reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Hej!

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi dotyczące ewentualnego noclegu w namiocie :) Teraz mam kolejne pytanie :) Chciałabym zacząć pływać, bo mam bóle kręgosłupa i ogólnie czuję się ociężała. Na miejską pływalnię się jednak nie zdecyduję ponieważ: po pierwsze nienawidzę komunikacji miejskiej odkąd jestem w ciąży, po drugie nie chcę się publicznie rozbierać z takim bębnem, po trzecie boję się infekcji. Zainwestowałam więc całe 800 zł w duży (4,5 m) rozporowy basen ogrodowy. Niestety przy obecnych warunkach pogodowych woda bardzo powoli się grzeje. Chciałabym zatem zapytać ile powinna mieć stopni, żeby móc w niej bezpiecznie pływać w ciąży? Boję się, że coś się stanie jak wejdę do zbyt zimnej. Przepraszam, że Was tak zamęczam pytaniami, no ale kto pyta nie błądzi podobno :D Pozdrawiam
 
reklama
No niestety już mi się pomysły na witaminy wyczerpały. Znowu przestaję je brać i czekam do wizyty pod koniec miesiąca, niech doktorek coś innego mi szuka.
 
Madlein dobrze że wszystko ok :) Niestety witaminy mogą działac zapierajaco, zwłaszcza te, które mają więcej żelaza. U mnie problem z zaparciami ostatnio jakby mniejszy ale i tak nie jest tak jak bym chciała żeby było :) Rozważałam też, że może teraz gdy jest już więcej warzyw i owoców odstawie witaminy ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęłam. Teraz i tak czasami zapominam i zazwyczaj biorę co 2 dni, bo w I trymestrze to sie pilnowałam i brałam codziennie. Zobaczymy jak wyjdzie moja wtorkowa morfologia.

Nagini, temperatura taka, żebyś się nie przeziębiła. Organizm utrzymuje stałą temperaturę ciała wewnątrz (no chyba że są jakieś problemy z ośrodkiem termoregulacji) i woda w której Tobie będzie w sam raz, czyli nie za zimno, będzie też dla brzuszka ok. Raczej ciężko jest płód ochłodzić, znacznie łatwiej przegrzać a wysoka temperatura jest dla niego niekorzystna dlatego też temp powyżej 38 stopni należy zbijać, wazne żeby się nie przegrzewać na słońcu i nie brać gorących kąpieli.
Nie wiem jaka temperaturę w takim basenie mozna osiagnąć ale pewnie bardziej chłodną niż gorącą więc nic nie powinno stać na przeszkodzie. Na normalnym basenie woda też nie jest specjalnie ciepła.
 
Hej dziewczynki witam was wszystkie ja również mam termin na październik 2010 na 28. Moja dzidzia już w brzuszku fika od 16tc, i z każdym kopniaczkiem kocham ją coraz bardziej bo to takie słodziutkie a to moje wymarzone dzieciątko. Od 1 czerwca wiemy że będzie to chłopiec a na imię będzie miał Szymuś. Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe mamusie...;-)
 

Załączniki

  • a32f82cc59.png
    a32f82cc59.png
    72,1 KB · Wyświetleń: 23
Ilona - witaj

Maldein- dobrze ze juz sie lepiej czujesz, a learza moze popros o jakies witaminki z mala iloscia zelaza, jak pisze Lolisza

Naginia- temperatura tez mi sie wydaje ze bedzie najodpowiedniejsza taka, w ktorej Ci zimno nie bedzie:-)

Dagisu- no to zycze wszytskiego naj naj na nowej drodze zycia!!

Ida- trzymam kciuki zeby firma wreszcie ruszyla do przodu i zaczela przynosic zyski, a wyprawka sie nie martw, masz jeszcze duzo czasu, popatr na to z innej strony, mozesz spokojnie powybierac, pomyslec co bc chciala kupic:-)

Jak pogody nie bylo, tak nie bylo, a teraz znowu goraco jest...
 
Dagisu wszystkiego najlepszego z okazji ślubu. Pogodę chyba macie super (chyba w całej Polsce dziś słonecznie).

Ilona witaj. Gratuluję syna.

Ida prędzej czy później wszystko się ułoży. My za jakiś tydzień oddamy pożyczkę i będziemy zaczynać od zera odkładanie kasy (dobrze, że chociaż po trochu się da).

Madlein zapytaj lekarza, czy witaminy są naprawdę konieczne. Teraz jest coraz więcej coraz tańszych owoców i warzyw więc może to wystarczy. Nie wszystkie kobiety w ciąży biorą witaminy.
 
Dagisu samych pogodnych dni Wam zycze w zyciu, milosci , szacunku, szczerosci ,zaufania ....



Ja tez zauwazylam ze odkad zapominam zazyc witamin problem zaparc mija. Dzis 3 dzien jak nie jem i hmmmmm bajka zekalbym skromnie :)))) Zastanawiam sie czy nie brac tak raz na 3 dni???? Co sadzicie o tym?
Czy ktorejs z was gin pozwala nie jesc witamin?
 
Ostatnia edycja:
ja nie biorę witamin, nawet pytałam o to ginekologa widząc, że wszystkie bierzecie, ale ona powiedziała, że jak mam dobre wyniki i wszystko jem to nie trzeba
 
reklama
Do góry