reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Ja juz mialam 5 razy o ile dobrze pamietam (nie liczac innych badan w kierunku chorob zakaznych itp.). Moj facet sam byl zdziwiony czemu ciagle chodze na pobranie krwi i oddawac mocz. Tez mnie to zdziwilo, ale mysle ze Pani doktor chce dmuchac na zimne i moze miec "podkladke", bo juz mam anemie i 2 raz zakazenie ukladu moczowego, choc sama nie wiem skad te dziadostwo sie bierze. Jutro bede miec posiew moczu, a wieczorem lek. Przed nastepna wizyta i tak bede musiala znowu robic mocz i pobierac krew czy poprawila mi sie hemoglobina, bo musze brac dodatkowa dawke zelaza. Ogolnie ciaza prowadzona prywatnie i sporo wydanych pieniedzy juz.
No i dlatego musisz częściej, ja nic takiego nie miałam a też chodzę prywatnie i sporo kasy idzie na to wiadomo. Taki pakiet rozszerzonych badań miałam właśnie w 10tc.
 
reklama
Dodatkowo wiadomo, że nasze badania będą różnić się od siebie bo każda ciąża jest inna. Moja koleżanka już w 12 tyg robi obciążenie glukozy, a w książkowych ciążach czeka nas to po 20 tyg. (Nie pamiętam dokładnie). Częstotliwość wykonywania badań nie jest żadnych wyznacznikiem.
 
Ja chodzę na nfz i co dwa miesiące mam morfologia, mocz, glukoza. Miałam już tokso i zakaźne, miałam cytologia, miałam rh i grupę krwi, miałam przeciwciala. Teraz będę miała obciazenie glukozą, morfologia, mocz, usg i polowkowe oraz cytologia.a jestem 17tydz+7
 
Ja też chodzę prywatnie i nie na każdą wizytę potrzebuję nowych badań, ale u mnie wszystko w porządku i na szczęście nie muszę się często kłóć :)

Teraz oprócz moczu i morfologii mam zrobić drugi raz jeszcze toksoplazmozę i badania na przeciwciała bo mam ujemne RH
 
reklama
Też miałam badania na początku ciąży, teraz mocz co wizytę, czyli co miesiąc, a krew co drugą. Prywatnie, więc płacę. Teraz mi odpadła ta morfologia, bo jak byłam w szpitalu, to pobrali mi krew i mam wyniki. Trochę głupie, że ten sam lekarz prywatnie nie może dać skierowania, a na NFZ już tak. Przecież i tak jesteśmy ubezpieczone.
 
Do góry