reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ponawiam pytanie :) któraś z Was wie jak to z tymi lekarzami na usg połówkowym?

Moim zdaniem nie każdy ginekolog się specjalizuje w takim USG. Wiadomo, że to nie jest takie zwykłe badanie, tylko bardziej dokładne. Lekarz powinien sprawdzić, czy narządy maluszka rozwijają się tak, jak powinny, czy wszystko jest odpowiednich rozmiarów i inne takie detale. Moja lekarka twierdzi, że warto znaleźć dobrego specjalistę w tym fachu, bo wg. niej liczy się nie tylko dobry sprzęt, ale również pewne predyspozycje u lekarza, taki 6 zmysł do wyłapywania tego co naprawę ważne i zwrócenia uwagi na różne drobnostki. No a co do sprzętu, to myślę, że też lepiej, żeby nie był to jakiś zabytek. Wiadomo, że wtedy wszystko lepiej widać. Z doświadczenia wiem (pracuję w służbie zdrowia), że dziś już lekarze mający prywatne praktyki maja na ogół dobre aparaty. Kogoś takiego powinnaś poszukać u siebie w mieście, bądź okolicy. A u kogo robiłaś to USG między 11 a 14 tygodniem?
 
reklama
Ja bym chciała też iść prywatnie. Moja mi będzie robić usg w 21-22 tygodniu, ale ona tak szybko robi, a chciałabym mieć dokładnie pomierzone. A jak patrzę a strony internetowe lekarzy to nie mają wymienionego usg połówkowego

Musisz dzwonić i pytać . Też spotkałam się z tym ze na stronach internetowych mają jakiś inny podział: do 10 tc, po 10 tc, po 20tc i takie tam wiec dzwon i sie dowiaduj.
 
Moim zdaniem nie każdy ginekolog się specjalizuje w takim USG. Wiadomo, że to nie jest takie zwykłe badanie, tylko bardziej dokładne. Lekarz powinien sprawdzić, czy narządy maluszka rozwijają się tak, jak powinny, czy wszystko jest odpowiednich rozmiarów i inne takie detale. Moja lekarka twierdzi, że warto znaleźć dobrego specjalistę w tym fachu, bo wg. niej liczy się nie tylko dobry sprzęt, ale również pewne predyspozycje u lekarza, taki 6 zmysł do wyłapywania tego co naprawę ważne i zwrócenia uwagi na różne drobnostki. No a co do sprzętu, to myślę, że też lepiej, żeby nie był to jakiś zabytek. Wiadomo, że wtedy wszystko lepiej widać. Z doświadczenia wiem (pracuję w służbie zdrowia), że dziś już lekarze mający prywatne praktyki maja na ogół dobre aparaty. Kogoś takiego powinnaś poszukać u siebie w mieście, bądź okolicy. A u kogo robiłaś to USG między 11 a 14 tygodniem?
Miałam normalnie usg u mojej lekarki, nie robiłam genetycznego. Ale połówkowe bym chciała
 
No to musisz popytać, podzwonić. Na pewno w Twoim mieście znajdzie się co najmniej kilku takich lekarzy specjalizujących się w tego typu badanach :)
Tym bardziej że to dość duże miasto. No nic, jutro będę dzwonić. Może uda sie do tego z polecenia. To że w necie wyskakuje termin wizyty na koniec czerwca to nie znaczy że rzeczywiście tak jest ;)
Dzięki!
 
Ja bardzo bym chciała karmić piersią i na to się nastawiam, z córka dostałam mega zapalenia, wylądowałam w szpitalu bo byłam prawie nieprzytomna od wysokiej gorączki i przestałam karmić, z synkiem mleko nie przyszło wcale i nie wiem dlaczego bo przez tydzień próbowałam i przystawialam non stop żeby pobudzić, położna która do mnie przychodziła bardzo mi pomagała i pokazywała co i jak bo ja myślałam ze może sama coś zle robię i dlatego nie mam mleka. To było dziwne jak można naprawdę nie mieć mleka, no i rzeczywiście nie przyszło. Mam nadzieje ze tym razem będzie inaczej
 
Tym bardziej że to dość duże miasto. No nic, jutro będę dzwonić. Może uda sie do tego z polecenia. To że w necie wyskakuje termin wizyty na koniec czerwca to nie znaczy że rzeczywiście tak jest ;)
Dzięki!
Pewnie, że nie ma się co sugerować terminami z internetu. Mój lekarz od tych badań na jednej stronie internetowej ma podane terminy na jakieś 3 tygodnie do przodu. A normalnie to dzwonię i nie dosyć, że termin jest praktycznie od ręki, to jeszcze mogę wybrać godzinę, bo zdarza się, że mają różne do wyboru. A specjalistą jest naprawdę dobrym i przyjeżdża do nas z Łodzi. Tak więc jutro telefon w dłoń i do dzieła ;)
 
Ja karmilam piersią 13 miesiecy i teraz tez bym chciała. Ale 2 tyg wylam doslownie bo nie umialam i mala nie umiala zlapac. Dopiero moja mama mi pomogla, pokazala i bylo super.

Napisane na LG-H440n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny :) ja dzis bylam na wizycie, oddac wyniki badan i skontrolowac dzidzie. Nadal utrzymymuje sie dziewczynka, ja sie ciesze, ogolnie to wszystko dobrze, wierci sie i tanczy bardzo :D nie ma zadnych problemow, zakazow ani nic, takze jest super. Zastanawiam się jak to jest z seksem, bo tez zaczelam myslec o tym ostatnio, z zabezpieczeniem czy mozna bez?

12.10.2017 [emoji480]
 
reklama
Hej dziewczyny :) ja dzis bylam na wizycie, oddac wyniki badan i skontrolowac dzidzie. Nadal utrzymymuje sie dziewczynka, ja sie ciesze, ogolnie to wszystko dobrze, wierci sie i tanczy bardzo :D nie ma zadnych problemow, zakazow ani nic, takze jest super. Zastanawiam się jak to jest z seksem, bo tez zaczelam myslec o tym ostatnio, z zabezpieczeniem czy mozna bez?

12.10.2017 [emoji480]
Super, ze z dzidzia dobrze[emoji6]
Co do seksu to my narazie bez zanezpieczenia

Napisane na LG-H440n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry