reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

ja tez nie mialam zadnej bazy przy foteliku tylko pasami przypinałam go.
A co do graco to nie wiem jak wozki ale fotelki tej firmy dobrze wychodza w crash testach maja od 4-5 gwaizdek za bezpieczenistwo a i przy okazji nie brzydkie sa.

urzywacie tych rogli ja sie zasnawialam nad nimi w pierwszej ciazy ale ostatecznie ich nie kupiłam. sprawdza sie ona?

a co do ciucholandow to fakt ze mozna znalesc body i pajacyki tanie a prawie nowki, mnie to sie kilka razy trafiły ciuszki z metkami. ja młodemu lubie kupawac tam skarpetki sa po 50 gr a przynajmniej dobrei gatunkowo i mają obrazki z bajek.
 
reklama
fajny zawsze mi sie podobał x lander ale siostra mi powiedziała ze ma mała gondole i ze dziecko sie w niej nie bedzie miesciło,a spacerówka ze sie całkiem na płasko nie rozklada. Nie wiem czy to prawda, wiec kupiłam boldera
 
fajny zawsze mi sie podobał x lander ale siostra mi powiedziała ze ma mała gondole i ze dziecko sie w niej nie bedzie miesciło,a spacerówka ze sie całkiem na płasko nie rozklada. Nie wiem czy to prawda, wiec kupiłam boldera
Zobaczymy jak u nas wyjdzie w praktyce bo ja ten wózeczek dostałam. W gondoli będzie dzidzia musiała się jakoś przemęczyć,spacerówkę mam po synku z haucka więc mogę później wymienić :tak:
 
Kurcze tak dużo rzeczy macie od kogoś a mnie czeka kompletowanie od samego początku po sam koniec. Jak mówię mężowi że może pora już chomikować to ten odpowiada, że jeszcze czas. A wy od kiedy zaczęłyście kupować takie większe rzeczy dla malucha pt. łożeczko, wanienka, czy wózek ?
 
Dzisiaj i ja w końcu coś kupiłam:-) Koleżanka zaciągnęła mnie do ciucholandu i mam kombinezon (taki fajny misiowaty), kilka śpiochów, body i spodenki. Fajnie, że na takie Maluchy można kupić prawie nowe albo i nowe ciuszki za drobne pieniądze :cool2:
Boję się co będzie jak poznam płeć :-D
 
the_white_one - jaki masz ten okropny wózek, z którym chętnie się rozstaniesz, napisz ku przestrodze

anja- ja miałam fotelik z bazą - Inglesina , baza zwykła przypinana pasami, bardzo łatwo ja zdemontować i włożyć do drugiego auta, sam fotelik bez bazy można oczywiście przypinać pasami, gdybyś kupiła bazę iso-fix (wtedy jeszcze nie było), to ja rzeczywiście trochę trudniej się wypina, ale i tak w innym aucie możesz wozić sam fotelik przypięty pasami. Powiem, że mam porównanie, i na pewno bazę będę mieć

Kupiłam już fotelik maxi cosi cabrio fix ze stelażem, ale jeszcze dokupię do niego bazę, z tym że zwykła, bo w męża aucie nie ma iso-fixa

arwen- ja nie mam poduszki do spania (choć to pewnie fajny bajer), ale miałam rogala do karmienia i bardzo sobie chwaliła, na pewno kupię dla Michasia, uważam, że to jeden z lepszych wynalazków po pampersach i kaszkach błyskawicznych :-). Nie wiem jak działają te duże poduszki, czy trzeba je wiązać, ale ten mniejszy rogal zakładało się jedną ręką ( na drugiej maleństwo) i chwytał pas i się trzymał, potem, gdy Maja uczyła się siadać, to ją cudnie otulał z 3 stron kiedy się chwiała, także u mnie rogal był wykorzystany do oporu. Teraz kupię taki sam mały, tylko ze zdejmowaną poszewką (wtedy nie było, a mimo kładzenia pieluszki i tak się brudził i trzeba było czekać aż wyschnie, a ciężko było się bez niego obyć)




