reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Dziewczyny wczoraj lekarz przepisał mi progesteron. Mam go brać 4 razy dziennie. Wzięłam już dwa razy i po aplikacji boli mnie podbrzusze. Wczoraj wzięłam na noc, myślałam że tak po prostu po całym dniu boli, ale jak dzisiaj wzięłam z rana to myślę czy to normalne?
 
reklama
Przed 12 tc ciąży lekarz nie powinien puszczać bicia serduszka, co najwyżej może pokazać na monitorze 😉
Ja w pierwszej ciąży miałam puszczone 12+5 na prenatalnych tak już jest bezpiecznie 😉
Naprawdę? Przy pierwszej ciąży jak byłam prywatnie to nam puścił. Ale to jedyne moje doświadczenie, wiec może być jak mówisz
 
Dziewczyny które korzystają z PZU Zdrowie. Jak nie chodzę do gina na PZU tylko prywatnie ale chce robić badania na PZU to muszę umawiać się na dodatkowe wizyty tylko po skierowanie? Mogę tak zrobić?
Ja brałam zawsze od lekarza tego co chodzę skierowanie, lekarz nie z PZU, a badania na PZU i hulało 😉
 
Hej. Jak z waszymi objawami? 7 tydzień jutro lekarz. Ja raz bym mogła góry przenosić raz bym mogła cały dzień leżeć. Czasem to sama się zastanawiam czy rzeczywiście w ciąży jestem. Nie slyszalam serduszka mam nadzieję że jutro usłyszę.
U mnie senność, ale to już 17.00 ja ledwo mam oczy otwarte, ziewam co sekundę, ledwo dotrwam do 20.00, kawaler zasypia 19.30 ja się wykąpie i sama idę spać bo nie jestem w stanie usiedzieć.
 
Dziewczyny które korzystają z PZU Zdrowie. Jak nie chodzę do gina na PZU tylko prywatnie ale chce robić badania na PZU to muszę umawiać się na dodatkowe wizyty tylko po skierowanie? Mogę tak zrobić?

Tez bede to testować, spróbuję po wizycie jak uzyskam skierowanie od mojego gina umówić się na konsultacje online z ginem z PZU i poprosze o skierowanie na badania bez wizyty.
 
U mnie senność, ale to już 17.00 ja ledwo mam oczy otwarte, ziewam co sekundę, ledwo dotrwam do 20.00, kawaler zasypia 19.30 ja się wykąpie i sama idę spać bo nie jestem w stanie usiedzieć.
To tak jak i u mnie, mogłabym spać cały dzien. W pracy ok 12 mam taki szok że ledwo mam oczy otwarte, i w domu ok. 17, muszę zrobić 5minutowa drzemkę bo nie dotrwam do końca dnia. Wczoraj młoda usnela chyba 19:30 a ja o 21 już spalam. To jest taki mój największy objaw, wiadomo podbrzusze i jajniki czasem bolą ale to chwilowe.
A no w sumie to jeszcze piersi, zanim zrobiłam test to nie mogłam się dotknąć teraz jakby mniej ale za to sutki mega wrażliwe i stoją jak wentle i stara🤣🤣🤣
 
I robiłaś amniopunkcję? Dzieciątko zdrowe?
Moja koleżanka (34lat) otrzymała wynik pappa 1:58 ZD. Chłopczyk urodził się zdrowy w 34 tygodniu ciąży (wcześniak). Dodam ze po wyniku pappa nie robiła żadnych innych badań (amnio/NIFTY) tylko kolejne USG genetyczne.
Zrobiłam, tamta ciaza ne była zdrowa. To było dawno temu, w innych czasach również prawnych.
Pappa o niczym ńie przesądza tylko sugeruje rozszerzenie badań. Wyłapuje z piasku na plaży wiaderko, gdzie znajdzie się nieprawidłowa szczypta. Tak, to stresujące dla tych, co znajda się w wiaderku ale za to te ze szczypty są wyłapane i maja możliwość rozszerzyć badania. Tak to działa. Są kraje refundujące Nifty zamiast pappa, u nas niestety nie a nie ma co się oszukiwać ze każdego na Nifty stać.

Z tego co pisałaś jesteś po Nifty a pappa nie był bardzo niepokojący i naprawdę nie ma sensu na ten temat rozmyślać, będzie dobrze
 
Hej dziewczyny, ja wczoraj zdecydowałam że mam dość dojazdów do pracy, wczesnego wstawania i strachu i infekcje(pracuje w DPS) I poszłam na l4. Byłam w pracy porozmawiać na temat mojego stanu I przyszłej nieobecności I całkiem nieźle pani dyrektor to przyjęła, pogratulowala I zaplanowała jak rozdysponować moje obowiązki. Z kolei główny księgowy z którym współpracuje i w sumie wszystko co najbardziej skomplikowane w księgowości robie powiedział że to zla wiadomość że jestem w ciąży.. na prawdę niektórzy ludzie to trolle
 
reklama
Do góry