reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Czyli w sumie 595 zł miesięcznie byś miała (jak dochody Cię puszczą) plus jednorazowo 1000-3000 zł.
 
reklama
Hej ;) mam takie pytanie, bo nie nie mamy ślubu z moim partnerem i w sumie nam do niego się jakoś nie spieszy, a ja studiuje i jestem bez pracy. I moje pytanie jest takie czy po porodzie dostanę jakaś zapomogę czy nie? Bo zupełnie się na tym nie znam, a może macie jakieś doświadczenie. Czystalam ze warto się zarejestrować jako bezrobotny ale mam ubezpieczenie na uczelni wiec nie wiem czy jest sens.
Miłego dnia wszystkim ;)
Z tego co kojarzę to przysługuje zasiłek macierzyński przez rok czasu po 1000 zł miesięcznie.
 
@Carenik nalezy ci się bez mrugnięcia okiem. Nawet bez prawnika. Zwolnienie na dana firme i umowa do dnia porodu. Beznadziejny szef
Widze ze przygotowana
My niedawno sprzedalismy wozek po corce, ma niecale 2.5 ale nie chce jeździć, przyzwyczajona do nosidla.

Mielismy britax bmotion 3. Spacerowke i dokupiona gondola. Myślę ze mogłabym kupic taki sam[emoji4]jestem nim zachwycona.
Fotelik nowy. Wyznaje zasadę że fotelik musi być nowy. Gorzej z tym, że nie zmieści się w aucie

Spanie tez mam ciągle w glowie bo mamy 2 pokoje plus kuchnia. Mieliamy robic remont i kuchnie do salonu ale odeszło nam. Bedzie spalo z nami w salonie
Ja celowo nie pozbywałam się pojazdów, bo widziałam że niebawem będziemy chcieli trzeciego bobasa :) a że ze wszystkich wózków byłam zadowolona to po co sprzedawać. Podwójny chciałam sprzedać, ale teraz jak patrzę na mojego dwulatka, jak myślę o długich spacarach, albo o załatwianiu czegoś z trójką, gdzie najstarszy bedzie miał 4 lata, to jednak zostawiam podwójny :) a mam Baby Jogger City Select. Pojedynczy mam klasyczny czołg na pompowanych kołach, z wielką gondolą czyli Jedo Fyn ;) spacerówke parasolke Maclarena Techno xt, który rozkłada się na płasko, więc awaryjnie i noworodka można położyć. Przeczepka - moja miłość! Polecam każdemu rowerowemu rodzicowi :) do tego chusta Lenny Lamb i nosidło Tula, więc jestem wyekwipowana po zęby [emoji23]
Co do fotelika, to dla mnie może być używany, byleby z pewnego źródła - bezwypadkowy. No i z jakimś atestem, a nie z zestawu od wózka.
A ze spaniem to nastawiam się że dzidzioch będzie spał z nami, przy barze mlecznym [emoji23] gorzej bo starszaki co noc do nas przychodzą i zwyczajnie nie wiem jak się pomieścimy. Może do czasu porodu przestaną przychodzić? [emoji14]
Acha... i u nas salon z kuchnią + pokój chłopaków, więc jeszcze mniej powierzchni ;)
 
Hej ;) mam takie pytanie, bo nie nie mamy ślubu z moim partnerem i w sumie nam do niego się jakoś nie spieszy, a ja studiuje i jestem bez pracy. I moje pytanie jest takie czy po porodzie dostanę jakaś zapomogę czy nie? Bo zupełnie się na tym nie znam, a może macie jakieś doświadczenie. Czystalam ze warto się zarejestrować jako bezrobotny ale mam ubezpieczenie na uczelni wiec nie wiem czy jest sens.
Miłego dnia wszystkim ;)
Z tego co wiem to jest kosiniakowe dla osób którym nie należy się macierzyński 1000 zł na miesiąc przez rok No i becikowe
 
A to ni jest tak, że ten zasiłek dostaje się, ale tylko jeśli się tych studiów nie przerwie? Że jeśli by się wzięło dziekankę na odchowanie dziecka, to nie przepada?
Nie mam pojęcia. Czytam właśnie, że przysługuje wszystkim osobą, które nie mają prawa do zasiłku macierzyńskim i właśnie tak jak pisały dziewczyny kosiniakowe się to nazywa. Wniosek trzeba złożyć do MOPS/GOPS
 
Dziewczyny, żeby dostać Kosiniakowe trzeba mieć jakiś status? Np bezrobotny? Bo ja aktualnie jestem bezstatusowa - ani zatrudniona, ani bezrobotna. Żeby dostać tego tysiaka muszę się zarejestrować?
 
reklama
Ja mam jeszcze wozek po corce:D Quenniy speedy i objezdze w gondloi a spacerowke kupie juz cos innego. Wiem wiem staroc ale az tak zle nie wyglada chyba:confused:
 
Do góry