reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

witam dziewczyny, muszę Was trochę nadrobić, bo znowu mam kilka dni do tyłu.
wczoraj miałam takiego kopa że od 6 rano byłam na nogach i coś robiłam, załatwiałam... generalnie, remont się już lada dzień skończy a dziś sobie odpoczywam po wczorajszych "szaleństwach".
za oknem duszno, ale na razie nie widzę żadnej większej chmurki z której mogłoby coś się skroplić.a szkoda.
pozdrawiam

czy te Omegi- o których pierwszy raz słyszę- to coś na specjalne zalecenie lekarza? bo mój mi nic nie mówił. mam sobie tylko od czasu do czasu łykać Prenatal. Ale może warto kupić te Omegi?
 
reklama
Ja po prostu dostałam zalecenie od lekarza, żeby od 3 trymestru brać Feminatal DHA - czyli z tymi kwasami omega. Ma to wspomóc maluszka, ale w czym dokładnie to się lolisza wypowie :)
 
Dziękuje Wam dziewczyny za życzenia!! :)

Od wczoraj od 13:30 stałam się żoną Grzesia. Ciężko się przyzwyczaić tak od razu- zarazem do zmiany nazwiska jak i obrączki na palcu,ale myślę że to kwestia czasu.
Stresowałam się bardzo całą uroczystością. W czasie składania przysięgi głos mi zadrżał i G. myślał że płakać będę- ale trzymałam się dzielnie! To był naprawdę piękny dzień!! Czeka nas jeszcze ślub kościelny,ale to nie teraz.
Nawet moja teściowa była na całej uroczystości, nawet w lokalu. Jedynie nie podobała mi się postawa siostry bliźniaczki mojego G. która nawet nie podeszła nam życzeń złożyć. Zamierzam być tą "złą" i w chwili gdy będziemy siedzieć przy stole z moimi teściami i ja i G. to zapytam się przy teściowej czy moja szwagierka tak bardzo mnie nie lubi że nawet się brzydziła podejść złożyć nam życzenia czy jak.... Nie wymagałam od niej żadnych kwiatków, prezentów czy coś ale życzenia w takiej chwili się składa. Teraz się nie dziwie że mój mąż nie ma z nią dobrego kontaktu i nie przepada za nią skoro ona tak się zachowuje. Z początku myślałam że to może jego wymysł,ale jednak nie. Tak więc szwagierki jako tako nie mam.

Wczoraj wieczorem wróciliśmy tacy padnięci do domu że zaraz zasnęliśmy. Mój maż chodzi szcześliwy i powtarza mi że jestem już teraz jego żoneczką hihi :)

U nas jakoś nie zapowiada się na razie na deszcz- wielka szkoda bo bardzo chciałabym. Wstawiłam właśnie pranie do automatu. Dzisiaj mamy na chwilę podskoczyć do znajomych. Teraz zabiorę się za urządzanie kącika dla maleństwa i przygotowaniem wszystkiego- nie wiem czy chwaliłam się Wam ale rozłożyliśmy w pokoju łóżeczko dla Łukaszka- jak ogarnę ten kącik to zrobię zdjęcie i Wam pokażę. Teraz musimy kupić jakąś solidną, pojemną komodę- może Wy coś doradzicie gdzie taką znajdziemy?

Miłego dnia mamuśki :):)
 
Witam deszczowo!!!

U nas pada od 4 rano i można ODDYCHAĆ. Rano wskoczyłam w kaloszki i poszłam spacerkiem na zakupy i było super ;-).

Gratuluję męża małej mi!!! Szczęścia na nowej drodze!!!

U nas otworzyli dziś nową drogerię i załapałam się na dezodorant i mała pastę do zębów gratis, a jak w drodze do domu napadłam na ulubionego lumpka i obkupilam małą za 13 zł (19 ciuszków next itd suuuper jakości i czyściutkie), to teraz siedzę i cieszę się sama do siebie ;-)). Do domku przychodzą też nasze zamówienia z allegro (karuzela, leżaczek i łóżeczko) i już najchętniej bym wszystko ustawiła, ale musimy poczekac do października, bo ciasno w pokoju, a stół nam jeszcze potrzebny-potem zamiast niego będzie stało łóżeczko.


