reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Która to kiedyś pisała o tureckiej zupie pomidorowo-soczewicowej, hęęę? :) bo zapomniałam zapisać przepis.

@kasik90 my ambitnie chcemy się wprowadzić w tym roku, a jeszcze pozwolenia na budowę nie mamy hahaha :D

@Keejti-93 ja raczej wszystko mam, wózek 2w1, wózek podwójny, spacerówke, wózek terenowy/przyczepke rowerową, fotelik maxi cosi. Także nie planuje nic kupować. Myślę jak rozwiązać kwestię spania malucha, ale to jeszcze czas żeby pomyśleć :)

Myślę że w ogóle dobrze będzie założyć osobny wątek wózkowy, bo potem te cenne informacje giną :) a tak to podzielimy się doświadczeniami.
 
reklama
U mnie to samo. Kaszel niesie się wszędzie. Powinni już dawno siedzieć w domu i nie zarażać innych... :/
Eh, walczę z tym od dawna, ale ciężko z tym wygrać.... tym bardziej jak się siedzi z 7 innymi osobami w pokoju, które dopóki nie zaczną „umierać” to do domu nie pójdą.... a mój lekarz mówi, ze lepiej teraz unikać wirusów, także dobrze mi wypadło to l4, tym bardziej jak się wszystko łapie jak ja
 
@Carenik nalezy ci się bez mrugnięcia okiem. Nawet bez prawnika. Zwolnienie na dana firme i umowa do dnia porodu. Beznadziejny szef
Widze ze przygotowana
My niedawno sprzedalismy wozek po corce, ma niecale 2.5 ale nie chce jeździć, przyzwyczajona do nosidla.

Mielismy britax bmotion 3. Spacerowke i dokupiona gondola. Myślę ze mogłabym kupic taki sam[emoji4]jestem nim zachwycona.
Fotelik nowy. Wyznaje zasadę że fotelik musi być nowy. Gorzej z tym, że nie zmieści się w aucie

Spanie tez mam ciągle w glowie bo mamy 2 pokoje plus kuchnia. Mieliamy robic remont i kuchnie do salonu ale odeszło nam. Bedzie spalo z nami w salonie
 
(10+6)
Cześć wszystkim . Młody gorączkuje i kaszle, jutro ide z nim do lekarza. Mam nadzieje że niczego nie złape bo dopiero co wyleczyłam przeziębienie. U nas brzydka pogoda już tak bardzo bym chciała wiosnę.
Muszę się zebrać w końcu z łóżka i zabrać za porządki.
@Marii9012 w zależności jaka praca biurowa.... kobieta w ciąży nie może pracować w ciągłości przed komputerem dłużej niż 4godziny , didatkowo przysługują jej 10minutowe przerwy i jeżeli potrzeba to dofinansowanie na okulary.... tak że zawsze warto zanieść zaświadvzenie
@Nanya oj ale ztobiłaś smaka.... taka kaszaneczka z duszoną cebulką na ciepło mmmm
@Czoperka @Amica20 gratuluje udanych wizyt:)
Ja pierwsze rozwiązanie miałam 14 sierpnia a lato było mega upalne więc już mam doświadczenie teraz będzie lżej bo nie będzie największy brzuch...:)
Nom dokładnie zależy jaka praca. Ja akurat poza początkiem miesiąca mam w miarę luz. Przerwa kiedy chce. Byle by się z robotą wyrobić. O tych 4 godzinach wiem, ale akurat ja muszę 8 godz bo wszystko na kompie. Moja dr wie, że taka mam pracę i nic nie mówiła. W pierwszej ciąży pracowałam do końca 7 miesiąca. Dofinansowanie do okularów akurat mamy cały czas. Ale w ciąży się wzroku nie bada bo bardzo się zmienia. Tzn bada się, ale nie ma sensu kupować okularów..
 
Hej ;) mam takie pytanie, bo nie nie mamy ślubu z moim partnerem i w sumie nam do niego się jakoś nie spieszy, a ja studiuje i jestem bez pracy. I moje pytanie jest takie czy po porodzie dostanę jakaś zapomogę czy nie? Bo zupełnie się na tym nie znam, a może macie jakieś doświadczenie. Czystalam ze warto się zarejestrować jako bezrobotny ale mam ubezpieczenie na uczelni wiec nie wiem czy jest sens.
Miłego dnia wszystkim ;)
 
Ja dostałam skierowanie od mojego gin Mam na NFZ z racji podeszlego wieku
emoji39.png
emoji1787.png
Hej ;) mam takie pytanie, bo nie nie mamy ślubu z moim partnerem i w sumie nam do niego się jakoś nie spieszy, a ja studiuje i jestem bez pracy. I moje pytanie jest takie czy po porodzie dostanę jakaś zapomogę czy nie? Bo zupełnie się na tym nie znam, a może macie jakieś doświadczenie. Czystalam ze warto się zarejestrować jako bezrobotny ale mam ubezpieczenie na uczelni wiec nie wiem czy jest sens.
Miłego dnia wszystkim ;)
Z tego co wiem to przysługuje ci Kosiniakowe
 
reklama
Hej ;) mam takie pytanie, bo nie nie mamy ślubu z moim partnerem i w sumie nam do niego się jakoś nie spieszy, a ja studiuje i jestem bez pracy. I moje pytanie jest takie czy po porodzie dostanę jakaś zapomogę czy nie? Bo zupełnie się na tym nie znam, a może macie jakieś doświadczenie. Czystalam ze warto się zarejestrować jako bezrobotny ale mam ubezpieczenie na uczelni wiec nie wiem czy jest sens.
Miłego dnia wszystkim ;)
Becikowe (może być nawet podwójne, jeśli mieścisz się w dochodach, lub potrójne, jeśli Twoja gmina ma dodatkowe), zasiłek rodzinny (jeśli mieścisz się w dochodach) i 500+ na pierwsze dziecko (jeśli mieścisz się w dochodach, choć podobno od lipca ma być na pierwsze już bez badania dochodów)
Jakaś tam celowa zapomoga z opieki też może być, ale poza tym to nic więcej.
 
Do góry