi o amortyzację, to nie miał sobie równych :-)

co do wkładem - podkładów - ja tez nie mogłam używać allwaysów, bo zaparzały, a to był koniec kwietnia a potem gorący maj
 
Ja otatnio po szpitalu kupiłam sobie takie duuże podpaski naturella bo najtańsze były, ale to tylko na "doczyszczanie".
A co myślicie o tych allways, ale sensitive? One nie mają siateczki z tworzywa tylko z bawełny.
 
hej hej :)

co do koszul do karmienia to ja na szczescie nie mialam klopotu ze znalezieniem ladnych, kobiecych (czyt. zero dzieciecych wzorkow i stworkow) i nie wygladajacych jak worki ;)
co do rozmiarowki koszul, to ja zakupilam XL i maja jeszcze troche miejsca, takze po porodzie powinny byc w sam raz :)

co do wkladow poporodowych, to mi nie polecano Alwaysow - strasznie sie w nich czlowiek poci i moze latwo dojsc do jakiejs infekci, ja kupilam sobie jednorazowe majtki od razu z wkladkami zbudowanymi, zobaczymy jak sie sprawdza :)

Nikola - popieram w 100%, lozeczko turystyczne nie jest przeznaczone do codziennego uzytku przez noworodki i koniec kropka :) za to mebelki przesliczne, jak bede urzadzala pokoj Dominikowy to tez bede chciala kupic komplet mebelkow, o wiele lepiej wyglada i oko cieszy :)

Mallinowa Paula - super ten wozeczek, skretne kola to byl u nas mus...uh jak czasm jak bywam w Polsce widze te gigantyczne "czolgi" i widze jak sie je prowadzi - przed kazdym zakretem stop, podniesc kola przednia, wykrecic wozek i jedziemy dalej...eh...- no zero praktycznosci, moja kolezanka ma taki tutaj w UK (sprowadzila sobie z Polski) i jest tak ciezki i niewygodny ten wozek, ze szok, ani na zakupy, ani do autobusu, ani do kawiarni, i ciagle musi sie z drzwiami wszelkiego rodzaju szarpac, bo wozek ledwo co przechodzi...

Jutrzenka - ja mam wg mnie mala torbe...i mi sie wszystko zmiescilo jak robilam probe ;) ale ja robie tak, ze ze soba do porodu biore rzeczy ktore mi sa faktycznie potrzebne do porodu, a juz np ciuszki dla mnie czy dla malego na wyjscie ze szpitala czy jakies dodatkowe ubranka/pieluszki pakuje w osobna torebke i poloze to na stole w salonie, zeby K mi dowiozl jak bedziemy wychodzic :)

Sonka, Anc - ja tez juz powoli pakuje torbe, i coraz to sobie o czyms nowym przypominam ;) pewnie jeszcze bede dopakowywala na kilka dni przed porodem - tez uwazam, ze lepiej zaczac kolekcjonowac rzeczy, bo wtedy jest jeszcze czas, zeby cos dokupic, a nie potem na biegu w drodze do szpitala ;)

Vibeke - ja tak samo kupilam tylko 2 paczki Pampersow 2 pierwsze rozmiary, bo w sumie nie wiem, ktore beda lepiej pasowaly, a teraz to 10 minut i tatus moze poleciec do sklepu i dokupic tych, ktore faktycznie beda potrzebne :) a co do termometrow - ja mam taki do ucha plus w smoczku wbudowany, jakos nie potrafilam tylko na jeden sie zdecydowac, bo znajac mnie zawsze bym myslala: a co jesli zle ta temp pokazuje?? jeslibym miala tylko jeden termometr ;) ale i tak mam nadzieje, ze nie bedziemy musialy ich uzywac :)

Mamba - u nas w ogole odradzaja jakichkolwiek kosmetykow i sztucznej chemii, chyba, ze pupcia Dzidzi podrazniona to wtedy jak najbardziej, trzeba ratowac, ale tak, jak wszystko jest ok to tylko letnia woda i wacik - nie ma co skory bobasa przyzwyczajac do kremow czy innych specyfikow


i na koniec moje ostatnie zakupy :)
maty do przewijania Pampers (bardzo zachwalane wsrod moich znajomych)
pilka
koszulka i pizamka (tylko, ze ja wzielam w kolorze niebieskim, nie rozowym
i kilka jeszcze ciuszkow dla Ksiecia i ciepla czapencja (zamowilam nr 5)
 

Załączniki

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    2,9 KB · Wyświetleń: 28
  • $(KGrHqEOKjME25VI9RONBNwS9zkRsQ~~0_35.JPG
    $(KGrHqEOKjME25VI9RONBNwS9zkRsQ~~0_35.JPG
    16,2 KB · Wyświetleń: 23
  • $(KGrHqZ,!qoE88ffWFveBPT7fLO5eQ~~60_35.JPG
    $(KGrHqZ,!qoE88ffWFveBPT7fLO5eQ~~60_35.JPG
    15,2 KB · Wyświetleń: 20
  • 21gng2D3WkL.jpg
    21gng2D3WkL.jpg
    5,5 KB · Wyświetleń: 19
  • 51aqNdzKgpL.jpg
    51aqNdzKgpL.jpg
    41,8 KB · Wyświetleń: 24
  • 88bf5fa87da48c43.jpg
    88bf5fa87da48c43.jpg
    31,2 KB · Wyświetleń: 19
  • b5064ad6e6424494med.jpg
    b5064ad6e6424494med.jpg
    28,3 KB · Wyświetleń: 20
A co myślicie o tych allways, ale sensitive? One nie mają siateczki z tworzywa tylko z bawełny.
no wlasnie sie o to rozchodzi zeby nie byla ta sztuczna plastykowa siateczka bo odparza:tak: jak sa bawelniane to beda ok ale nie te sztuczne bo niestety ja sie urzadzilam wlasna glupota...wyslalam meza po podpaski do sklepu i sama nie pomyslalam ze takie moga mi zaszkodzic:zawstydzona/y:
 
reklama
wernikka ja do tej pory kupowałam właśnie te, o których piszesz bez siateczki i byłam zawsze z nich zadowolona. Natomiast wersja z siateczką mi nie pasowała.
krak koszulka i piżama są śliczne, ale body z kotem wymiata:-D Jest po prostu cudne:-) Co do pieluch to nie napisałam do końca - kupiłam dwa pierwsze rozmiary, ale 4 paczki po 43 szt. 1 new born, i 1 paczkę 108 szt. 2 mini. Ale w sumie wychodzi ilościowo prawie tyle samo:-) I tak ta ilość raczej na niedługo mi starczy przy dwójce maluchów. Poza tym myślę, że akurat te najmniejsze 1 będą dobre i zużyje wszystkie, bo jednak ze względu na to, że i tak ciąża zakończy się najpóźniej w 37-38 tyg. dzieciaki nie będą miały ponadstandardowych wymiarów:-)
 
Do góry