mamba - spokojnie możesz kupować np. okrycia kąpielowe, śpiworek (chyba, że chcesz wszystko mieć w kolorach typowo dziewczęcych lub chłopięcych) , ja łóżeczko kupiłam na samym końcu, ale wcześniej miałam kupiony wózek, wanienkę, pościel (choć używałam później)

któraś z Was pisała, że lepiej kupować w ciąży, bo potem nie ma do tego głowy, ja się z tym zgadzam, też kupuję teraz rzeczy w większych rozmiarach, żeby nie być w marcu zaskoczoną, no i poza tym - rozkładam sobie wydatki na kilka miesięcy ciąży, bo kupić na raz kosz, fotelik, komodę i parę innych większych rzeczy, to masakra
 
Ostatnia edycja:
Mamba ja powoli już kupuję rzeczy dla bobasa.Ja z natury lubię mieć wszystko dużo przed czasem bo jestem spokojniejsza.Łóżeczko planuje kupić czerwiec-lipiec chyba,że znajdę coś wcześniej fajnego. Ubranek też mam już na początek ,szukam jeszcze większych.Wózek stoi na strychu z fotelikiem więc te większe będę miała z głowy.Może się wydawać ,że jeszcze dużo czasu do porodu ,ale czas tak szybko leci ,że szok. Wydatki przy tym nie małe więc rozkładam je w ratach
 
Mamba_2008 ja w tamtej ciąży zaczęłam od łóżeczka i pościeli jak byłam w 4 miesiącu, bo trafiła mi się promocja na Allegro. Potem w 6 m-cu wózek i wanienka i w międzyczasie reszta duperelek. Warto wydatki sobie porozkładać. Nie odczuwa się wtedy nagłego odpływu gotówki. Tak na prawdę, to od czego zaczniesz to będzie dobrze... ważne tylko czy masz gdzie to wszystko trzymać. O ile łóżeczko poskładane zajmuje mało miejsca i za wersalką u nas leżakowało, to wózek już nam trochę zagracał pokój.

Sonkaa mój wózek na szczęście pewnie żadna z was nie spotka na swej drodze. Jest firmy Skaut. Wydawał mi się spoko w komisie, no i nie chciałam za dużo kasy wydać. Ale teraz widzę że nie było warto... przednie kółka skrętne do bani, jak jest obciążony wózek to zamiast skręcać to się wyginają. Oparcie spacerówki jakoś kosmicznie regulowane. Żeby obniżyć podnóżek albo wypiąć pałąk to trzeba się tak nagimnastykować że mnie czasem okropny ból w nadgarstku łapał. Kółka ocierają o koszyk na dole, buda jakoś dziwacznie odstaje.... Szczerze to mam ochotę ten wózek wystrzelić w kosmos!!! :wściekła/y: Nigdy więcej mało znanych firm i używanych wózków...:no:

Cieszę się, że muszę kupić podwójny wózek, bo z czystym sumieniem się pożegnam z tym rupieciem.
 
reklama
Mamba_2008 ja w tamtej ciąży zaczęłam od łóżeczka i pościeli jak byłam w 4 miesiącu, bo trafiła mi się promocja na Allegro. Potem w 6 m-cu wózek i wanienka i w międzyczasie reszta duperelek. Warto wydatki sobie porozkładać. Nie odczuwa się wtedy nagłego odpływu gotówki. Tak na prawdę, to od czego zaczniesz to będzie dobrze... ważne tylko czy masz gdzie to wszystko trzymać. O ile łóżeczko poskładane zajmuje mało miejsca i za wersalką u nas leżakowało, to wózek już nam trochę zagracał pokój.

Dzięki za podpowiedź a co do miejsca na zakupy to maluch ma swój pokój który tylko odmalujemy i ja będę malować postacie na ścianach więc można tam składować rzeczy. Ja dzisiaj kupiłam 2 pary body z napisem kochany diabełek:-D i z uśmiechniętą buźką w kolorach patriotycznych;-)
 
Do góry