reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Ja mam w piątek wizytę. Mój ginekolog szczęśliwie jest w moim pakiecie medycznym i chodzę sobie na razie co tydzień dla swojego spokoju i mu truję o moich objawach z kosmosu, biedny się tyle musi głupot nasłuchać ;p
Ja w zeszły piątek widziałam już serduszko i cudowne, niezapomniane przeżycie. Żałuję że nie mogło być męża obok. To pierwsza ciąża.
Niby widok tego serduszka uspokoił, ale z drugiej strony niepokój jest, ze coś pójdzie nie tak. Myślę ze nam wszystkim będzie to towarzyszyć do końca ciąży ;p
Zazdroszczę jednej z moich sióstr która ciążę przeżyła całą jak na jakimś gazie rozweselającym, wszystko ją radowało, nawet jak się gorzej czuła to miała zawsze taki dobry humor i cieszyła się tą ciąża i każdym jej momentem. A ja taki nerwus i paranoik same czarne myśli :p
Ja tak samo tak samo się zachowywałam w pierwszej ciąży, wszystko mnie radowało, skakałam w 8 miesiącu po schodach jak sarenka, w 9 miesiącu spałam pod namiotem i się cieszyłam że ta ciąża taka fajna, że mogłabym cały czas być w ciąży, bo wszystko mogę w niej robić jak przed ciąża tylko brzuszek sterczy z przodu ;) a teraz myślę ze stres mnie zje niż będę znów taka radosna:p na razie jeszcze tydzień i 1 dzień do wizyty ! Dziś 5+6
 
reklama
@Paatrycja jeszcze dowiedz się czy jak weźmiesz fakturę od swojego lekarza to nie zwrócą Ci za wizyty, nawet gdyby zwrócili cześć to super. Ja tak zrobiłam ze szkołą rodzenia, oddali mi połowę czy jakoś tak.
 
Ja dziś w synlab zapytałam o pakiety dla kobiet w ciąży i panie mi dały taka rozpiskę wraz z cenami
 

Załączniki

  • IMG_20220222_084950.jpg
    IMG_20220222_084950.jpg
    726,5 KB · Wyświetleń: 35
  • IMG_20220222_085016.jpg
    IMG_20220222_085016.jpg
    729,2 KB · Wyświetleń: 33
@Sajfik u mnie to druga wizyta, ale jeszcze nie widziałam ❤️
jakę Bdzie wszystko ok, to gin dopiero zleci badania rozszerzone
ah, czyli badania zlecają dopiero pozniej? To dobrze wiedzieć, bo myslalam ze od razu trzeba zbadać glukoze itd - w sumie dlatego idę wcześniej 5+5 bo liczyłam raczej na wskazówki co do badań :D teraz to ja w sumie nie wiem po co dziś ide do gina
 
ah, czyli badania zlecają dopiero pozniej? To dobrze wiedzieć, bo myslalam ze od razu trzeba zbadać glukoze itd - w sumie dlatego idę wcześniej 5+5 bo liczyłam raczej na wskazówki co do badań :D teraz to ja w sumie nie wiem po co dziś ide do gina
Obciążenie glukoza się robi pod koniec ciąży. Jeśli nie masz z tym problemów oczywiście.
 
Obciążenie glukoza się robi pod koniec ciąży. Jeśli nie masz z tym problemów oczywiście.
Ah, myslalam ze obowiązkowo sie bada glukoze bo duzo tu dziewczyn pisze że im skacze glukoza. Ja nie mierzyłam sobie glukozy i nie wiem jaką mam ale chyba skoro nie miałam jakiś problemów to chyba nie musze badać glukozy w 1 trymestrze?
 
Ah, myslalam ze obowiązkowo sie bada glukoze bo duzo tu dziewczyn pisze że im skacze glukoza. Ja nie mierzyłam sobie glukozy i nie wiem jaką mam ale chyba skoro nie miałam jakiś problemów to chyba nie musze badać glukozy w 1 trymestrze?
glukoza jest wsrod innych badan ktore trzeba zrobic do zalozenia karty ciąży. Wiec profilaktycznie robi ske tez glukoze na czczo, jak ona ok to krzywa cukrowa po 24tc chyba. Poprawcie jesli sie myle.
 
Ah, myslalam ze obowiązkowo sie bada glukoze bo duzo tu dziewczyn pisze że im skacze glukoza. Ja nie mierzyłam sobie glukozy i nie wiem jaką mam ale chyba skoro nie miałam jakiś problemów to chyba nie musze badać glukozy w 1 trymestrze?
Glukoze bedziesz miala ale normalnie ze krwi. Jeśli nie przekroczy normy w ciazy to po 24 tygodniu bedziesz musiala zrobic obciążenie glukozy :)
 
reklama
Ah, myslalam ze obowiązkowo sie bada glukoze bo duzo tu dziewczyn pisze że im skacze glukoza. Ja nie mierzyłam sobie glukozy i nie wiem jaką mam ale chyba skoro nie miałam jakiś problemów to chyba nie musze badać glukozy w 1 trymestrze?
Raczej nie. Ja nie miałam, a obciążenie jest obowiązkowe po 30 tc. Glukoza chyba powinna być w podstawowej morfologii też? Już nie pamiętam dokładnie. 🤔
 
Do góry