reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

reklama
Witam!
Czoperka gratuluję wieści.
Jak dowiedziałam się o ciąży to zapisałam się do kilku gin, bo nie mam jakiegoś wybranego. A i tak w końcu poszłam prywatnie . Wczoraj zajrzałam do kalendarza i widzę, ze na dzisiaj mam wizytę na NFZ. No i poszłam . Przesiedziałam przed gabinetem 1,5 h i co.... okazało się ,że lekarka nie dojedzie o czym poinformowała nas pielęgniarka. Dobrze, że spotkałam koleżankę i na rozmowie te półtorej godzinki nam szybko zleciało. Kocham naszą służbę zdrowia.
 
Witam!
Czoperka gratuluję wieści.
Jak dowiedziałam się o ciąży to zapisałam się do kilku gin, bo nie mam jakiegoś wybranego. A i tak w końcu poszłam prywatnie . Wczoraj zajrzałam do kalendarza i widzę, ze na dzisiaj mam wizytę na NFZ. No i poszłam . Przesiedziałam przed gabinetem 1,5 h i co.... okazało się ,że lekarka nie dojedzie o czym poinformowała nas pielęgniarka. Dobrze, że spotkałam koleżankę i na rozmowie te półtorej godzinki nam szybko zleciało. Kocham naszą służbę zdrowia.
Fajne podejście do pacjentów :/ zagotowalabym się chyba..
 
Hej dziewczyny :)

Mam kilka pytań:
1. Czy warto waszym zdaniem wykonywać badanie prenatalne? Pytam, bo w sumie zastanawiam się czy sprawdzać szczegóły czy nie;
2. Czy w dniu 1 wizyty miałyście założone karty ciąży? czy odbyło się to może po pierwszych badaniach krwi? pytam bo pomimo 2 wizyt nie mam założonej karty ciąży.
3. Czy ma w jakimś stopniu znaczenie ile x w trakcie ciąży było wykonywanie USG? Czy nie jest to szkodliwe w większych ilościach dla mojego bejbosza ( w Holandii np. wykonują max 3 usg);
4. Jeśli miałybyście plamienia i niby juz wszystko jest OK, to czy wracałybyście do pracy czy zostały do końca ciązy na L4?

Mam nadzieję, że pod postem nie przeczytam odpowiedzi typu co to za pytania itp. Pytam bo nie wiem.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje :))
 
@patkapateczka no to sie zgralas ze mna dokladnie z wizytami. 26 prenatalne 1 kwietnia wizyta. Bedziemy sie razem stresowac

Cześć dziewczyny 10+0 oj dawno się nie odzywałam bo nie mogę za Wami nadążyć ja też mam prenatalne 26.03. Fajnie że jest nas więcej na ten dzień. U mnie w 10 tc znikły mdlosci i bol piersi. Trochę się zmartwilam ale już piersi trochę czuję i jakieś ciągnięcia, kłucia w brzuchu, zwłaszcza z prawej strony. W niedzielę powiedzieliśmy rodzicom i już wiadomość się rozeszła. Wszystkiego dobrego dziewczyny
I ja 1 kwietnia wizyta :)
 
Hej dziewczyny :)
1. Czy warto waszym zdaniem wykonywać badanie prenatalne? Pytam, bo w sumie zastanawiam się czy sprawdzać szczegóły czy nie;
....

1. moim zdaniem warto skorzystać jak są takie możliwości :)
2. ja miałam założona kartę kiedy widać było bicie serduszka, na początku 7tc
3. nie wiem na 100%, ale czytałam gdzieś, że USG jest bezpieczne
4. nie miałam plamienia więc w tym temacie nie potrafię nic doradzić
 
Hej dziewczyny :)

Mam kilka pytań:
1. Czy warto waszym zdaniem wykonywać badanie prenatalne? Pytam, bo w sumie zastanawiam się czy sprawdzać szczegóły czy nie;
2. Czy w dniu 1 wizyty miałyście założone karty ciąży? czy odbyło się to może po pierwszych badaniach krwi? pytam bo pomimo 2 wizyt nie mam założonej karty ciąży.
3. Czy ma w jakimś stopniu znaczenie ile x w trakcie ciąży było wykonywanie USG? Czy nie jest to szkodliwe w większych ilościach dla mojego bejbosza ( w Holandii np. wykonują max 3 usg);
4. Jeśli miałybyście plamienia i niby juz wszystko jest OK, to czy wracałybyście do pracy czy zostały do końca ciązy na L4?

Mam nadzieję, że pod postem nie przeczytam odpowiedzi typu co to za pytania itp. Pytam bo nie wiem.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje :))
1. Według mnie warto, sama jestem zapisana.
2. Kartę ciąży miałam założoną w 9 tygodniu, kiedy lekarz miał pewność po 2 usg, że ciąża się rozwija.
3. USG jest całkowicie bezpieczne, a nawet konieczne w ciąży, aby kontrolować rozwój.
4. Ja bym została na L4.
Melduje się po wizycie. Maluszek radośnie odpychał się nóżkami :D wszystkie wyniki jak na razie dobre, hemoglobina 13 więc spoko. Skierowanie na kolejne badania. Teraz cytologia, toxo, mocz, hiv i coś jeszcze, nie pamiętam. Kolejna wizyta za 3 tyg :)
Super wieści! Może mały piłkarz rośnie! [emoji16]
 
reklama
To gratulacje :) masz jakieś foto z USG? I dowiedziałas się czegoś w sprawie badań prenatalnych?
Nie mam, usg było krótkie, bardziej żeby sprawdzić akcje serca. Co do genetycznego tob lekarz podał kontakt do swojego kolegi który podobno jest "świetny w tej dziedzinie". Sama nie wiem czy będę robić, muszę się zastanowić.
 
Do góry