Jak na razie wyprałam wszystkie ubranka, posegregowałam na m-ce i czekają w woreczkach na jesienne prasowanie.


Co do komód, to my mamy taka z przewijakiem z klupsia- jest szeroka na 80 cm, ale raczej wąska (40cm), ciuszki układam rzędami. Niestety mamy 1 pokój dla nas i Jagi i nie mogliśmy kupić nic większego, ale pewnie komody bez przewijaków, takie normalne są większe.
 
MALA -MI a widzisz ze nie bolalo??:))) jeszcze raz wszystkiego naj na nowej drodze zycia:)))
u nas we FR dzisiaj niecale 30 ale jest fajny wiaterek i jeszcze tak mocno nie daje czadu slonce jak przedwczoraj bo naprawde mozna dostac czegos w glowe... ja dzisiaj bylam na targu i na zakupach i doslownei czuje ze mi kondycha siada, tzn jestem dosc mocno zmeczona a nei robilam w sumei nic wielkiego, powoli sobie chodzilam po targu a potem po sklepie, siatek ciezkich nie mialam tzn mialam ale mama mi wniosla bo przeciez traktuja mnie jak jako i ona i maz i tego nie dzwigaj tamtego nie rob itp... cholera ciaza to nei inwalidztwo!!! jakby wiedziala ze wnioslam do domu (bo pozniej juz nie chcialam zeby pomagala) 5 kg ziemniakow to by mnie chyba zjadla:ppp powiedzialam ze je zostawie w bagazniku i maz mi wniesie razem z coca cola tak jak nieraz to robi, ja robie zakupy a to co ciezkie i nie z dzialu swiezosci/mieso/ryby to zostawiam w aucie i potem on zabiera do domu zebym ja nie dzwigala. teraz musze troche ogarnac mieszkanko i chyba potem walne sobie drzemeczke:))))
 
Mała Mi wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia dla Ciebie i Twojego świeżo upieczonego mężusia !
 
AGRAFA jestes w podobnej sytuacji jak ja... nas czeka zamiana mieszkania na wieksze za jakies 2-3 tygodnie mam nadzieje i tez co dostane z przesylek/od rodziny/kupie to segreguje wg miesiecy w reklamowkach i zaczyna mi rosnac to niezle....teraz w sobote jak dobrze pojdzie to przytachamy wozek do tego calego bajzlu, a co do mebli ja psotanowilam ze nei bede kupowac typowo dziecinnej szafy bo sa male i cholernie drogie, kupie szafe jak dla doroslych bo sa tancze i duze i przynajmniej posluzy mi dlugie lata. Komode wlasnei chce kupic z przewijakiem bo to bardzo praktyczne a jak nei to kupie komode normalna i przewijak do tego osobno dokupie i domontujemy. chcialabym juz sie przeniesc na wieksze bo juz miejsca na nic nei ma, czas leci, a tu jak dostaniemy to mieszkanei to pierwsze co to bedzie pewnie jakies malowanie tapetowanie itp.serio , cos mnie trafia na brak miejsca bo tyle rzeczy mi jeszcze brakuje ze szok.
musze sobie cos przegryzc bo mam doslownie chcice ... ostatnio a szczegolnie dzisiaj cos mnie napadlo i kupila pake marsow (10 sztuk), pake milky way (8sztuk) i do tego 2 paki kinder maxi...rozerwie mnie:ppp mala ostatnio mnie namawia na slodkosci i jak pojem to mi fruwa po calym brzuchu:))))
 
mala_mi - wszystkiego dobrego. tesciowa jednak stanela na wysokosci zadania. a siostra jak dla mnie jakas dzika. i tyle. najwazniejsze ze wam wszystko sie podobalo. wszystkiego naj raz jeszcze.

a i na zdjecia czekamy.
 
