reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2023

Wczoraj miałam wizytę 😃 Było dokładnie tak jak pisalyscie - serduszka jeszcze nie było więc mam przyjść we wtorek z rana 😃 ale uspokoiłam się, że ciąża jest chociaż w macicy 🙂

Dziewczyny, które mają więcej dzieci może powiecie w jaki sposób i kiedy powiedzieliście starszym dzieciom, że będą mieć rodzeństwo ? Moja córka 4.5 roku marzyła o siostrze już od dawna i chociaż my jej mówiliśmy "po co Ci siostra, nie będziemy mieli dla Ciebie tyle czasu" ... "A co jeśli będzie brat" i inne tego typu teksty żeby ją odwieść od tego pomysłu stwierdziła, że ona na urodziny będzie miała takie życzenie żeby dostać rodzeństwo ... Najchętniej siostrę 🤪
 
reklama
Wczoraj miałam wizytę 😃 Było dokładnie tak jak pisalyscie - serduszka jeszcze nie było więc mam przyjść we wtorek z rana 😃 ale uspokoiłam się, że ciąża jest chociaż w macicy 🙂

Dziewczyny, które mają więcej dzieci może powiecie w jaki sposób i kiedy powiedzieliście starszym dzieciom, że będą mieć rodzeństwo ? Moja córka 4.5 roku marzyła o siostrze już od dawna i chociaż my jej mówiliśmy "po co Ci siostra, nie będziemy mieli dla Ciebie tyle czasu" ... "A co jeśli będzie brat" i inne tego typu teksty żeby ją odwieść od tego pomysłu stwierdziła, że ona na urodziny będzie miała takie życzenie żeby dostać rodzeństwo ... Najchętniej siostrę 🤪
Ja jestem w drugiej ciąży.
Straszy syn ma 4.5 roku i najbardziej na świecie pragnie siostry. Na tą chwilę nie wie o ciąży i zamierzam mu powiedzieć dopiero jak poznam płeć. Jednak już teraz przygotowuje go ze płci nie da się zaplanować i nawet jeśli dziecko będzie w brzuchu to może okazać się że nie jest siostrą tylko bratem. Nie chcę żeby czuł zawód
 
cześć ☺️ gratulacje ❤️
Jeśli chodzi o proga to może koleżanki się wypowiedzą bo ja od wartości :17 biore 3*dziennie .. z tym ze ja w ostatniej ciąży która straciłam plamilam i teraz lekarz powiedział ze mam brać póki co po 3 wiec biore ☺️
hej, co do progesteronu to ja od pierwszego wyniku czyli 17,30 na konsultacji online miałam zalecony Duphaston 3x1. Potem powtórzyłam badanie i wynik wynosił 13,7. Dostałam informacje od lekarza, że gdyby pojawiło się plamienie mam zacząć przyjmować 4x1. W szpitalu kazali mi jednorazowo wziąć 4 tabletki, a później po 3x1 dziennie. Nie miałam już badanego progesteronu i przy wyjściu ze szpitala zlecono mi zmniejszenie dawki do 2x1. Od lekarza usłyszałam, że ciężko powiedzieć czy Duphaston wpłynął na dobry rozwój dziecka, a może być tez tak, że poprostu wpłynął na psychikę, że mam jakieś leki, które maja pomoc. Narazie mam ostatnie opakowanie i w sumie zapomniałam zapytać na poprzedniej wizycie lekarza prowadzącego czy mam go dalej suplementować.
Ja dostałam dupka odrazu ale chyba tak dla mnie. Dzisiaj decyzją lekarza odstawiłam 😊


Dzięki dziewczyny za odpowiedzi 🥰 Trochę mnie to zestresowało że przy takich wynikach nie dostałam dupka albo czegoś innego, ale w sumie czytałam też że wynik proga potrafi skakać nawet o 50% w ciągu dnia.
Póki co chyba pozytywnie się po prostu nastawię i na spokojnie do tego podejdę. W końcu najważniejsza jest głowa w tym wszystkim i pozytywne nastawienie ☺️
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi 🥰 Trochę mnie to zestresowało że przy takich wynikach nie dostałam dupka albo czegoś innego, ale w sumie czytałam też że wynik proga potrafi skakać nawet o 50% w ciągu dnia.
Póki co chyba pozytywnie się po prostu nastawię i na spokojnie do tego podejdę. W końcu najważniejsza jest głowa w tym wszystkim i pozytywne nastawienie ☺️
jeżeli nie masz żadnych plamien itp to nie masz się czym martwić na zapas ☺️
 
Kurcze właśnie pisalyscie o badaniach krwi i się zorientowałam że lekarz chyba mi nie zlecił badania na różyczkę .. ciekawe czy dostanę na nie na następnej wizycie . Miałam na kule,toxo, HIV i hcv a na różyczkę nie. Może że przy pobieraniu krwi Panie o tym zapomniały ...
 
jeżeli nie masz żadnych plamien itp to nie masz się czym martwić na zapas ☺️


Plamien nie ma. Jedynie dolegliwości w podbrzuszu ale ani to skurcze, ani ból, raczej takie rozciąganie i dziwne uczucie nie do określenia 😅 Z tego co mi wiadomo to normalne więc bez stresu .
 
Plamien nie ma. Jedynie dolegliwości w podbrzuszu ale ani to skurcze, ani ból, raczej takie rozciąganie i dziwne uczucie nie do określenia 😅 Z tego co mi wiadomo to normalne więc bez stresu .
tak, wiec spokojnie, jeżeli lekarz nie zlecił dalej badania proga to nie ma co na sile szukać powodów do niepokoju ☺️☺️ trzeba się cieszyć z ciąży☺️
 
Plamien nie ma. Jedynie dolegliwości w podbrzuszu ale ani to skurcze, ani ból, raczej takie rozciąganie i dziwne uczucie nie do określenia 😅 Z tego co mi wiadomo to normalne więc bez stresu .

I ja mam od rana takie dziwne ciągnięcia w podbrzuszu, niby już się unormowalo ale od rana znów.. zastanawiam się czy to nie jest coś z pęcherzem związane
 
reklama
Do góry