reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

Mallinowa, Polcia, Ptyska - dylizansy wypas :) jakie kupujecie do nich foteliki?

Azorek - mi sie osobiscie pomysl z ta torba nie podoba...po pierwsze nie wiadomo, czy sama torba jako torba do przebierania bedzie dobra, poza tym to co wkladasz do srodka tez ma znaczenie, i wydaje mi sie, ze lepiej jednak kupic rzeczy, ktore sie chce (np dany rodzaj/firme wkladek / majtek na zmiane) i podejrzewam, ze pewnie Cie to w koncu i tak taniej wyjdzie, zwroc uwage, ze jest tam napisane: dolaczona lista dodatkowych zakupow... takze wszystkiego ta torba w sobie nie zawiera ;)

Paja - mi sie osobiscie takie spiworki do wozkow nie podobaja, jakos nie wydaja mi sie praktyczne...ja moje dziecie bede w cieply kombinezonik ubierala + koc do tego :)

Emotion - ciuszki slodkie, bardzo rozowo w szafie dzidzi bedziesz miala :) co do "pieluchowego pozeracza" to jak dla mnie zupelnie nieprzydatne i niepraktyczne, okaze sie w praniu ;)
 
reklama
emotion, widzę, że u Ciebie szaleństwo na całego, kolejne śliczności :-)

ptyśka, wózek cudny :-) i kolejny w ogóle nie wyglądający na używany, super :-)

Co do torby, to ja też wolę spakować sobie sama. Przy Olusiu w ogóle się nie spakowałam!! Urodziłam przed terminem, a cały czas mówiono mi, że dziecko małe. A ja jadąc do szpitala cały czas powtarzałam, że zaraz wracam do domu i po co ja tam jadę :-p Mąż z moja mama w domu na biegu, bez żadnej listy itp sami mnie pakowali! Ale dali radę, pielegniarki w szpitalu odrzuciły połowę, którą zabrali a reszta została. Dlatego tym razem spakuję się wcześniej i jak oni dali radę to ja chyba tym bardziej :-)

A co do śpiworków to przy Olusiu nie miałam i teraz póki co nie myślałam o zakupie takowego. Zawsze jest kombinezon, kocykiem można przykryć, no i chyba wiele wózków ma te dodatkowe ochraniacze.
 
krak- ja mam w zestawie fotelik x-landera x-car (coś takiego: X-LANDER X-CAR 2012 FOTELIK SAMOCHODOWY + UCHWYT (2437778417) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ) . co prawda miałam zamiar kupić maxi-cosi,ale skoro ten jest w komplecie,to już nie będę kombinować ;-) tym bardziej,że solidnie wygląda;-)

mimi- dużo wcześniej urodziłaś Olusia? :-) Ja torbę miałam spakowaną ponad miesiąc przed terminem,ale jak zaczęły się skurcze to mimo wszystko biegałam po domu i coś tam do niej dorzucałam ;-)

Azorek- a ja bym się pewnie połasiła na tą torbę :tak: Tzn jeśli mówisz że sama torba kosztuje 10L a z wyposażeniem 15L to różnica praktycznie żadna.. więc wolałabym wziąć tą bogatszą wersję :-)

Emotion- same słodkości :-)

Ptyska- gratuluję udanego zakupu.. :tak: Dołączasz do grona tych,które mają już wybór i zakup najpoważniejszego sprzętu z głowy :-). Mi np kamień z serca spadł jak upolowałam ten swój "jedyny" :-D
 
Ptyśka gratuluję zakupu wózka!
Paja wydaje mi się, że tak Maleństwo w kombinezonie i jeszcze takim śpiworku to ciężko będzie do wózka zmieścić, tym bardziej, że te gondole teraz wszystkie takie nie za wielkie robią. Też mi się wydaje, że kombinezon, grubszy kocyk i to pokrycie z wózka wystarczą.
Azore co to torby to się nie wypowiem, bo nie wiem wogóle co będzie potrzebne, dla mnie to taki odległy temat :-D Ale chyba wolała bym sobie wszystko sama spakować.
Emotion ​ale słodkości! A co do kosza na te poieluchy to sama ostatnio oglądałam, no ale zostawię ten zakup ewentualnie na sam koniec.
 
Polcia, właśnie wcale nie tak dużo wcześniej od terminu OM, który miałam na 15.02, a do szpitala rodzić pojechałam 8.02 późnym wieczorem. A z usg cały czas wychodził termin po 20.02 i pakowanie miałam dopiero w planach. Nie wiem o czym ja wtedy myślałam. Teraz na pewno min. na miesiąc przed będę spakowana, żeby uniknąć tego co było. Ale na szczęście cała wyprawka była gotowa duuużo wcześniej, tylko ta nieszczęsna torba...
 
Paja, też się zatanawiałam nad śpiworkiem, znajomi kupili dopiero do spacerówki, no ale ich dziecko w spacerówkę wsiadło jesienią właśnie. Do gondoli nie planuję, a na wiosnę to się okaże, czy będzie w ogóle potrzebny. No ale to mówię ja, niedoświadczona mama;-)

emotion_sickness,
Ty wariacie! ale nakupowałaś śliczności:-) a dziwne rozmiary też zauważyłam, jak rozpakowywałam ciuszki od koleżanki - niektóre układałam rozmiarami na oko, bo miały powycinane metki, ale niektóre metki mają się nijak do rzeczywistego rozmiaru ubranek (ostatnio przyniosłam do domu bodziaka rozm. 80, a jest tej wielkości co inne 62).

Kaka82, śliczny wózek, podobają mi się takie nieskomplikowane w formie:tak: I ma całkiem sporą gondolę.

ptyśka, fajne te Tako:-)

mimii, to widzę, że na żywioł poszłaś! w życu bym nie wytrzymała tyle bez spakowanej torby, znając siebie to pewnie już w sierpniu przygotuję, hihi;-)
 
Ptyśka bardzo fajny wózeczek.
Mimii całe szczęście,że mama z m Cię spakowali.Ja miałam torbę spakowaną ponad miesiąc przed terminem i teraz też zamierzam spakować szybko torbę.
Azorek ja raczej też wolałabym spakować torbę bo może tam coś nie będzie Ci w ogóle potrzebne hmmm?
Paja ja nie będę kupowała śpiworka,młody ma ciepły kombinezonik,cieplejszy kocyk i myślę,że styknie. Mam jeszcze po starszym synku taki zwykły śpiworek więc może go wezmę
 
krak ja już mam fotelik w zestawie a później jak mała podrośnie to nie wiem jaki ale to jeszcze czas :-)

azorek ja pakuję się sama nie kupuję specjalnej torby poza tym jeszcze nie wiem co zabrać nic dla siebie nie mam nawet kapci :-D

paja ja mam kombinezon i myślę że to wystarczy ale nie wiem nie znam sie to moje pierwsze dziecko i chętnie też posłucham opinii bardziej doświadczonych :tak:
 
Ptyśka ja do swojej torby spakuję podkłady poporodowe,wkładki laktacyjne,majtki takie z siateczki,kosmetyki,kapcie,klapki pod prysznic ,ze 3piżamy,wiadomo ręcznik,ręcznik papierowy,papier toaletowy i to chyba wszystko -chyba ,że coś mi uleciało
 
reklama
Widzę, że większość głosów na "nie" za śpiworkiem :-) wczoraj rozmawiałam z przyjaciółką i też odradzała, więc chyba na razie odpuszczę. Będę rzeczywiście polować na jakiś cieplejszy kombinezonik, a w razie czego to śpiworek dojdzie w 48h :-D
 
Do góry