Omegi - kwasy tłuszczowe które wg mojego gina, który z kolei bazuje między innymi na doniesieniach polskiego towarzystwa gin mają znaczenie w zapobieganiu przedwczesnemu porodowi i lepszym odżywieniu płodu - poprawiają jakiś tam przepływ i przez to płód jest lepiej odzywiony, tłumaczył mi jednocześnie że sama waga płodu nie koniecznie musi świadczyć o jego prawidłowym odżywieniu, dał przykład osób jedzących często fast foody - często u nich występuje anemia z niedożywienia mimo, że wage mają często bardzo dużą po prostu jedzą dużo więc tyją ale ich dieta nie pozwala na prawidłowe odżywienie. Inny przykład - dzieci kobiet z cukrzycy ciążowej często osiągają bardzo dużą masę urodzeniową co niekoniecznie idzie w parze z ich prawidłoeym odżywieniem, może być dziecko kilogram mniejsze a lepiej odżywione (jakościowo) od tego kilogram większego. Tak mi tłumaczył zasadność podawania omeg a do tego tym, że one przyspieszają synteze surfaktantu - substancji która zapobiega zapadaniu pęcherzyków płucnych a więc niewydolności oddechowej u dzieci urodzonych przed 36 tc - i to do mnie głównie przemówiło. Te omegi dzielą sie na omega-3 czyli: DHA (ten jest też w FeminataluDHA i niektórych innych witaminach), EPA, DPA a omegi-6 to kwasy GLA i AA.
Ja wcześniej brałam FeminatalDHA dlatego pytałam dlaczego inne omegi to mi powiedział że w Feminatalu jest tylko DHA a w tym mumomega są wszystkie omegi-3 a do tego jeszcze omegi-6. Więc biore, tyle że teraz sie zagłębiłam dzięki wam w temat i wyszukałam, że największe zapotrzebowanie płodu na omegi jest w III trymestrze i wynosi ok 400mg na omegi-6 i 50mg na omegi-3 bo wtedy właśnie szybko wzrasta masa mózgu płodu a mózg w ponad 60% tworzą właśnie te omegi. To może kupie sobie jeszcze jedno opakowanie mimo że drogie to diabelstwo. Sama nie wiem.

Mała Mi gratuluje!
Agrafa ależ sie super obłowiłaś tymi ciuszkami - zazdroszcze bo ja już długo w lumpkach nie byłam.
Dziulka ale smaka narobiłaś tymi kinderkami ale nawet nie mam siły sie ruszyć w ten skwar do sklepu...

A co do mieszkanie - my od kilku miesięcy "na swoim" może ciasnym ale własnym. Jak nas kredyt nie zabije to bedzie ok :) Tylko koncepcji do końca nie ma jak urządzić, troche mebli kupionych ale wszystkiego od razu sie nie da bo mieszkanie było oddane w stanie surowym i kupe kasy już pochłonęło. Franek będzie w sypialni z nami, komode ma taką najprostszą z Ikei za 200 zł, łóżeczko też tam kupimy i jakąś półke wiszącą. Jak podrośnie to zabawki bedzie miał w koszykach bo ja nie lubie misiów i autek na każdym kroku i każdej szafce.
Salon to dla nas teraz pole manewrów wojennych - ustawienie było powiedzmy wprost nie planowane pod kątem dziecka i troche niebezpieczne bo tu kable tam kable (wiem że do raczkowania jeszcze długo ale nam z wzięciem sie za robote też sporo schodzi...) i myślimy nad przemeblowaniem, tak żeby zagrożenia zniknęły i żeby to mialo pod kątem dziecka bardziej praktyczne ustawienie. Apogeum pewnie bedzie w sobote jak sie ochłodzi bo teraz przestawiać cokolwiek to zagłada.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny a tak się zastanawiałam, czy są jakieś przeciwskazania do kąpieli w morzu? Jadę w niedzielę i się zaczęłam zastanawiać czy w ogóle mi wolno się kąpać :)
 
Do góry