reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
A mi wczoraj ginekolog zleciła na 1szej wizycie na NFZ dość sporo badań typu pełna morfologia, badanie Moczu, Toksoplazmoza, różyczka,cytomegalia, Glukoza na czczo, tsh, cholesterol, grupa krwi itp. Plus robiłam prywatnie dodatkowe badania związania z moją mutacje MTHFR tzn homocysteina, apteki, wsk protrombiny i d-mery (polecone przez Gin do której chodzę prywatnie)
Bo to się zleca standardowo, jeszcze AIDS, kiła, wzw. Ale jak już masz grupę krwi to jest na całe życie. A na te wszystkie weneryczne zarazy świata to ja miałam bardzo świeże bo do in vitro co róż musiałam robić. Morfologię i glukozę, mocz a nawet tsh zrobiłam w dniu pierwszej bety bo akurat miałam od internisty zlecone takie kontrolne. Wit d nie robię bo wiem, ze jak suplementuję 2000 wit d (od dawna) to mam tak na granicy mało/normalnie a więcej i taj jesc jej nie będę.
więc za duzo wypisywać nie musiał. Powtorzyl mi różyczkę i toto dla pewnosci
 
Zrobiłam, tamta ciaza ne była zdrowa. To było dawno temu, w innych czasach również prawnych.
Pappa o niczym ńie przesądza tylko sugeruje rozszerzenie badań. Wyłapuje z piasku na plaży wiaderko, gdzie znajdzie się nieprawidłowa szczypta. Tak, to stresujące dla tych, co znajda się w wiaderku ale za to te ze szczypty są wyłapane i maja możliwość rozszerzyć badania. Tak to działa. Są kraje refundujące Nifty zamiast pappa, u nas niestety nie a nie ma co się oszukiwać ze każdego na Nifty stać.

Z tego co pisałaś jesteś po Nifty a pappa nie był bardzo niepokojący i naprawdę nie ma sensu na ten temat rozmyślać, będzie dobrze
Dzięki wielkie za podzielenie się swoimi doświadczeniami.
Niestety, nasz kraj zamiast się rozwijać zrobił w tych kwestiach krok w tył.
Życzę wszystkiego dobrego 😊
 
okej w takim razie zgłaszam do Administratorki forum 😉

Rozumiem, że te, z Was które polajkowaly mój tamten post chcą być w tej zamkniętej grupie😉 czekam do wieczora, kto jeszcze i wtedy napisze cała listę do administratorki forum, a potem na bieżąco będziemy dołączać ewentualnie nowe osoby 🙂
Cześć dziewczyny,
Również proszę o dodanie do grupy zamkniętej. U mnie 7+1. To pierwsza ciąża, ciągle jeszcze nie dowierzam, że się udało☺️. W środę wizyta i liczę na serduszko. W 5+6 był widoczny zarodek. Śledzę już jakiś czas to forum, panuje tu bardzo miła atmosfera i fajnie, że jest takie wzajemne wsparcie. Super byłoby zagościć tu na dłużej 🥰
 
Ddimery to chyba dlatego, że Covid miałam, normalnie nie. Mocz się też bada, bo często się coś w ciąży potrafi przypałętać i ogólną morfologię
Tak, dokładnie, napisałam z powodu covida. O witaminie d też, bo w przebiegu covid potrafi bardzo spaść i może trzeba podkręcić dawke
 
Witamine D i te ddimery to lekarz zleca czy trzeba samemu jesli sie chce zbadać? Dzisiaj mam wizyte pierwszą u ginekologa i nie wiem czy pytać, czy lekarze sami zalecaja czy sama mam sie orientować co badać w pierwszych tygodniach?
Zrozumialam od Was ze trzeba glukoze, witamine D, progesteron... Cos jeszcze?
Ja dziś robiłam morfologia, mocz, glukoza, TSH i ft4 takie mi dał badania na następną wizytę mój gin. Nie robiłam Wit d ani progesteronu
 
Witamine D i te ddimery to lekarz zleca czy trzeba samemu jesli sie chce zbadać? Dzisiaj mam wizyte pierwszą u ginekologa i nie wiem czy pytać, czy lekarze sami zalecaja czy sama mam sie orientować co badać w pierwszych tygodniach?
Zrozumialam od Was ze trzeba glukoze, witamine D, progesteron... Cos jeszcze?
HCV Ab / przeciwciała (anty HCV)
Mocz - badanie ogólne
HBs Ag / antygen
P.ciała anty -HIV z antygenem p.24-test COMBO
Morfologia + płytki + rozmaz automatyczny
Różyczka IgM - przeciwciała (Rubella)
Hormon tyreotropowy / TSH
Odczyn VDRL/USR/RPR (dawniej Odczyn Wassermana - WR)
Toksoplazmoza IgM - przeciwciała (Toxoplasmosis)
Glukoza / Glucose - krew na czczo
Różyczka IgG - przeciwciała (Rubella)
Toksoplazmoza IgG - przeciwciała - (Toxoplasmosis)
Krzywa cukrowa 3 punktowa
Przeciwciała RH
Grupa krwi - AB0, Rh, p/ciała przeglądow
Taki listę dostałam na ostatniej wizycie.
 
reklama
Ja mam w piątek wizytę. Mój ginekolog szczęśliwie jest w moim pakiecie medycznym i chodzę sobie na razie co tydzień dla swojego spokoju i mu truję o moich objawach z kosmosu, biedny się tyle musi głupot nasłuchać ;p
Ja w zeszły piątek widziałam już serduszko i cudowne, niezapomniane przeżycie. Żałuję że nie mogło być męża obok. To pierwsza ciąża.
Niby widok tego serduszka uspokoił, ale z drugiej strony niepokój jest, ze coś pójdzie nie tak. Myślę ze nam wszystkim będzie to towarzyszyć do końca ciąży ;p
Zazdroszczę jednej z moich sióstr która ciążę przeżyła całą jak na jakimś gazie rozweselającym, wszystko ją radowało, nawet jak się gorzej czuła to miała zawsze taki dobry humor i cieszyła się tą ciąża i każdym jej momentem. A ja taki nerwus i paranoik same czarne myśli :p
 
Do góry