reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Ja obecnie głównie makaronem się żywię, bo oprócz tego tylko bułka z serem jest tolerowana. Największy odrzut mam od pieczarek....

Mdłości jakoś się wyciszyły, ale nie mam kompletnie apetytu.


Dziewczyny, jeśli macie mdłości i wymiotujecie, pijcie dużo! Żeby się nie odwodnić.


Odliczam teraz do prenatalnych, chciałabym bardzo, żeby coś już zewnętrznie pokazywało, że jestem w ciąży, bo brzuch płaski, nie mam objawów i się denerwuję czy wszystko ok. A tu czytam, że Wy się w spodnie nie dopinacie ;)
 
reklama
a pić możesz? Nie odwadniasz się?
woda mocno na nie. Byl czas kiedy jak marzenie wchodzil sok bananowy z tymbarka, ale od kilku dni to rowniez nie przejdzie przez gardlo. Wiec pije herbaty. 4-5 dziennie do 300 ml kazda, i jakos to jest. Czuje po moich ustach i skorze na twarzy, ze nie jestem nawodniona wystarczajaca, ale z drugiej strony do ubikacji latam na siku, a przy odwodnieniu nie ma az takiego biegania. Takze sadze ze pod tym zgledem jakos sobie radze.
 
Ja obecnie głównie makaronem się żywię, bo oprócz tego tylko bułka z serem jest tolerowana. Największy odrzut mam od pieczarek....

Mdłości jakoś się wyciszyły, ale nie mam kompletnie apetytu.


Dziewczyny, jeśli macie mdłości i wymiotujecie, pijcie dużo! Żeby się nie odwodnić.


Odliczam teraz do prenatalnych, chciałabym bardzo, żeby coś już zewnętrznie pokazywało, że jestem w ciąży, bo brzuch płaski, nie mam objawów i się denerwuję czy wszystko ok. A tu czytam, że Wy się w spodnie nie dopinacie ;)
A to Twoja pierwsza ciąża? Ja w pierwszej spokojnies ię zapomniałam w spodnie do ok 12 TC, wydaje mi się że przy kolejnych już szybciej się powiększa.
my wczoraj byliśmy na urodzinach teścia, i o ile w domu się zapiełam to później jak coś zjadłam to siedziałam z rozpiętymi 🙈 marzyłam tylko żeby wrócić do domu i się rozebrać.
 
Ja mam mdłości dalej.. cokolwiek bym nie zjadła. Czegokolwiek bym się nie napiła.. wczoraj już bylo lepiej.. a dzisiaj jest tragicznie. Niech ten trymestr czym prędzej się kończy i oby kolejny był łaskawszy 😞
 
A to Twoja pierwsza ciąża? Ja w pierwszej spokojnies ię zapomniałam w spodnie do ok 12 TC, wydaje mi się że przy kolejnych już szybciej się powiększa.
my wczoraj byliśmy na urodzinach teścia, i o ile w domu się zapiełam to później jak coś zjadłam to siedziałam z rozpiętymi 🙈 marzyłam tylko żeby wrócić do domu i się rozebrać.
Druga, ale pierwszą straciłam bardzo szybko, więc nie mogłam dojść do etapu powiększającego się brzuszka. Także tak, na pewno to wpływ.

Chociaż uspokoiłoby mnie to bardzo. Teraz następna wizyta pod koniec marca i zastanawiam się czy jeszcze po skończonym 10 tygodniu nie iść i sprawdzić czy wszystko jest nadal ok zanim pójdę na prenatalne.
 
A rozmawiałaś z lekarzem o tym terminie pobrania? Będzie połączony z wizytą?
Moja lekarka łączy pobranie z usg.
Tylko wspomniałam lekarzowi, że zrobię Nifty i że będę robić przed usg ale powiedział tylko, że fajnie, że się zdecydowalam na Nifty. Na USG jadę do Szczecina ale Nifty robię w Gorzowie bo bez sensu mi dwa razy jechać. USG mam w 13+6, a Nifty w 11+0 (wcześniej pisałam, że 10+6, pomyliło mi się). Zadzwonię jutro i spróbuję przełożyć na 12+0 ale jak się nie uda to trudno. Chciałabym mieć wyniki przez USG.
 
Tylko wspomniałam lekarzowi, że zrobię Nifty i że będę robić przed usg ale powiedział tylko, że fajnie, że się zdecydowalam na Nifty. Na USG jadę do Szczecina ale Nifty robię w Gorzowie bo bez sensu mi dwa razy jechać. USG mam w 13+6, a Nifty w 11+0 (wcześniej pisałam, że 10+6, pomyliło mi się). Zadzwonię jutro i spróbuję przełożyć na 12+0 ale jak się nie uda to trudno. Chciałabym mieć wyniki przez USG.
Pytam, bo moja lekarka nalegała, żeby to połączyć z wizytą, bo mówi, że ona sobie zrobi usg i potem razem z wynikami da jej to jeszcze pełniejszy obraz. I to na 2tyg przed prenatalnymi, żebyśmy na prenatalnych już wszystko widziały. I wtedy prenatalne+PAPPA. Nigdzie nie jest napisane, że to konieczny układ, ale wydaje mi się zasadny, a ja się czuję maksymalnie zabezpieczona ;)
 
woda mocno na nie. Byl czas kiedy jak marzenie wchodzil sok bananowy z tymbarka, ale od kilku dni to rowniez nie przejdzie przez gardlo. Wiec pije herbaty. 4-5 dziennie do 300 ml kazda, i jakos to jest. Czuje po moich ustach i skorze na twarzy, ze nie jestem nawodniona wystarczajaca, ale z drugiej strony do ubikacji latam na siku, a przy odwodnieniu nie ma az takiego biegania. Takze sadze ze pod tym zgledem jakos sobie radze.
pamiętaj, że większość herbat działa moczopędnie, więc nie wlicza się ich w bilans płynów...
 
Ja obecnie głównie makaronem się żywię, bo oprócz tego tylko bułka z serem jest tolerowana. Największy odrzut mam od pieczarek....

Mdłości jakoś się wyciszyły, ale nie mam kompletnie apetytu.


Dziewczyny, jeśli macie mdłości i wymiotujecie, pijcie dużo! Żeby się nie odwodnić.


Odliczam teraz do prenatalnych, chciałabym bardzo, żeby coś już zewnętrznie pokazywało, że jestem w ciąży, bo brzuch płaski, nie mam objawów i się denerwuję czy wszystko ok. A tu czytam, że Wy się w spodnie nie dopinacie ;)
kochana, każda jedna z nas, która nie mieści się w spodnie meczy się z niczym innym jak gazami i przesuwającym się powoli do góry jelitami na ta chwile ;)
Aż do 12tc dno macicy ( czyli górna cześć macicy) nie wystaje poza kość łonowa ❤️ także fizycznie nie ma opcji aby ktokolwiek wykazywał brzuszek ciążowy we wcześniejszym etapie. Gazy i przesuwające się organy- tak ;) im więcej było ciąż, tym słabsze są mięśnie brzucha, wiec nasze bebechy szybciej doprowadzają do wybrzuszenia nas ;) ale na brzuszek spowodowany dzidziusiem to dopiero po 12tc kochana.
Wiec ciesz się płaskim brzuchem poki możesz ;)
 
reklama
Do góry