reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
Ja też mam wizytę 22.03, a pappe 28.03- lekarz dał.mi skierowanie więc robię.
jak jest z tą pappą? Bo ja dostałam świstek z rzeczami które musze załatwić przed kolejna wizytą (8 kwiecień) i bede w 12 tyg wtedy. I na tej liście jest pappa też. To sie też z krwii pobiera? a potem tego samego dnia usg i pappa? Ja myslalam ze pappe sie robi podczas pierwszych prenatalnych. To sie osobno zapisuje na pappe? Prosze wytłumaczcie mi bo jestem kompletnie zielona. Nie wiem czy mam dodatkowa zapisać wizytę czy jak... Jak Ty Edytko planujesz?
 
jednak pozwala wykryć ewentualne wady genetyczne i szacuje ryzyko powikłań związanych z nadciśnieniem. Nie mówmy, ze to czysta statystyka. W jakiś sposób kobieta czuje się spokojniej to robiąc. A margines błędu dotyczy wielu badań, nie tylko pappa.
Nie będę przekonywać bo po co każdy ma swoje przekonania i słucha swojego lekarza bo od tego są,
ale badanie mówiące np że u mnie statystycznie ryzyko wad genetycznych wynosi 1-100/200czy 600 to dla mnie nie jest wiarygodne badanie, za dużo znam kobiet którym pappa wyszła źle i na granicy dobrych wyników, stres jaki rodzi taki wynik później aminopunkcja czy nifty to nastepny niepotrzebny stres w oczekiwaniu na wyniki, a dzieciaczki porodziły się zdrowe [emoji2368]
 
Ja mam w pakiecie zlecenie tez pappa. I sie troche martwie bo im starsza kobieta tym inna statystyka a ja mam juz 32 lata więc wyjdzie mi to wedle wiekowej statystyki [emoji2368] a nie chce do siebie przybierać wyników.

32 to nie tak źle toż to tylko rok starsza jesteś [emoji846], ja pappy nie robię [emoji6]
 
jak jest z tą pappą? Bo ja dostałam świstek z rzeczami które musze załatwić przed kolejna wizytą (8 kwiecień) i bede w 12 tyg wtedy. I na tej liście jest pappa też. To sie też z krwii pobiera? a potem tego samego dnia usg i pappa? Ja myslalam ze pappe sie robi podczas pierwszych prenatalnych. To sie osobno zapisuje na pappe? Prosze wytłumaczcie mi bo jestem kompletnie zielona. Nie wiem czy mam dodatkowa zapisać wizytę czy jak... Jak Ty Edytko planujesz?
Mój gin dał mi skierowanie, adres kliniki gdzie mam to zrobić i nazwisko lekarza. Robię w Invicta w Warszawie. Zadzwoniłam i się umówiłam ( pobranie krwi+ USG). Lekarz musi mieć certyfikat FMF.
Jeszcze dodam, że w pierwszej ciąży miałam 34 lata i nie robiłam pappy.
 
jak jest z tą pappą? Bo ja dostałam świstek z rzeczami które musze załatwić przed kolejna wizytą (8 kwiecień) i bede w 12 tyg wtedy. I na tej liście jest pappa też. To sie też z krwii pobiera? a potem tego samego dnia usg i pappa? Ja myslalam ze pappe sie robi podczas pierwszych prenatalnych. To sie osobno zapisuje na pappe? Prosze wytłumaczcie mi bo jestem kompletnie zielona. Nie wiem czy mam dodatkowa zapisać wizytę czy jak... Jak Ty Edytko planujesz?

Pappa to badanie z krwi w dniu w którym masz usg prenatalne i w tym samym dniu musisz mieć pobraną krew na to badanie.
 
Nie będę przekonywać bo po co każdy ma swoje przekonania i słucha swojego lekarza bo od tego są,
ale badanie mówiące np że u mnie statystycznie ryzyko wad genetycznych wynosi 1-100/200czy 600 to dla mnie nie jest wiarygodne badanie, za dużo znam kobiet którym pappa wyszła źle i na granicy dobrych wyników, stres jaki rodzi taki wynik później aminopunkcja czy nifty to nastepny niepotrzebny stres w oczekiwaniu na wyniki, a dzieciaczki porodziły się zdrowe [emoji2368]
Oj tak Jestem przykładem gdzie pappa wyszło źle z ryzykiem ZD 1:98... STRES, placz, brak możliwości normalnego funkcjonowania. Zrobiłam nifty, bałam się aminipunkcji. Nifty ok dziecinka urodziła się zdrowiuteńka
 
Mój gin dał mi skierowanie, adres kliniki gdzie mam to zrobić i nazwisko lekarza. Robię w Invicta w Warszawie. Zadzwoniłam i się umówiłam ( pobranie krwi+ USG). Lekarz musi mieć certyfikat FMF.
czyli wychodzi na to ze mój bedzie mi robić pappe? Bo mój ma certyfikat FMF, nie wiem czy u nich pobierają krew. Bede w takim razie musiałą zadzwonic w poniedziałek i sie dopytać. Bo tyle mi rzeczy tłumaczył co gdzie i jak ze połowy zapomnialam a połowe ledwo w pośpiechu zapisałam na kartce..
 
reklama
Oj tak Jestem przykładem gdzie pappa wyszło źle z ryzykiem ZD 1:98... STRES, placz, brak możliwości normalnego funkcjonowania. Zrobiłam nifty, bałam się aminipunkcji. Nifty ok dziecinka urodziła się zdrowiuteńka
no właśnie tego się obawiam. Oczywiscie mam nadzieje ze u mnie dzidzia zdrowiutka sie urodzi ale nie chce sie stresowac jeśli wyniki wyjdą dziwne.. Zrobić zrobię badanie bo lekarz z automatu zapisał na kartce te badania do nastepnej wizyty :(
 
Do góry